„Swift Programming Language” iBook nie aktualizuje się


16

Niedawno badam rozwój Swift, ponieważ mam już dość Celu-C. Jednak książka, którą czytam (oficjalny przewodnik Apple) nie zaktualizuje się do najnowszej wersji na moim komputerze Mac. Aktualizuje się dobrze na moim iPhonie, ale nadal ma tę samą wersję od czerwca, którą pierwotnie pobrałem na komputer Mac. Czy jest jakiś sposób, żeby to zaktualizować?

Próbowałem usunąć i ponownie pobrać książkę, ale nadal nie ma opcji aktualizacji z menu Pobrane. Próbowałem oglądać w sklepie iBooks Store - zdecydowanie dostępna jest nowa wersja. Kiedy iBooks sprawdza dostępność dostępnych plików do pobrania, oznacza to, że pobrałem wszystkie aktualizacje i zakupy. Propozycje?


Czy jest szansa, że ​​zalogujesz się na inne konto w Sklepie?
samh

Nie, zdecydowanie jestem zalogowany na swoim. Sprawdziłem.
aaplmath,

Czy na pewno masz starą wersję na komputerze Mac? Poza porównywaniem zawartości nie widzę łatwego sposobu na określenie, którą wersję posiadasz. Znajdź sekcję Historia zmian dokumentu w książce. Sprawdź najnowszą aktualizację tej sekcji, jeśli jest ona datowana na 2014-08-04, to masz najnowszą wersję.
Alistair McMillan,

Jesteś tylko starą kopią. Spowoduje to pobranie nowej zaktualizowanej kopii. Próbowałem tego i działa. Możesz sprawdzić historię zmian w Historii zmian dokumentu w książce.
Pratik

Odpowiedzi:


12

Powinieneś być w stanie pobrać nową kopię, klikając książkę prawym przyciskiem myszy i wybierając Delete. Następnie po zakończeniu usuwania kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Download "The Swift Programming Language".

Alternatywnie...

Wszystkie książki pobrane przez iBooks są przechowywane w następującym folderze.

/Users/YOURUSERNAME/Library/Containers/com.apple.BKAgentService/Data/Documents/iBooks/Books

Na obu komputerach Mac książka Swift Programming Language znajduje się w folderze o nazwie 881256329.epub. Możesz potwierdzić to samo na komputerze Mac, sprawdzając plik iTunesMetadata.plist w tym folderze. Powinieneś zobaczyć tytuł książki na końcu pliku.

Zamknij iBooks i usuń ten folder.

Następnie ponownie otwórz iBooks i spróbuj otworzyć książkę. iBooks poinformuje Cię. This book can't be found. The original file can't be found.Jeśli spróbujesz ponownie uzyskać dostęp do książki, iBooks pobierze nową kopię.


Minęły 3 godziny, odkąd zacząłem naprawiać problem. Powyższa odpowiedź również nie pomogła :(
Ramazan Polat

1
Usunięcie książki, a następnie ponowne pobranie powinno działać. Otwórz książkę i zajrzyj do sekcji Kompatybilność wersji, by zobaczyć, do której wersji Swift się odnosi. Okładka książki może wprowadzać w błąd. Aplikacja Książki Apple miała przewlekły problem z nieprawidłowymi okładkami wyświetlanymi w aplikacji. W tej książce okładka może powiedzieć, że dotyczy starszej wersji Swift, ale jeśli sprawdzisz w książce, powinieneś zobaczyć, że jest to bieżąca wersja.
typ pokoju

Pięć lat później problem nadal występuje. To rozwiązanie nie działało dla mnie.
Phil

1
Dzięki @peacetype. Odkryłem, że możesz zobaczyć poprawną okładkę, przeciągając kopię książki na pulpit i wyświetlając jej podgląd w Finderze, ale to nie rozwiązuje problemu w samej aplikacji Książki. Poniżej zamieściłem rozwiązanie, które dla mnie zadziałało.
Kal

2

Jeśli próbujesz usunąć książkę i pobrać ją ponownie, ale nadal wydaje się, że jest to stara wersja, może to oznaczać, że w Bibliotece wyświetla się niewłaściwa okładka (jak wspomniano w komentarzu @peacetype). Ten szczególny problem wciąż dotyczy mnie (i bez wątpienia innych) w 2019 r. (MacOS Mojave 10.14.5 i Książki 1.19).

Nie mogłem znaleźć w Internecie żadnych informacji o tym, gdzie jest przechowywana ta stara okładka, więc zacząłem kopać i ostatecznie znalazłem tutaj:

/Users/YOURUSERNAME/Library/Containers/com.apple.iBooksX/Data/Library/Caches/com.apple.iBooksX/ic-BKLibraryImageSource-2.cache

Zamknij aplikację Książki, przeciągnij ten plik do kosza i uruchom ponownie Książki.

Kiedy moja biblioteka pojawiła się po raz pierwszy, kilka okładek było na chwilę wyszarzonych, aw ciągu kilku sekund pojawiły się prawidłowe okładki. Okładka mojej książki Swift Programming Language wreszcie mówi „Swift 5 Edition” (zamiast 4.1 lub cokolwiek wcześniej).


-1

Korzystanie z terminala:

1.- Idź do ~ / Library / Containers / com.apple.BKAgentService / Data / Documents / iBooks /

2. - Dowiedz się, który folder zawiera książkę i przejdź do

3. - Wykonaj: zip -rqX ~ / path / to / store / the / Swift.epub.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.