Na jakich komputerach działa system OS X 10.10 (Yosemite)?


16

Czy Apple ogłosiło, które konkretne modele komputerów Mac będzie działał system OS X 10.10 (Yosemite), a jeśli tak, to jakie są?


Przeniesienie tego i wszystkich odpowiedzi do CW, ponieważ nie potrzebujemy więcej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest to podstawowe pytanie z listy.
bmike

co z wymaganiami RAM? Czy uaktualnienie z 4 GB do większej pamięci RAM (powiedzmy 8 GB lub 16 GB) przyniesie zauważalną poprawę w codziennej pracy?
smashtastic

1
@smashtastic Możesz zadać to pytanie jako nowy wątek tutaj, aby ludzie mogli Ci odpowiedzieć ..
bmike

Odpowiedzi:


14

Business Insider wyświetla następujące komputery Mac jako zgodne:

 • iMac (połowa 2007 r. lub nowszy)
 • MacBook Air (koniec 2008 r. Lub nowszy)
 • MacBook (aluminium z końca 2008 r. Lub początek 2009 r. Lub nowszy)
 • Mac Mini (początek 2009 r. Lub nowszy)
 • MacBook Pro (połowa / koniec 2007 r. Lub nowszy)
 • Mac Pro (początek 2008 r. Lub nowszy)
 • Xserve (początek 2009 r.)

Maszyny nie są datowane w katalogu online. Czy to nie BIOS / CPU / pamięć / pamięć masowa robi różnicę?
Manuel Hernandez

7

Z Wikipedii, w sprawie podglądu programisty :

Wersja zapoznawcza dewelopera OS X 10.10 jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami Mac z systemem OS X Mountain Lion i OS X Mavericks.

Pełna lista zgodnych modeli z informacji o wersji:

 • iMac (połowa 2007 r. lub nowszy)

 • MacBook (aluminium z końca 2008 r. Lub początek 2009 r. Lub nowszy)

 • MacBook Pro (połowa 2007 r. Lub nowszy)

 • MacBook Air (koniec 2008 r. Lub nowszy)

 • Mac Mini (początek 2009 r. Lub nowszy)

 • Mac Pro (początek 2008 r. Lub nowszy)

 • Xserve (początek 2009 r.)


1
Dodatkowo (jest to spekulacyjne, dlatego dodam jako komentarz): najprawdopodobniej będziesz potrzebował co najmniej 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym, aby go uruchomić (dotyczy to również OSX 10.7+). Uwaga: nie oznacza to, że pakiet instalacyjny ma 10 GB, wystarczy, że potrzebujesz co najmniej 10 GB wolnego miejsca do uruchomienia i uruchomienia OS X. Nie zdziwiłbym się również, gdyby Apple podbiło specyfikację minimalnej pamięci RAM do 4 GB.
njboot


1

Przełomem w Mavericks wydają się być 64-bitowe sterowniki sprzętowe, szczególnie karta graficzna. Jeśli twoje jądro jest 64-bitowe, rozszerzenia muszą być takie same. Ponieważ producenci wideo zwykle nie aktualizują oprogramowania układów, nie robią już więcej (byłyby to modele z zeszłego roku), a Apple nie pisze (i nie może) wszystkich sterowników sprzętowych, co ogranicza to, co można uruchomić na 64 -bit OS włączony.

Tak więc lista kompatybilności dla Mavericks prawdopodobnie będzie listą kompatybilności przez jakiś czas, być może do znaczącej zmiany procesora. Ponieważ 128-bitowa architektura nie nastąpi w najbliższym czasie, możemy być zadowoleni z obecnego sprzętu przez wiele lat.


To nieprawda, istnieje wiele 32-bitowych komputerów Mac Mac. Mam komputer Mac mini z 2006 r., Który został wyposażony w rdzeń solo 32-bitowy. Wierzę, że wczesne komputery MacBook Intel były takie same. Kolejnym ograniczeniem był żałosny układ graficzny Intel GMA950, który był używany wtedy, że po prostu nie może obsłużyć nowszych wersji systemu OSX. Dlatego Mac 2007 i MacBook 2007 utknęły na lwie. Są 64-bitowe, ale mają zbyt słaby GPU.

@njboot: Z 64-bitowego przewodnika Apple'a dla programistów : „64-bitowe jądro nie może załadować 32-bitowych rozszerzeń jądra”. OS X może uruchamiać 32-bitowe procesy w 64-bitowym jądrze (lub odwrotnie), ale rozszerzenia ładują się jako część jądra i muszą działać w tym samym trybie.
Gordon Davisson

Tak więc biały MacBook z końca 2009 r. (Zwiększony w moim przypadku do 8 GB pamięci RAM) będzie obsługiwał Yosemite! Przebywałem ze Snow Leopardem, czytając horrory online dotyczące uaktualnienia do Mountain Lion. „Dostępna jesień” może oznaczać, że błędy zostaną posortowane według tego czasu w przyszłym roku ... Więc zostań ze Snow Leopardem przez co najmniej kolejny rok? (Nie masz iPhone'a ani iPada).

Zamieściłem kilka komentarzy na temat tego, dlaczego ludzie uważają, że aktualizacje systemu operacyjnego są tutaj płynne lub wykonalne - ale być może jest to lepsze dla innego wątku lub nawet pokoju rozmów, dopóki system operacyjny nie zostanie udostępniony publicznie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.