Jak zmienić domyślne ustawienie pełnego ekranu podglądu z „dwóch stron” na „ciągłe przewijanie”?


24

Ilekroć otwieram plik pdf, Preview.app otwiera go w trybie „ciągłego przewijania”. Jednak przechodząc do trybu pełnoekranowego, przełącza się na „dwie strony”, kiedy tak naprawdę chcę, aby używał dowolnego trybu widoku, jaki miałem, w tym przypadku: „ciągłe przewijanie”.

Czy ktoś wie jak temu zaradzić? A może zaproponować alternatywę dla Preview.app?

Korzystam z systemu Mavericks OSX 10.9.2.


1
Może możesz zrobić coś takiego tutaj Warto przynajmniej spróbować poszukać czegoś podobnego
Mathias711

2
Denerwuje mnie to samo. Czasami zastanawiam się, co do cholery myśleli twórcy ....
Cholerne warzywa,

Odpowiedzi:


23

Jak wiesz, na Twoje pytanie preferencje w aplikacji Preview mają zastosowanie tylko do dokumentów przy pierwszym otwarciu. Wygląda na to, że OS X ma wbudowany domyślny widok dokumentów pełnoekranowych. Próbowałem kilku rzeczy ...

  1. Otworzyłem plik PDF na Pełny ekran i ustawiłem widok na Ciągły, aby zobaczyć, czy się on zatrzyma, i ten widok zostanie wybrany przy następnej wizycie na pełnym ekranie. Nie tak jest.
  2. Przeszukałem każdy plik preferencji związany z podglądem (także przy użyciu 10.9.2) i nie znalazłem żadnego ustawienia, nawet pośrednio związanego z ustawieniem widoku, szczególnie na pełnym ekranie.

Powiedziałbym, że robienie tego, co chcesz, jest albo niemożliwe, albo w najlepszym wypadku wymagałoby ustawienia preferencji w miejscu, w którym nie chciałbyś się wyśmiewać. Domyślam się, że jest to ustawienie w zawartości pakietu Preview.app. Wygłupianie się może być owłosione

Alternatywą dla ustawienia nowej wartości domyślnej jest skrót klawiaturowy, aby przejść do widoku ciągłego:

CMD+1

Możesz więc szybko nacisnąć, że za każdym razem, gdy przejdziesz na pełny ekran, widok natychmiast się zmienia. Nie jest to dokładnie to, czego chciałeś, ale jest to bardzo szybka alternatywa.

Mam nadzieję, że to pomaga!


2
Dzięki za śledztwo. Próbowałem poszukać czegoś od defaults read com.apple.Previewbezskutecznie. Ja zdecydować się użyć skrótu: CMD+1. Mamy nadzieję, że problem został rozwiązany w następnej głównej wersji OSX.
Przerywany

1
Fwiw, jeśli w treści pakietu Preview.app znajduje się jakieś ustawienie (lub dowolne inne miejsce, z którym „nie powinienem się bawić”), bardzo chciałbym o tym wiedzieć.
Wowfunhappy

To taka dobra odpowiedź.
nekodesu

Ponadto, nie do końca, ale naciśnięcie CMD + 1 zmienia domyślną wartość na ciągłe przewijanie dla pełnego ekranu dla tego pliku!
Chaitanya

1

To zadziałało dla mnie.

cd ~/Library/Containers/com.apple.Preview/Data/Library/Preferences/
defaults write com.apple.Preview kPVPDFDefaultPageViewModeOption 1


-1

CMD + 2 pokaże jeden obraz na ekranie.


2
Jest już odpowiedź, która sugeruje dokładnie to, co sugerujesz.
John N

-1

Lepiej jest wybrać Cmd+ 1niż Cmd+ 2.

Cmd+ 1zmieni się w ciągłe przewijanie, a Cmd+ 2w jedną stronę.


-4

MacJournal to wyjątkowa aplikacja do blogowania, której używam do zbierania fragmentów, ponieważ jest znacznie lepsza niż Evernote, która ma skalowalne i edytowalne wyświetlanie na pełnym ekranie (jasnoniebieski i ciemnoszary lub dowolna kombinacja, którą chcesz. Możesz przeciągnąć i upuścić plik PDF lub wyróżnić i kliknij tekst prawym przyciskiem myszy, aby dodać zawartość do biblioteki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.