Jaka jest różnica między „Pustym koszem” a „Bezpiecznym pustym koszem”


13

Nagle zauważam opcję o nazwie Bezpieczne opróżnianie kosza . Choć Empty Trash jest normalnie zdobyć naciskając Prawy klik na Kosz ikony, dla bezpiecznego Empty Trash , mamy tylko do prasy Commandprzycisku w tym czasie.

Ja również zauważyć, że z bezpiecznego Pusty Kosza systemu trwa dłużej, aby opróżnić kosz niż normalnie. Dlaczego? Jaka jest różnica między nimi? A kiedy powinienem używać „Bezpiecznego pustego kosza”?

Odpowiedzi:


9

Ten fragment z Tech Republic wyjaśnia to całkiem dobrze (moje podkreślenie):

Polecenie Bezpieczne opróżnianie kosza monituje system Mac OS X o siedem-przebiegowe * usunięcie pliku Zamiast po prostu usunąć pozycję katalogu do pliku lub plików, polecenie Bezpieczne opróżnianie kosza w Mac OS X inicjuje serię siedmiu różnych przebiegów które losowe informacje są zapisywane w sektorach dysku twardego poprzednio zajmowanych przez ten plik. W rzeczywistości Apple twierdzi, że to bezpieczne usunięcie jest zgodne ze standardami bezpieczeństwa Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

*To jest niepoprawne. To przepustka 1X. Zobacz edycję.

Dla porównania, „Opróżnij kosz” w ogóle nie zapisuje „usuniętych” danych - oznacza jedynie bloki, w których te dane są przechowywane na dysku twardym jako dostępne do użycia. Nie usuwa rzeczywistych danych, które odrzucasz.

Pisanie na dysku nawet raz zajmuje trochę czasu. Po prostu powiedzenie systemowi, że „te bloki są teraz dostępne do zapisania” również nie zajmuje czasu.

Powinieneś użyć „Bezpiecznego opróżnienia kosza”, jeśli usuwasz poufne informacje i chcesz mieć pewność, że nie zostaną one odzyskane w przyszłości.


Edytuj :

Ten artykuł Tech Republic jest nieprawidłowy. Jak słusznie zauważył Andrew Medico w swojej odpowiedzi, bezpieczne opróżnienie kosza wykonuje przepustkę 1X. Z podręcznika szkoleniowego Apple:

Oferowane są różne poziomy bezpieczeństwa w zależności od liczby przebiegów i tego, czy każda ścieżka wykorzystuje określony wzorzec danych, czy dane losowe. Narzędzie dyskowe w systemie OS X oferuje wiele opcji czyszczenia dla całego woluminu lub wolnego miejsca. Dostępna jest opcja kasowania z siedmiu przebiegów, która spełnia standardy Departamentu Obrony USA (DOD 5220-22M).

Użytkownicy mogą również inicjować odkażanie podczas usuwania plików za pomocą polecenia Bezpieczne opróżnianie kosza w Finderze. To polecenie zastępuje pliki podczas ich usuwania za pomocą kasowania jednoprzebiegowego.

Podczas gdy opcja Usuń wolne miejsce w Narzędziu dyskowym oferuje przepustkę 7X, funkcja bezpiecznego pustego kosza to tylko przepustka 1X. Wydaje się, że Tech Republic połączyła te dwa elementy.


Ten artykuł jest zły. Apple twierdzi, że „Bezpieczne opróżnianie kosza ... zastępuje pliki podczas ich usuwania za pomocą kasowania jednoprzebiegowego” ( training.apple.com/pdf/osx_wp_security_108.pdf ). Nadpisywanie z siedmiu przebiegów zajęłoby naprawdę absurdalnie dużo czasu dla nietrywialnych ilości danych.
Andrew Medico,

@AndrewMedico tak, właśnie zobaczyłem twoją odpowiedź i zredagowałem mój post. Dziękuję za tę ważną korektę.
njboot

@AndrewMedico Bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. Teraz jest dla mnie jasne i dobrze zrozumiane. Miłego dnia. :)
Tulon

@njboot Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Mam to. Miłego dnia. :)
Tulon

4

Podczas wykonywania Opróżnij kosz dane nie są usuwane z dysku, zamiast tego przestrzeń dyskowa zajmowana przez te pliki staje się dostępna dla systemu. Ponieważ informacje wciąż tam są, można je uzyskać i odzyskać za pomocą oprogramowania i narzędzi kryminalistycznych.

Podczas wykonywania Bezpiecznego pustego kosza miejsce na dysku jest nadpisywane, więc odzyskanie informacji jest bardzo mało prawdopodobne.

Tak więc bezpiecznego pustego kosza należy używać, gdy poufne informacje chcą zostać całkowicie usunięte z dysku. Jeśli tak nie jest, wystarczy użyć Pustego kosza , a poza tym, że jest szybszy niż bezpieczne, może cię uratować w sytuacjach, w których przypadkowo usuwasz ważny plik i chcesz go odzyskać.


4
Zauważ, że na dyskach SSD bezpieczny pusty kosz nie zastępuje tej samej p [grafiki dysku, więc w efekcie nie ogranicza się do zwykłego usunięcia
użytkownik151019

1
@Thecafremo Dziękujemy za komentowanie. Mam to. Miłego dnia, kochanie. :)
Tulon

@ Mark To prawda, ale wprowadzająca w błąd. Niezabezpieczone wymazywanie pozbywa się wskaźnika do zawartości pliku na dysku ... jeśli narzędzie odczyta dysk SSD we właściwej lokalizacji, zawartość nadal tam będzie; taki sam jak dysk twardy. Bezpieczne usuwanie nie spowoduje zastąpienia tej samej pamięci fizycznej na dysku SSD, ale przynajmniej odczyt w tej samej logicznej lokalizacji na dysku nie będzie już zawierał zawartości. Naprawdę usunięcie dokładnej fizycznej lokalizacji na dysku SSD zwykle oznacza bezpieczne wymazanie całego dysku za pomocą funkcji sprzętowej, zwykle pobieranej od producenta.
danwyand

Nie widzę opcji bezpiecznego usuwania lub pustych śmieci. Mój MacBook Pro będzie tylko bezpieczne usuwanie. Czy mogę wybrać zwykłe usunięcie?

4

Według Apple , począwszy od OS X 10.8 (i prawdopodobnie wszystkich innych wydań obsługujących Secure Empty Trash):

Bezpieczne opróżnianie kosza ... zastępuje pliki, które są usuwane za pomocą jednoprzebiegowego wymazywania.

Zapobiega to odzyskiwaniu danych po ich zastąpieniu.

Zwykłe polecenie Opróżnij kosz tylko zaznacza obszary plików jako dostępne, ale ich nie zastępuje. Dane nadal można odzyskać za pomocą specjalistycznych narzędzi.


1

Cóż, widzisz, że SET (Secure Empty Trash) sprawdza wszystkie pliki i oddziela pliki, których potrzebujesz lub nie potrzebujesz. Jeśli przypadkowo usunąłeś plik systemowy, bezpieczny pusty kosz naprawi problem. Z drugiej strony ET (Empty Trash) po prostu usuwa go bez przeglądania lub sprawdzania plików. Oznacza to, że chociaż SET trwa dłużej, usuwanie plików jest mniej ryzykowne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.