Panika jądra; Kody błędów testu sprzętu Apple… Zła pamięć?


3

Moje MacMini, które kupiłem od Amazon w Święto Dziękczynienia 2010, ma sporo problemów z jądrem. Nie są w żaden sposób spójne, ale stały się częstsze, a teraz wydaje się, że wiele aplikacji również ulega awarii, a także zauważyłem, że Spotlight i Alfred boleśnie zwolnili.

Właśnie miałem ponownie zainstalować Snow Leopard i zacząć od zera po zrobieniu klonu SuperDuper na dysku zewnętrznym w celu utworzenia kopii zapasowej, gdy czytam na dysku CD Apple, że można uruchomić „Test sprzętu Apple”, przytrzymując „D” podczas uruchamiania.

Uznałem, że warto to sprawdzić. Zwłaszcza, że ​​moja pamięć nie jest oryginalna. Natychmiast włożyłem do niej 2 patyki 4GB Corsair, które dostałem od Amazon kilka miesięcy wcześniej, których użyłem w moim poprzednim MacMini z początku 2009 roku. Wyglądało na to, że pamięć działała dobrze na obu komputerach. Wszystkie 8 GB zostały rozpoznane. Ta panika jądra zaczęła się dziać dopiero kilka miesięcy temu.

Teraz testy sprzętu Apple, które wypróbowałem w każdej możliwej konfiguracji; zamiana slotów, usuwanie jednego potem drugiego itd. w rzeczywistości pokazywała błędy. Zapisałem dwa kody błędów. Uważam, że były tylko dwa unikalne kody; Podejrzewam, że różne ustawienia drążków, których użyłem, są przyczyną rozbieżności, ale możliwe, że było ich więcej, ale wiem, że wszystkie zaczęły od tych samych znaków, 4MEM / 9/40000000:.

4MEM / 9/40000000: 0xa90c1418 i 4MEM / 9/40000000: 0xa95de698

Dziwne jest jednak to, że test sprzętu Apple pokazał ten błąd tylko wtedy, gdy miałem OBA zainstalowane drążki; każdy z nich we własnym gnieździe nie wykazywał błędu. Jak wspomniałem wcześniej, przetestowałem wszystkie możliwe konfiguracje, ponieważ przeczytałem, że czasami może to być wadliwe gniazdo.

Dzięki tym informacjom czy ktoś ma pomysł, jak naprawić mój komputer Mac. Czy muszę wymienić jeden lub oba patyczki? Czy to coś innego? Czy jest aplikacja, której mogę użyć do zdiagnozowania problemu?

Kiedy piszę, zdałem sobie sprawę, że wciąż mogę próbować używać obu oryginalnych drążków, które były dostarczane wraz z komputerem Mac, ale muszę je znaleźć. Mogę poczekać do jutra, aby spróbować.

Odpowiedzi:


4

To na pewno brzmi jak problem z pamięcią RAM. Istnieje kilka programów opartych na memtestach, które próbują uruchomić i sprawdzić, czy napotkasz problemy. Rember to memtest oparty na gui, a applejack to dość dobrze znany skrypt narzędziowy, który również go zawiera.

Nie wiem, dlaczego wystąpił błąd tylko z określoną konfiguracją pamięci RAM, ale przy 8 GB przestrzeni adresowalnej znalezienie złego faceta może chwilę potrwać.


3

Zgadzam się z płytami grzewczymi. Ostatnio miałem podobny problem - losowe KP, które nie wskazywały na żaden pojedynczy proces. Wyśledziłem to za pomocą Prime95 . Posiada test warunków skrajnych, który zgodnie z ich README wskazuje, że wszelkie błędy są prawie na pewno związane z problemem sprzętowym. Po wymianie pamięci RAM i uruchomieniu testu mogłem potwierdzić, że pamięć RAM innej firmy była zła. Powinienem zauważyć, że test sprzętu Apple nigdy nie znalazł problemu, ani nie znalazłem żadnego z memtestem (ale prawdopodobnie zbyt szybko się poddałem).


Człowieku, zapomniałem prime95, +1
ConstantineK

1

Znalazłem moją starą pamięć RAM, która została dostarczona z komputerem Mac i zamieniłem ją, a jądro przestało panikować i zawieszanie aplikacji. Użyłem go przez kilka dni, żeby się upewnić. Potem wróciłem i utknąłem tylko w jednym z zewnętrznych dysków 4GB i w ciągu godziny miałem kilka awarii aplikacji i panikę jądra. Potem zamieniłem go na inny dysk 4 GB innej firmy i po tygodniu użytkowania wydaje się, że jest na szczęście w stanie roboczym.

Ostatecznie odpowiedzią jest awaria aplikacji, a panika jądra była zdecydowanie spowodowana wadliwą pamięcią RAM.


memtest86 + to świetny tester pamięci.
mspasov
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.