Jak przeciągnąć ikonę w podglądzie do folderu i skopiować zamiast aliasingu?


2

Po pobraniu pliku PDF automatycznie otwiera się podgląd i mogę obejrzeć plik. Często chcę przenieść plik w miejsce inne niż Pobrane.

W Mavericks jestem w stanie kliknąć tytuł i wybrać nową lokalizację z menu pod pozycją Gdzie: jak pokazano na zrzucie ekranu. Pasek tytułu rozwijany w podglądzie z polami Nazwa, Tagi i Gdzie

Jeśli mam już okno Findera otwarte w folderze, w którym chcę przenieść plik, szybsze byłoby po prostu przeciągnięcie ikony z paska tytułu do Findera. Jednak domyślne zachowanie polega na utworzeniu aliasu. Próbowałem użyć klawiszy modyfikujących, aby uczynić to operacją kopiowania zamiast aliasu, ale bez powodzenia.

Czy jest jakiś sposób, aby to zadziałało, czy powinienem przesyłać prośbę o ulepszenie do Apple?


To dziwne. Kiedy otwieram plik PDF w podglądzie i przeciągam za pomocą ikony proxy na pasku tytułu, przenosi on oryginalny plik. Wiem, że w MS Word musisz się upewnić, że plik jest zapisany na dysku, zanim spróbujesz to zrobić.
samh

Odpowiedzi:


1

Przytrzymaj klawisz alt(opcja) przed upuszczeniem ikony w Finderze. To dla mnie kopiuje i takie było standardowe zachowanie w Finderze na zawsze.


Huh, to dziwne; próbowałem tego wcześniej, ale to nie zadziałało - okazuje się, że nie działa dla mnie za każdym razem, bardziej niż 80%. Również wskaźnik myszy porusza się w przód iw tył między wskaźnikiem „kopiuj” a wskaźnikiem „alias”. Nie wiem dlaczego ... mam nadzieję, że nie ma nic złego w mojej klawiaturze.
Asmus

Ten efekt jest „normalny” (cóż, Apple musi to naprawić), więc nie martw się. Ale jestem pewien, że przytrzymanie opcji ZAWSZE kopiuje, nawet jeśli kursor czasami nie pokazuje (+).
Thomas Tempelmann,

Uderzyłem znacznie mniej niż 80%, które otrzymał @Asmus. Miałem 10-15% sukcesu. Używam wtyczki o nazwie TotalFinder i pomyślałem, że może się w to zagrało, ale otwierając czyste okno Findera nadal miałem ten sam wskaźnik sukcesu.
cclark

Dodatkowy punkt danych - często używam klawiatury Apple Bluetooth. Podczas używania lewego klawisza Alt / Option widzę zachowanie łącza. Podczas korzystania z wbudowanej klawiatury lub prawego klawisza Alt / Option na klawiaturze BT wydaje się, że działa przez 100% czasu.
cclark

0

Nie przeciągaj małej ikony na pasku tytułowym okna, zamiast tego przeciągnij miniaturową ikonę obrazu na pasku bocznym (jeśli nie widzisz miniatur, wybierz ją z menu „Widok” lub naciśnij cmd+ alt+ 2). Pamiętaj, że to się nie poruszy, ale skopiuj plik.

Największą zaletą tego jest to, że dzięki miniaturom możesz przeciągać pojedyncze strony z plików PDF (lub nawet dołączać do plików PDF na określonych stronach, jeśli przeciągniesz na odwrót).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.