Notes.app - jak uzyskać dostęp do historii?


10

Ponieważ notes.app wydaje się gromadzić „ciągłą historię” danych i nie zapisuje automatycznie wersji plików na dysk w rozsądny sposób (data oznaczona itp.), Zastanawiałem się, czy ktoś wie, jak uzyskać dostęp do historia zgromadzonych danych notatek.

W szczególności pojawiło się to, ponieważ próbuję przywrócić coś, co straciłem, ponieważ undopolecenie nie działa w aplikacji.

Wszelkie wskazówki będą mile widziane.


1
Kopia zapasowa pliku danych programu Notes jest tworzona za pomocą Time Machine (i dowolnego innego mechanizmu tworzenia kopii zapasowych). Czy możesz go odzyskać stamtąd?
nohillside

Odpowiedzi:


4

Nie, nie ma historii notatek. Po zmodyfikowaniu i zsynchronizowaniu notatka jest zastępowana, a starsze wersje nie są dostępne. Zgodnie z moją odpowiedzią na twoje ostatnie pytanie możesz być w stanie uzyskać starsze wersje, jeśli urządzenie było offline, ale poza tym niestety nie. Możesz przesłać opinię do Apple na apple.com/feedback .


jabłko rzadko słucha opinii użytkowników. można mieć nadzieję, że będą monitorować dyskusje, które odbywają się w miejscu podobno tak wszechobecnym, ale niestety. mam mało cierpliwości do strony społeczności wsparcia Apple.
jml

3

Możesz użyć Time Machine do odzyskania notatek poprzez przywrócenie 3 plików .sqlite w

~/Library/Group Containers/group.com.apple.notes/
  1. Zamknij aplikację Notes.app
  2. Przywróć te 3 pliki
  3. Jeśli korzystasz z usługi iCloud, odłącz się od Wi-Fi, aby notatki nie były synchronizowane z urządzeniami iCloud po ponownym otwarciu aplikacji Notes.app
  4. Ponownie otwórz plik Notes.app

Źródło lokalizacji bazy danych notatek:

Odzyskaj notatki z TimeMachine


1

Moje notatki nie synchronizowały się z Exchange, odznaczałem „Notatki” na kontach internetowych, a następnie sprawdzałem je z powrotem. Gdy to zrobiłem, Notes ponownie zsynchronizował się z ostatnią zsynchronizowaną wersją, więc straciłem wiele notatek. Mój wehikuł czasu nie został włączony, ale udało mi się znaleźć inny sposób:

  • /Users//Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library
  • Zrób kopię NotesV7.storedata-walz .htmlrozszerzeniem, npNotesV7.storedata-wal copy.html
  • Otwórz w dowolnej przeglądarce internetowej, a zobaczysz poprzednie notatki - jest to ograniczone do ostatniej zapisanej wersji NotesV7.storedata-wal, więc upewnij się, że szybko do niej dotrzesz (jak tylko odkryjesz, że Twoje notatki zostały zastąpione.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.