Jak mogę uzyskać dostęp do mojej kapsuły czasu przez ssh?


2

Próbuję dotrzeć do kapsuły czasu w zdalnej sieci. Po podążeniu za radą innego pytania zdałem sobie sprawę, że router / sieć nie obsługuje NAT-PMP / UPnP i dlatego mogę skonfigurować kapsułę czasu jako dostępną przez icloud, ale nigdy nie jestem w stanie dotrzeć do niej poza siecią.

Jestem jednak w stanie ssh do starego powerpc, którego port został zmapowany na routerze do statycznego adresu IP. Czy jest jakiś sposób na tunelowanie kopii zapasowej kapsułki czasu przez ssh? Próbowałem również sshuttle, który działa idealnie do przesyłania żądań dns / http. Ale wydaje się, że nie udostępnia kopii zapasowych kapsuł czasowych, ponieważ wyszukiwarka nie pokazuje żadnych udostępnionych urządzeń w sieci.

Z chęcią wypróbowałbym rozwiązanie takie jak FreeLan, ale niestety ich obsługa sięga 10.7, a stara maszyna PowerPC w zdalnej sieci służąca jako wejście ma tylko 10.5.x.

Odpowiedzi:


1

Będziesz musiał przesłać port TCP 548, który jest AFP (Apple Filing Protocol). Jest to protokół przechowywania używany przez Time Machine do uzyskiwania dostępu do treści na Time Capsule.

Uwaga: niekoniecznie umożliwi to zdalnym systemom automatyczne wykrywanie Kapsuły Czasu - ponieważ wszelkie przesyłane dalej informacje DNS (Bonjour) prawdopodobnie będą niepoprawne, ponieważ muszą zostać przetłumaczone (tj. Inny adres IP).

Zamiast tego połącz się bezpośrednio z Time Capsule za pomocą adresu IP. W Finderze wybierz Idź => Połącz z serwerem, a następnie wpisz: afp: //123.123.123.123/

Zastąp swój własny adres IP!


Fajnie, nie przyszło mi do głowy, aby użyć statycznego adresu IP. Przeglądanie nie pokazuje niczego, ale dzięki sshuttle rzeczywiście mogę zamontować zdalną kapsułę czasową za pomocą adresu IP. Więc to tylko przeglądanie, które nie jest przekazywane za pomocą sshuttle.
Grzegorz Adam Hankiewicz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.