Jak zapobiec wyświetlaniu paska Terminal.app paska kart, gdy jest otwarta tylko jedna karta


21

Poniższy obraz to nagłówek, który pojawia się, gdy otwieram Terminal.app. Jak widać, tylko jedna karta jest otwarta, ale pasek kart wciąż pokazuje (tylko jedna karta z napisem „bash”). Jak mogę zapobiec wyświetlaniu paska kart, jeśli nie ma> = 2 kart? Do niedawna działało poprawnie, ale nie mogę zrozumieć, co się zmieniło ani jak to naprawić.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


33

Kliknij „Widok” / „Ukryj pasek kart”, a pasek kart zniknie i wróci tylko wtedy, gdy jest otwarta więcej niż jedna karta.


Nie będę miał dostępu do komputera, który miał ten problem, do piątku, ale jeśli to zadziała, to zaakceptuję.
Kwas

3
Szukałem w całym panelu preferencji, szukając tego ... nigdy nie przyszło mi do głowy, aby poszukać menu najwyższego poziomu.
bronson

Po uaktualnieniu systemu macOS preferencje tej karty zostały zresetowane, więc przejrzałem preferencje i nie znalazłem go ... naprawdę muszą przenieść to do preferencji -> Ogólne (lub umieścić w obu miejscach). Działa jak preferencja, ponieważ jeśli ją zmienisz, wpływa na inne okna.
Kelvin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.