hdiutil: compact failed - Funkcja nie została zaimplementowana


29

Podczas kompaktowania rzadkiego obrazu za pomocą hdiutil compactpolecenia nie powiedzie się komunikat „ hdiutil: kompakt nie powiódł się” - funkcja nie została zaimplementowana .


Otrzymuję ten sam komunikat o błędzie jako root na dwóch różnych komputerach. Jeden 10.10 (który stworzył sparsebundle) i 10.6.8.

Odpowiedzi:


49

Komunikat o błędzie jest dość niejasny, ale jednym z powodów może być brak połączenia z gniazdem zasilania. Kompaktowanie obrazu dysku może być długim i intensywnym zadaniem, a czasami system operacyjny zaprzecza mu, gdy używasz baterii, aby uniknąć ryzyka utraty danych.

Jeśli masz pewność, że masz wystarczającą moc baterii, aby wykonać zadanie, możesz przekroczyć ograniczenie, dodając -batteryallowedflagę:

hdiutil compact my.sparseimage -batteryallowed 

0

Może być konieczne uruchomienie polecenia jako root :

sudo hdiutil compact <sparseimage>

Masz ochotę podzielić się głosem w dół, ukrytym wojownikiem? Uruchamianie polecenia jako root działało dla mnie, gdy pojawił się komunikat o błędzie.
vol7ron

ukryty wojownik to prawdopodobnie ukryty troll, nie zwracaj uwagi. Masz rację. Dzięki.
cucu8

Dzięki Cucu. Myślę, że byłem zaskoczony, widząc to na tak starym pytaniu / odpowiedzi. Możliwe, że root jest niepotrzebny. Przypuszczam, że mógłbym powiedzieć jako superużytkownik systemu , ponieważ niektórzy ludzie nie używają domyślnego.
vol7ron
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.