Odzyskaj notatki z TimeMachine


14

Usunąłem informacje z notatki, którą muszę odzyskać. Notatka jest czysto lokalna (nie synchronizowana w chmurze ani na żadnym innym urządzeniu).

Używam Mac OS X El Capitan 10.10.3 i aplikacji Apple „Notes” wersja 4.2 (549.10.1).

Mam kilka dostępnych kopii zapasowych Time Machine.

Znalazłem kilka rozwiązań w Internecie, ale wydaje się, że dotyczą one starszej wersji aplikacji Notes.

Jeśli otworzę kopię zapasową Time Machine i przejdę do:

/Users/<my username>/Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library
  • Podfolder „Notes” ma starą bazę danych „NotesV6.storedata”, ale nie został zmodyfikowany od czasu mojej aktualizacji do El Capitan, więc jest to stara wersja.

Pamiętaj, że ta baza danych może zawierać informacje, których szukam, więc rozwiązaniem mojego bezpośredniego problemu może być znalezienie sposobu na jej odczytanie ...

  • Podfolder CoreData/ExternalRecords/NotesV4/6003A0A6.....401zawiera wiele podfolderów, wśród nich te, ICNote/_records/O/które wydają się zawierać nuty, ale to wszystkie pliki o rozmiarze 0 bajtów, które, patrząc w wyszukiwarce, zawierają bieżącą wersję moich notatek, więc wydaje się, że są one pewnego rodzaju wskaźnikiem do lokalizacja notatek zamiast kopii zapasowej notatek. (W konsoli nie są to dowiązania symboliczne).

Wykonanie grep ze słowem kluczowym, które są przedstawione w notatkach, nie pomogło.

Pytanie brzmi: które pliki należy przywrócić z Time Machine, aby odzyskać moje notatki?

Odpowiedzi:


10

Z empirycznego punktu widzenia wydaje się, że 3 elementy
~/Library/Group Containers/group.com.apple.notes/
są aktualizowane w miarę zmiany Notatki, podczas gdy te w
~/Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library/Notes/
są aktualizowane tylko okresowo [Nie mogę znaleźć sposobu, w jaki można je uruchomić, pomyślałem, że zrobienie nowej Nuty może to zrobić, ale wydaje się, że nie. ]

W moich badaniach pomagali moi dawni wierni - EasyFind (darmowy, bez przynależności) - który ustawiłem na szukanie słowa kluczowego w jednym z moich istniejących Notatek. Zajęło to sporo czasu, ale w końcu znalazłem.


7
Potwierdziłem, że zamknięcie aplikacji Notes, a następnie wyprowadzenie trzech plików NoteSotre.sqlite. * Z ~ / Library / Group Containers / group.com.apple.notes / i umieszczenie plików z kopii zapasowej na ich miejscu, a następnie otwarcie programu Notes sztuczka. Wielkie dzięki.
JFL

Potwierdza podobną migrację z Sierra (Notes V6) do High Sierra (Notes V7). Musiałem ponownie włączyć konta iCloud po transferze.
setempler

właśnie uratowałeś mi życie!
holographix
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.