konfiguracja nazwy hosta dla dostępu zdalnego


2

Mam nowego Maca Pro z systemem Mavericks i chciałbym go skonfigurować do zdalnego dostępu (ssh i sftp). Personel IT mówi, że zanim będziemy mogli kontynuować, muszę podać im w pełni kwalifikowaną nazwę domeny. Muszę więc ustawić nazwę hosta.subdomain.domain.com. Widziałem kilka postów na temat ustawiania nazw hostów, ale co z resztą tego?


Rozumiem, że twoje dane dotyczące nazwy domeny są dostarczane przez twój dział IT, a ty po prostu chcesz zrozumieć, jak je zastosować? Czy komputer Mac jest wbudowany w infrastrukturę służbową i chcesz uzyskać do niego zdalny dostęp z domu lub na odwrót? Czy potrafimy zrozumieć topologię i kierunek dostępu. Jeśli możesz dodać więcej szczegółów i wyjaśnić, to by pomogło.
farsz

Czy komputer Mac Pro jest podłączony bezpośrednio do routera dostawcy Internetu, czy też znajduje się za routerem typu brama domowa? To pytanie wymaga więcej szczegółów, aby można było w jakiś zwięzły sposób odpowiedzieć.
Ian C.

Odpowiedzi:


1

Otwórz Terminal i wpisz lub skopiuj i wklej ten bash one-liner:

 echo; MyExtIPAddrIs=`curl -s echoip.org`; host -4 $MyExtIPAddrIs|cut -c 22-100; hostname; echo

Twoja w pełni kwalifikowana nazwa domeny pojawi się po słowach „wskaźnik nazwy domeny” w wierszu, który jest wyprowadzany, i kontynuuje i zawiera, po okresie po prawej stronie, wewnętrzny adres sieciowy komputera Mac pojawi się w następnym wierszu.


Czy to nie tylko nazwa sieci lokalnej? Potrzebuję nazwy hosta, który będzie połączony z adresem IP, który będzie dostępny poza witryną.
user2379888

@ user2379888 uruchomiony host -4 $(curl -s echoip.org)daje pełną nazwę ( 178-83-159-12.dynamic.hispeed.chw moim przypadku), która powinna wystarczyć dla twojego personelu IT. Nazwa jest jednak dynamiczna, jeśli twój dostawca nie oferuje statycznych adresów IP, będziesz musiał powtórzyć to przy każdej zmianie adresu IP.
nohillside

0

Sprawdź w okienku Preferencje udostępniania w Preferencjach systemowych. U góry pod „nazwą komputera” powinno znajdować się małe zdanie, które nadaje kwalifikowaną nazwę twojej sieci lokalnej. Możesz to również uzyskać, otwierając /Applications/Utilities/Terminal.app i wpisując polecenie hostname -fi naciskając klawisz Return.


Jeśli planujesz zdalny dostęp do swojego urządzenia domowego, możesz uzyskać dostęp zdalny po prostu za pomocą zewnętrznego internetowego adresu IP, który możesz uzyskać z usługi internetowej, takiej jak http://whatsmyip.org lub za pomocą polecenia curl echoip.orgw terminalu, gdy jesteś w domu. Następnie, gdy jest to zdalne, z Findera, w menu Go wybierz „Connect to Server” lub wpisz command-ki wpisz vnc://the.ip.address.herei naciśnij return, a to otworzy sesję udostępniania ekranu dla dowolnego komputera, który jest przekierowany do portu 5900 na twoim routerze.

Ale jeśli Twój personel IT nalega na posiadanie w pełni kwalifikowanej nazwy domeny, możesz ją uzyskać, postępując zgodnie z następującymi instrukcjami:

Otwórz Terminal i wpisz lub skopiuj i wklej to złożone polecenie:

 MyExtIPAddrIs=`curl -s echoip.org`; host -4 $MyExtIPAddrIs

Twoja w pełni kwalifikowana nazwa domeny pojawi się po słowach „wskaźnik nazwy domeny” w wierszu, który jest generowany, z wyłączeniem ostatniego okresu (.) Po prawej stronie.


Uwaga: przekazanie tego wskaźnika nazwy domeny personelowi IT nie będzie wszystkim, co jest konieczne do uzyskania zdalnego dostępu. Będziesz musiał otworzyć domyślny port zdalnego dostępu, aby przekierować port zdalnego dostępu w routerze na wewnętrzny adres IP sieci lub nazwę hosta komputera.

  1. Uzyskuje się to za pomocą telnetu lub przeglądarki, aby uzyskać dostęp do stron konfiguracji routera. Możesz uzyskać adres sieci lokalnej routera, patrząc w okienku preferencji sieci w Preferencjach systemowych (po wybraniu odpowiedniego interfejsu po lewej stronie, być może po naciśnięciu przycisku zaawansowanego i kliknięciu karty TCP / IP, adres IP routera być wymienionym jako Router:tam).

  2. Otwórz przeglądarkę i wprowadź http://lub https://podążaj za nią bez spacji z wewnętrznym adresem sieciowym routera, który właśnie pobrano z Preferencji sieciowych. Prawdopodobnie będziesz potrzebować nazwy użytkownika i hasła administratora routera. Będą to ustawienia domyślne, jeśli jeszcze tego nie skonfigurowałeś, i możesz wyszukać w Google dokładną nazwę / numer modelu routera oraz „domyślną nazwę administratora i hasło”, aby dowiedzieć się, co to jest, lub zadzwonić do swojego dostawcy usług internetowych i zapytaj ich o to.

  3. Na stronach konfiguracji zapory routera musisz przekierować port, z którego korzysta zdalny pulpit. W przypadku Apple Remote Desktop (i VNC) port ten to 5900. Tak więc w przypadku wszelkich przychodzących żądań ze strony internetowej routera należy przekierować 5900 na wewnętrzny adres sieciowy komputera lub nazwę hosta sieci wewnętrznej. Alternatywnie możesz umieścić komputer w strefie DMZ , ale pozwoli to na zobaczenie komputera przez wszystkie porty zewnętrzne i nie jest to zalecane, ponieważ będzie wymagało znacznie lepszych zabezpieczeń w celu ochrony komputera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.