Odkryj partycje za pomocą terminala


2

Czy jest jakiś sposób, aby odkryć partycje, które zostały ukryte przez narzędzie do partycjonowania innej firmy na komputerze Mac przy użyciu wyłącznie Terminalu za pomocą płyty rozruchowej lub dysku USB Mac OS X?

Edytować

Te partycje nie zostały ukryte za pomocą opcji montażu w systemie Mac OS X. Po prostu zmieniono identyfikator partycji za pomocą oprogramowania typu Partition Magic, GPartd lub innego podobnego narzędzia.

Przyjrzałem się już opcjom wiersza poleceń udostępnionym przez diskutil i nie mogę znaleźć niczego, co mogłoby wprowadzić równoważne zmiany w systemie Mac OS X.


Ojej - jeśli identyfikator partycji zostanie zmieniony, to partycje znikną, jeśli chodzi o mac. Będziesz potrzebował edytora szesnastkowego lub będziesz naprawdę dobry z dd, aby naprawić to z wiersza poleceń.
bmike

Mac OS X widzi partycje w porządku, ale zdecydowanie wymienia je jako ukryte (zgodnie z identyfikatorem partycji). Opublikuję więcej szczegółów, kiedy będę miał szansę, ale chciałbym uniknąć GPartd lub innych narzędzi do partycjonowania, jeśli można to zrobić natywnie w Mac OS X.
Asinine Monkey

Odpowiedzi:


1

Często „ukrywanie partycji” oznacza po prostu ustawienie, aby nie montowały się przy starcie systemu. Czy /etc/fstabszukałeś linii noauto, która uniemożliwia zamontowanie jednego z UUID woluminu w domyślny sposób?

Powinieneś być w stanie odczytać wszystkie informacje o partycji, woluminie i systemie plików w terminalu lub narzędziu dyskowym (oba znajdują się w menu Narzędzia aplikacji instalacyjnej)

diskutil list, diskutil info disk0i diskutil info disk0s2powinieneś zacząć. diskutil wyświetli listę wszystkich poleceń, jeśli uruchomisz go bez wymienionych poleceń.

Oczywiście, jeśli narzędzie używa niestandardowych sterowników lub szyfruje / zaciemnia rzeczy, będzie Ci trudniej dostać się na dysk bez bardziej szczegółowych informacji o tym, jak działa to narzędzie. Jeśli diskutil nie widzi partycji, to tak naprawdę nie jest ukryta, ale zniknęła. Narzędzia tego typu narażają użytkownika na ryzyko użycia miejsca oznaczonego jako wolne, chyba że wykonają dobrą modyfikację rozmiaru urządzenia i zhakują dane tablicy partycji.

W odpowiedzi na twoją edycję - jeśli tabele partycji zostaną zmienione na niestandardowe, możesz cofnąć uszkodzenie, bardzo dobrze zapisując wartości szesnastkowe za pomocą dd - jeśli dobrze to zrobisz, możesz cofnąć zmiany wprowadzone w celu zmiany dane definicji systemu plików. Korzystanie z gparted lub innego narzędzia zbudowanego do tego zadania byłoby z pewnością bezpieczniejsze i prawdopodobnie łatwiejsze.


Zastosowanie dd byłoby dopuszczalne. Eksperymentuję i rozważę przyjęcie Twojej odpowiedzi, jeśli się powiedzie.
Asinine Monkey

0

CD na żywo z linuksem (jak Ubuntu) powinno być w stanie przeglądać i modyfikować informacje o partycji za pomocą narzędzi wiersza poleceń:

  • fdisk
  • cfdisk

Nie jestem pewien, dlaczego potrzebujesz rozwiązania tylko z wiersza poleceń, więc aby zakończyć, możesz uzyskać dostęp do pełnego narzędzia dyskowego z instalacyjnej płyty CD z systemem Mac OS X.

Ponadto, ta sama płyta CD z linuksem zapewni ci dostęp do gparted, który jest bardzo dobrym edytorem partycji dla Linuksa.


Wymaganie jest częścią procesu kompilacji, nad którym pracuję. Nie chcę dodawać innego narzędzia do partycjonowania do miksu i niestety Narzędzie dyskowe za pośrednictwem GUI lub w inny sposób nie robi tego, czego potrzebuję, stąd pytanie.
Asinine Monkey,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.