Nie można zmienić rozmiaru partycji


35

Niedawno utworzyłem partycję na moim MacBooku Air z systemem OS X 10.9, a to miało na celu zainstalowanie na niej innej instancji systemu operacyjnego (tak, OS X 10.10 Yosemite, ale to pomijając moje zapytanie).

Partycja działa poprawnie, a system operacyjny również działa dobrze, ale teraz, gdy wracam do Narzędzia dyskowego, zauważyłem dwie rzeczy, które są złe:

 • Po pierwsze, dysk, na którym mieszczą się dwie partycje, przyjął nazwę, którą, jak myślałem, nadałem nowej partycji („Yosemite”), zamiast tego, co pierwotnie napisano, gdzieś na wzór „Dysk twardy 125 GB” lub podobny.

 • Być może z tego powodu zakładki zmieniły się po wybraniu tego dysku i nie mogę już zmienić rozmiaru partycji. Opcje są wyszarzone i nie mogę przeciągnąć, aby zmienić rozmiar.

Narzędzie dyskowe wygląda podobnie do tego przedstawionego w tym pytaniu: Nie można dostosować partycji dysku USB za pomocą narzędzia Mountain Lion Disk Utility, chociaż mój komputer nie jest zaszyfrowany, a mam problem z komputerem, a nie USB.

Próbowałem wejść do Narzędzia dyskowego w trybie odzyskiwania (przytrzymując opcję przy uruchamianiu), ale problem nadal występuje. Próbowałem zmienić dyski startowe między nimi, ale nadal nic się nie zmieniło w menu.

Uważam, że przyczyną tego problemu jest to, że dysk jest teraz logiczną grupą woluminów. Naprawdę nie rozumiem, co to jest i jak to naprawić.

Uwaga: to pytanie dotyczy wyłącznie partycjonowania. Zamierzam używać Yosemite na partycji, gdy działa, ale obecnie jest to zwykły system Mavericks z problemem partycjonowania.

Oto obraz mojego Narzędzia dyskowego: Zrzut ekranu narzędzia dyskowego


sprawdź moje zmiany, nie jestem pewien, czy faktycznie zainstalowałeś Yosemite na 2. partycji, czy nie. Na początku myślałem, że nie, teraz myślę, że masz. Próbuję to sformułować, aby zapobiec wyłączeniu flag tematu przez Yosemite, ponieważ uważam, że problem jest ważny i nie jest związany z oprogramowaniem w wersji wstępnej.
farsz

Powtórz to poniżej 10.9 - zrzut ekranu pokazuje narzędzie dyskowe 10.10, które trudno jest ustalić, czy jest to problem bez odtwarzania rzeczy w wysyłanym systemie operacyjnym.
bmike

Warto zauważyć, że jeśli użytkownik zamierza zmniejszyć LV, dodaj LV: apple.stackexchange.com/a/146296/8546 pokazuje OS X 10.9.5 najwyraźniej nie dodający LV do LVF. Tego rodzaju dodanie było podobno możliwe w lutym 2013 r. (Przed Mavericks), więc może wystąpić regresja.
Graham Perrin

Zacząłem pisać długotrwały komentarz, ale zamiast tego przesłałem odpowiedź. Problemem było dla mnie to, że Narzędzie dyskowe nie mogło zmienić rozmiaru partycji podstawowej, gdy partycja została zamontowana jako root systemu plików. Zobacz odpowiedź poniżej.
AL X

Odpowiedzi:


28

Jeśli dobrze rozumiem twoje pytanie, próbujesz zmienić rozmiar grupy woluminów lub faktycznie jednego z woluminów w grupie. Z tego, co udało mi się zebrać, dysk został przekonwertowany na wolumin CoreStorage. Czy możesz to sprawdzić, wydając następującą komendę w terminalu i sprawdź, czy otrzymujesz wynik podobny do pokazanego na zdjęciu:

diskutil corestorage list

Dane wyjściowe z diskutil

Aktualnie dostępne Narzędzie dyskowe nie obsługuje zmiany wielkości woluminów logicznych. Jednak przy użyciu wiersza polecenia istnieje nieudokumentowana funkcja, która umożliwia zmianę rozmiaru woluminów.

Jeśli skorzystasz z polecenia help diskutil, otrzymasz następujące dane wyjściowe:

chris$ diskutil corestorage

Usage: diskutil [quiet] coreStorage|CS <verb> <options>,
  where <verb> is as follows:

 list           (Show status of CoreStorage volumes)
 info[rmation]      (Get CoreStorage information by UUID or disk)
 convert         (Convert a volume into a CoreStorage volume)
 revert          (Revert a CoreStorage volume to its native type)
 create          (Create a new CoreStorage logical volume group)
 delete          (Delete a CoreStorage logical volume group)
 createVolume       (Create a new CoreStorage logical volume)
 deleteVolume       (Delete a volume from a logical volume group)
 encryptVolume      (Encrypt a CoreStorage logical volume)
 decryptVolume      (Decrypt a CoreStorage logical volume)
 unlockVolume       (Attach/mount a locked CoreStorage logical volume)
 changeVolumePassphrase  (Change a CoreStorage logical volume's passphrase)

Jak widać, nie oferuje żadnej opcji zmiany rozmiaru woluminu, stąd zgaduję, dlaczego Narzędzie dyskowe nie pozwala na zmianę rozmiaru.

Istnieją jednak następujące nieudokumentowane funkcje:

  chris$ diskutil corestorage resizeVolume

Usage: diskutil coreStorage resizeVolume
    lvUUID|MountPoint|DiskIdentifier|DeviceNode size
Resize a logical volume, which is one of one or more disks that consume storage
out of a logical volume group. The logical volume group will have more or less
available space after this operation, if it was a shrink or grow, respectively.

Example: diskutil coreStorage resizeVolume
     11111111-2222-3333-4444-555555555555 10g

Funkcja resizeVolume nie znajduje się na pierwszej liście dostępnych poleceń powyżej, ale nadal istnieje, a nawet daje przykład, jak z niej korzystać.

Za pomocą tego polecenia i poprawnego identyfikatora UUID woluminu powinna być możliwa zmiana rozmiaru jednego z woluminów w grupie logicznej.

Zrobiłem trochę więcej kopania wokół linii poleceń i natrafiłem na następujące polecenia:

Polecenia woluminu fizycznego (dysku)

 • resizeDisk (nieudokumentowane) - zmiana rozmiaru woluminu fizycznego
 • removeDisk (nieudokumentowane) - Usuń wolumin fizyczny z logicznej grupy woluminów
 • addDisk (nieudokumentowane) - Dodaj nowy wolumin fizyczny do logicznej grupy woluminów

Polecenia woluminu logicznego

 • deleteVolume (nieudokumentowane) - Usuń wolumin logiczny i całą jego zawartość
 • resizeVolume (nieudokumentowane) - Zwiększ lub zmniejsz wolumin logiczny
 • resizeStack (nieudokumentowane) - Zwiększ lub zmniejsz wolumin logiczny, a także grupę woluminów i wolumin fizyczny.

Nie jestem pewien, jak uwzględnić obraz w komentarzach (w odniesieniu do diskutil corestorage list), ale mój wynik wygląda podobnie, oprócz nazw, ilości woluminów fizycznych, i Revertiblemówi w nim, Yes (No Decryption Required)czy tego się spodziewano? Ponadto, jeśli wykonam polecenie zmiany rozmiaru partycji, diskutil corestorage resizeVolumeczy muszę zmienić rozmiar obu partycji, aby zrobić miejsce, czy robi to automatycznie? Czy w poleceniu diskutil corestorage resizeVolumejest lvUUID|MountPoint|DiskIdentifier|DeviceNodeliczba obok Logical Volumelisty? Dzięki
Cory,

1
Jeśli dane wyjściowe wyglądają podobnie, powinieneś być w porządku. Odwracalne powinno być Tak, na wypadek, gdyby dysk nie był szyfrowany za pomocą FileVault2 (jest to oczekiwane, chyba że włączyłeś FileVault z zakładki Zabezpieczenia w preferencjach systemowych). Aby zrobić miejsce na inną partycję (poza grupą logiczną), prawdopodobnie będziesz musiał zmienić rozmiar całej grupy woluminów, a zatem i obu partycji. Nie zrobi tego automatycznie. Użyj komendy „resizeStack”, która zmieni rozmiar obu. Długi alfanumeryczny identyfikator obok „Logical Volume Group”, „Logical Volume” to identyfikator UUID potrzebny do komend zmiany rozmiaru.
Chrisii,

@Chrisii To było bardzo, bardzo pomocne, ale wciąż nie jestem pewien, jak mogę wymazać moją partycję testową OS X. W przeciwnym razie nie widzę mojej partycji głównej na wyjściu (uruchomiłem się w Mavericks z większej partycji głównej). Co powinienem zrobić? Dzięki! (Jest kiepski, ale będę się wypowiadał na temat wielu niezmiennych komentarzy. Dzięki za znoszenie mnie.
László

d2m66h2j:~ laszlosandor$ diskutil corestorage list CoreStorage logical volume groups (1 found) | +-- Logical Volume Group B6308EC8-297D-44BD-9212-6BD867F6331B ========================================================= Name: OS X Test Status: Online Size: 29349998592 B (29.3 GB) Free Space: 204955648 B (205.0 MB) | +-< Physical Volume 3325F333-C8E3-46EE-9357-5E0C21A600D1 | ---------------------------------------------------- | Index: 0 | Disk: disk0s4 | Status: Online | Size: 29349998592 B (29.3 GB)
László

+-> Logical Volume Family E8CB0EB7-A2B7-48AA-AA13-5DE30867901B ---------------------------------------------------------- Encryption Status: Unlocked Encryption Type: None Conversion Status: NoConversion Conversion Direction: -none- Has Encrypted Extents: No Fully Secure: No Passphrase Required: No |
László

14

Jeśli twoja partycja zmieniła się w Logical Volume Group (nie możesz zmienić rozmiaru ani usunąć partycji Yosemite), możesz przywrócić typ partycji za pomocą kilku linii poleceń.

Otwórz Typ terminala diskutil corestorage list Znajdź ciąg identyfikatora UUID partycji Yosemite.

rodzaj diskutil corestorage revert <UUID>

Twoja partycja Yosemite jest teraz przywracana do domyślnego typu partycji. Teraz możesz zmienić rozmiar lub usunąć partycję yosemite.


6
Dzięki, pomogło mi to. Rzeczywiste polecenie: diskutil corestorage revert <UUID>gdzie <UUID>jest niebieski podświetlony uuid w powyższym przykładzie.
Marinov Iván

Dlaczego Narzędzie dyskowe automatycznie przekonwertowało go na format, którym nie mógł manipulować?
ArtOfWarfare

Pro wskazówka: upewnij się, że komputer jest podłączony podczas działania polecenia @ MarinovIván (mój komputer nie wykonałby rewersji, chyba że byłby podłączony przez cały czas.)
mchen.ja

2

Wyłącz FileVault w Preferencjach systemowych -> Bezpieczeństwo i prywatność, uruchom ponownie, spróbuj ponownie. Pracował dla mnie!


1
Musiałem obserwować postęp za pomocą diskutil corestorage list. Widziałem Conversion Status: Convertingi Conversion Direction: backward. Więc jeśli to nie zadziała, uruchomię przywracanie corestorage, jak sugerują inni. Dziękuję Ci.
jrwren

0

Upewnij się, że masz obie partycje sformatowane przy użyciu systemu plików, dla którego Mac OS X obsługuje zmianę rozmiaru online (np. HFS Extended Journaled).


1
To bardziej przypomina komentarz niż odpowiedź ...: - /
Potherca

0

Patrząc na Użyte rozmiary w Narzędziu dyskowym, myślę, że nie masz wystarczającej ilości miejsca, aby zmienić rozmiar partycji. zakończy się niepowodzeniem, jeśli nie będzie mieć wystarczającej ilości wolnego miejsca do przenoszenia plików (partycjonowanie nie jest wirtualne - zależy to od danych znajdujących się w niektórych lokalizacjach na sprzęcie).

Użyj czegoś takiego jak Carbon Copy Cloner, aby wykonać kopię zapasową obrazu dysku z partycji, podzielić partycję zewnętrzną według własnego uznania i skopiować. NIE używaj trybu kopiowania blokowego.

Maszyny wirtualne, takie jak Fusion, znacznie ułatwiają testowanie wersji beta.


Zgadzam się z Tobą. Jednak zmiana rozmiaru w narzędziu dyskowym działa tylko na woluminach fizycznych, a nie na woluminach logicznych w grupie woluminów. Nieniszczące zmiany rozmiaru zawsze wymagają wystarczającej ilości wolnego miejsca.
Chrisii,

0

Na początek możesz przejść do „Dysku startowego” w preferencjach systemowych, aby uruchomić stary system OS X z Yosemite. Stamtąd może będziesz w stanie podzielić / naprawić w dowolny sposób.


"Może"? To nie jest duża odpowiedź :-(
Potherca

0

Spróbuj: podświetl Macintosh HD i kliknij „+”, aby dodać nową partycję. Postępuj zgodnie z ekranem, aby umożliwić dodanie nowej partycji. Zrób to, aby udowodnić, że system operacyjny pozwoli ci dodać partycję.

Teraz zaznacz właśnie dodaną partycję i kliknij „-”, aby usunąć. Zrób to, aby udowodnić, że system operacyjny pozwoli ci usunąć partycję. Jeśli oba działania zakończyły się powodzeniem, powinieneś być w stanie dopasować Macintosh HD do dowolnego rozmiaru.


0

Rozwiązałem to po dwóch dniach wyszukiwania w Internecie. Używam Retina MacBooka Pro 15 "z inną partycją z Windows 8 utworzoną przez Boot Camp na Macu. Pytanie, kiedy uruchamiam narzędzie dyskowe, nie widzę„ przeciągalnego ”rogu dysku twardego, którego rozmiar muszę zmienić. To jest moje rozwiązanie, zapisuję krok po kroku:

 1. Wyłącz szyfrowanie FileVault w Preferencjach systemowych → Bezpieczeństwo Ukończenie pracy mojego Maca zajęło 3–4 godziny!

 2. Następnie uruchom ponownie w trybie odzyskiwania, naciskając Command + R podczas procesu ponownego uruchamiania.

 3. W trybie odzyskiwania uruchom narzędzie dyskowe. Wyłącz szyfrowanie dysku, które jest ustawione w ustawieniach plików na górnym pasku. Teraz zauważysz, że nazwa twojego dysku twardego może się zmienić.

 4. Uruchom ponownie w OS X. Uruchom Narzędzie dyskowe. Teraz dostępny jest „przeciągający” róg. Kliknij i zmień rozmiar, jak chcesz. Dla mnie zmniejszyłem Mac HD na gigabajt, którego będę potrzebował dla systemu operacyjnego Windows.

 5. Uruchom ponownie w systemie operacyjnym Windows. Pobierz bezpłatną partycję Minitool. Pozwoli ci połączyć nieużywane miejsce z Windows HD. Wszystko było gładkie, a moje okna nadal działają ładnie.


0

W moim przypadku wyłączyłem już FileVault na głównej partycji, aby umożliwić Boot Camp Assistant zmianę rozmiaru partycji podstawowej, aby pomieścić BOOTCAMPpartycję, ale po ręcznym usunięciu partycji Narzędzie dyskowe nie mogło (nie?) Zmienić rozmiaru podstawowej na max, gdy był on zamontowany w katalogu głównym systemu plików.

Ponownie uruchomiłem Internet Recovery Mode, naciskając Command ⌘+ Option ⌥+ Ri otworzyłem Narzędzie dyskowe, które bez problemu mogło zmienić rozmiar partycji podstawowej na pełną pojemność.


0

W Narzędziu dyskowym wybierz cały dysk, a następnie kartę Partycja. Możesz tam przeciągnąć i zmienić rozmiar.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.