Jak zainstalować OS X 10.8 (Mountain Lion) na VirtualBox 4.3?


9

Widziałem wiele wariantów tego pytania, ale większość z nich jest dość stara i nie do końca pasuje do mojego przypadku użycia.

Jak, u licha, masz 10,8 (Mountain Lion) działającą w najnowszej wersji VirtualBox, np. Poniżej 10,9 (Mavericks)? Potrzebuję tego do testowania.


Czy chcesz mieć 10.8 jako system operacyjny gościa na hoście 10.9 lub na odwrót?
bmike

Odpowiedzi:


15
  1. Najpierw musisz kupić Mountain Lion (jeśli jeszcze go nie kupiłeś). Przejdź do sklepu internetowego Apple ( nie App App) i wyszukaj „Mountain Lion” i zapłać za to 20 USD.
  2. Poczekaj 3 dni. Mimo że wysyłają Ci tylko plik PDF z kodem licencji, odbywa się to ręcznie (jak mi powiedziano), więc naprawdę zajmuje Ci 1-3 dni robocze.
  3. W aplikacji App Store kliknij „Zrealizuj” (w prawym górnym rogu strony głównej) i wklej kod. Pobierz instalator Mountain Lion. W systemie OS X 10.9 pojawi się ostrzeżenie, że nie można obniżyć wersji, co jest w porządku.
  4. Zainstaluj VirtualBox 4.3.12 lub jakąkolwiek najnowszą wersję.
  5. Utwórz nowy obraz maszyny wirtualnej. Możesz użyć „Mac OS X (64-bitowy)” lub wersji 10.8 - oba wydają się działać. Zwiększ pamięć wideo do 128 MB - domyślnie 10 MB, uruchomi się, ale nic nie zobaczysz. (Sugeruję również, aby dać więcej niż 2 GB pamięci RAM i więcej niż 1 procesor).
  6. Do portu SATA 1 (pierwszego wolnego) dołącz „InstallESD.dmg” z pakietu Mountain Lion Installer (kliknij prawym przyciskiem myszy w wyszukiwarce, aby wyświetlić zawartość pakietu, i przeciągnij .dmg do okna dialogowego wyboru plików w VirtualBox ). VirtualBox 4 obsługuje pliki DMG natywnie, a InstallESD.dmg można uruchomić. Zaznacz „Live CD / DVD”.
  7. Uruchom obraz. Gdy pojawi się pierwsze menu, otwórz Narzędzie dyskowe i „Wymaż” wirtualny dysk twardy. Zamknij narzędzie dyskowe.
  8. Zainstaluj OS X na wirtualnym dysku twardym. (Uwaga: nie zawracaj sobie głowy wprowadzaniem identyfikatora AppleID podczas procesu instalacji - wydaje się, że nie akceptuje go tam. Ale po zakończeniu instalacji możesz uruchomić aplikację App Store i wprowadzić identyfikator AppleID, aby pobrać zakupione aplikacje w porządku.)
  9. Pamiętaj, aby odłączyć InstallESD.dmg przed ponownym uruchomieniem. (Po prostu przesunięcie go niżej niż dysku twardego w ustawieniu kolejności rozruchu nic nie robi.)
  10. Aby zwiększyć rozdzielczość ekranu do 1440 x 900, ta odpowiedź była bardzo pomocna. (Ustawienie <key>Graphics Mode</key>nie działało dla mnie.)

Wygląda na to, że nie działa w systemie macOS 10.12 Sierra. Zawsze pojawia się błąd: nie znaleziono nośnika startowego. InstallESD.dmg jest montowany jako napęd CD / DVD.
Mike Lischke,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.