Niepoprawna nazwa woluminu dla woluminu sshfs w Finderze, nawet z opcją volname


11

Używam sshfs @2.5i osxfuse @ 2.6.4 zainstalowanych za pośrednictwem MacPorts 2.2.1 na moim MacBooku Pro Retina z końca 2013 r. Z systemem OS X Mavericks 10.9.2. Podczas wydawania następującego polecenia:

sshfs -ovolname=Z user@host:/somewhere/on/the/Y /Z

Montaż został wykonany poprawnie. Za pomocą terminala wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Finder wyświetla jednak nazwę woluminu tak Y, jakby obecność volname=opcji nie miała znaczenia. Czy ktoś jeszcze tego doświadczył?

Odpowiedzi:


8

Opcje znajdują się na końcu polecenia, więc w twoim przypadku:

sshfs user@host:/somewhere/on/the/Y /Z -o volname=Z

Właśnie miałem podobny problem i to mnie naprawia!


właśnie próbowałem z przodu i na końcu - oba działały dobrze.
Geo

Myślałem, że to też głupie, ale wydawało się, że miało to dla mnie znaczenie. Próbowałem kilka razy. Być może na mojej ścieżce było coś, co sprawiło, że polecenie parsowało się inaczej.
zacharytamas

2

Potrzebny jest przestrzeń pomiędzy -oa volname:

sshfs -o volname=Z user@host:/somewhere/on/the/Y /Z
        ^

Próbowałem tego, co zasugerowałeś, ale nic to nie zmienia :(
Nicolas De Jay

z opcją na końcu, -ovolname=Zdziała dla mnie na Macu.
seleciii44

2

Sam zmagając się z tym problemem, odkryłem, że muszę dodać -o localopcję:

sshfs user@host:/somewhere/on/the/Y /Z -o volname=Z -o local

Uważaj jednak, że opiekunowie OSXFUSE odradzają tę opcję , ponieważ może to wywołać niepożądane skutki uboczne:

Ta opcja oznacza wolumin montowany jako „lokalny”. Domyślnie woluminy osxfuse są oznaczone jako „nielokalne”, co technicznie niekoniecznie jest tym samym co wolumin „serwerowy” lub „sieciowy”, ale w niektórych przypadkach jest tak traktowane przez Findera. Na przykład w niektórych przypadkach Finder może nie pokazywać „połączonych serwerów” na pulpicie lub na pasku bocznym. Jeśli skorzystasz z tej opcji, możesz ominąć to „ograniczenie”. Poczekaj jednak! Nie kusz się i myśl, że lokalna to magiczna pigułka, która rozwiąże wszystkie twoje problemy. W rzeczywistości może to bardziej zepsuć, niż myślisz.System operacyjny może być bardziej agresywny w radzeniu sobie z woluminami „lokalnymi” (na przykład zostanie utworzony katalog .Trashes.). Możesz napotkać tajemnicze problemy z arbitrażem dyskowym i innymi komponentami systemu. Nie wiem (i być może nie wiem - Mac OS X to nie wszystko open source!) Skutki uboczne korzystania z tej opcji. Dlatego traktuj to jako eksperymentalne i używaj ostrożnie. Ponadto nie należy zgłaszać błędów związanych z tą opcją - odtworzyć problem bez tej opcji, a następnie zgłosić błąd.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.