Jak monitorować zużycie energii przez USB?


21

Szukam sposobu na monitorowanie mocy pobieranej z portów USB na moim komputerze Mac.

System Profiler nie wyświetla tego i nie mogłem znaleźć żadnych aplikacji ani narzędzi do wykonania zadania.

Czy ktoś może coś zaproponować (najlepiej na bazie oprogramowania)?

Odpowiedzi:


8

Informacje o zużyciu energii przez USB powinny być dostępne w Profilu systemu. Zobacz zrzut ekranu poniżej:

Profil systemu Zużycie energii przez USB


3
Widziałem te liczby, ale jestem trochę zdezorientowany przez „Wymagane natężenie”. Początkowo myślałem, że jest to pewna ilość, o którą urządzenie poprosiło, aby działała, a nie faktyczna ilość konsumowana.
skeevey

@slackwear Według Apple ( support.apple.com/kb/HT4049 ): The Current Required (mA) entry indicates the current the device needs to operate. Zakładam więc, że większość urządzeń, gdy jest włączona i używana, zużywa tyle prądu. Czy potrzebujesz konkretnej kwoty pobieranej przez określone urządzenie w danym momencie? A może po prostu próbujesz uzyskać ogólne oszacowanie, ile mocy pobierają Twoje urządzenia USB?
Austin

Dokładne liczby były tym, czego szukałem, jednak jest to raczej ciekawość niż konieczność. Pamiętam, jak widziałem liczby do pojedynczych miliamperów zgłoszone przez Menedżera urządzeń w systemie Windows.
skeevey

3
Pole „Wymagany prąd” jest tylko jedną z informacji przekazywanych z urządzenia, gdy jest ono wyliczane przez USB. Nie odzwierciedla niczego poza liczbą w pamięci ROM urządzeń. W idealnym świecie osoba, która zaprojektowała urządzenie, zmierzyłaby jego pobór prądu i umieściła go w wymaganym polu prądu, ale często tak nie jest.
Fałszywe imię

3
Najlepszym (i szczerze mówiąc) rozwiązaniem jest zakup przedłużacza USB i połączenie amperomierza szeregowo z gniazdem zasilania. Który daje prawdziwy realtime pomiarów poboru mocy.
Fałszywe imię

1

Istnieje aplikacja będąca częścią Narzędzi programistycznych na komputerze Mac o nazwie USB Prober. Powinien dostarczyć ci potrzebnych informacji.

Można go znaleźć, rejestrując (bezpłatnie) konto programisty Mac i pobierając najnowsze narzędzia Xcode ze strony http://developer.apple.com/technologies/tools/ .

Po instalacji znajduje się szukana aplikacja /Developer/Applications/Utilities.

Mam nadzieję, że to pomaga.


1
-1 Spojrzenie na USB Prober było bardzo czasochłonną dywersją, która ostatecznie przyniosła wiele ezoterycznych danych na temat urządzenia USB, ale nie ma żadnych specjalnych spostrzeżeń na temat zużycia energii poza tym, co System Profiler oferuje stosunkowo łatwo w porównaniu. Ponadto Xcode nie jest już bezpłatny od wersji 4 - jest dołączony do płatnych kont programistów (od 99 USD rocznie) lub można go kupić osobno w Mac App Store za 5 USD.
Austin

Czy próbowałeś pobrać go z płyt instalacyjnych? Przepraszam za to, byłem pewien, że wciąż jest darmowy. Co u licha
Link

Zaskoczyło mnie to, kiedy się dowiedziałem. Kiedy Xcode 4 został wydany w marcu tego roku, zdecydowali, że nie będzie już darmowy. Nadal możesz używać starych narzędzi programistycznych na instalacyjnych dyskach DVD z systemem OS X - ale znowu, USB Prober nie będzie pomocny w tym konkretnym przypadku.
Austin

xCode jest bezpłatny w sklepie z aplikacjami dla komputerów Mac ...
Alexander - Przywróć Monikę

@XAleXOwnZX - tylko w Lion. Na SL jest to 5 USD
Fake Name

0

Określenie bieżącego zużycia energii dla konkretnego portu USB na komputerze Mac wydaje się niemożliwe z punktu widzenia oprogramowania, ponieważ rozwiązania /apple//a/13874/11510 i /apple/ / a / 13875/11510 pokaż, możesz uzyskać przybliżenie za pomocą następującej metody:

  1. System powinien być jak najbardziej bezczynny. ﹡
  2. Sprawdź zużycie energii w systemie bez urządzenia.
  3. Podłącz swoje urządzenie.
  4. Sprawdź zużycie energii w systemie za pomocą urządzenia.
  5. Różnica polega na przybliżonym zużyciu energii przez urządzenie.

﹡ Spraw, aby system był jak najbardziej bezczynny, przy jak najmniejszych wahaniach mocy:

  1. Uruchamianie zakończone, uruchomiono wszystkie skrypty startowe
  2. Demony tworzenia kopii zapasowych prawdopodobnie zrobiły swoje (tj. Aktualizatory oprogramowania), zakończono indeksowanie Spotlight,…
  3. Offline
  4. Nie jest uruchomiona żadna aplikacja pierwszoplanowa, z wyjątkiem wybranej aplikacji monitorującej, która sama w sobie powinna również być dość stabilna, jeśli regularnie sonduje.

-1

Menu iStat śledzi prawie wszystkie czujniki na komputerze Mac. Na moim Macbooku Pro znajduje się czujnik „Other 5V”, który najwyraźniej zawiera porty USB. Nie jest to zbyt szczegółowe / precyzyjne, ale przynajmniej mogę stwierdzić, czy urządzenia są podłączone czy aktywne. Oto mój zapasowy dysk USB, który działa i śpi przez kilka minut:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.