Jak zaimportować z OneNote w systemie Windows do wydania OneNote na Maca?


9

Pracuję na systemie Windows 7 z Microsoft OneNote 2010. Mam ogromną ilość sklepu roboczego w OneNote.

Muszę otworzyć te notebooki w OneNote z systemem OS X 10.9, Mavericks, który został niedawno wydany. Czy jest na to sposób?

Po pomyślnym zaimportowaniu planuję kontynuować pracę nad wersją OneNote dla komputerów Mac.

Jeśli program OneNote na komputerze Mac nie może tego zrobić, czy istnieją inne aplikacje na komputerze Mac, takie jak EverNote lub Growly, które mogą importować moją pracę z systemu Windows OneNote i pozwolić mi kontynuować pracę na komputerze Mac w sposób, w jaki działałem w systemie Windows?


2
Mam ten sam problem i wypróbowałem rozwiązania, które dali nam Steve i Graham, ale to nie działa! Kiedy umieszczam mój pakiet OneNote w mojej internetowej usłudze OneDrive (onedrive.live.com) i próbuję uzyskać go za pośrednictwem OneDrive w aplikacji OneNote (na komputerze Mac), nie daje mi możliwości ich wybrania. Nawet ich tam nie ma.

Odpowiedzi:


1

Synchronizacja notatek między wersjami programu OneNote

Uaktualnij do najnowszej wersji programu OneNote na komputerze z systemem Windows. To wydanie jest kompatybilne z wersją OneNote dla komputerów Mac.

Po aktualizacji będziesz mógł synchronizować swoje pliki za pośrednictwem usług chmurowych Microsoft. Umożliwi to pracę z plikami OneNote na komputerze Mac lub Windows.

Najnowsza wersja OneNote jest bezpłatna na komputerach Mac i Windows.

Mac alternatywy dla OneNote

Jeśli nie podoba Ci się OneNote na Macu, istnieje wiele aplikacji na Maca, które importują pliki OneNote. Ta dyskusja, czy mogę przenieść Microsoft OneNote na Macbook , sugeruje GrowlyBird .

Jeśli potrzebujesz konkretnych alternatywnych rekomendacji, zadaj nowe pytanie dotyczące rekomendacji oprogramowania, wskazując, gdzie bezpłatny Mac OneNote nie spełnia twoich potrzeb. Inni z większą ekspozycją na alternatywy powinni wtedy być w stanie lepiej pomóc.


Ok, teraz jak to zrobić, aby żaden z moich plików nie przechodził przez usługi chmurowe Microsoft?
Michael

@Michael, proszę, możesz zadać nowe pytanie. Takie postępowanie przyciągnie odpowiedzi.
Graham Miln,

1

W ten sposób wyeksportowałem swój plik OneNote do pakietu Office 2010. Karta Plik -> Zapisz jako -> Notatnik -> Pakiet OneNote.

Program OneNote na komputerze Mac importuje ten notebook bez żadnych problemów (a przynajmniej zrobił to dla mnie). Synchronizacja z (darmowym) kontem MS Cloud również działa świetnie.

Wygląda na to, że działa w dużej mierze tak samo jak OneNote dla Windows.

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji. Jedynym takim programem, jaki wypróbowałem, był Evernote. Byłem jednak rozczarowany, że nie importuje tekstu w stylu. W ten sposób tracisz całe swoje formatowanie (tabele, listy, zdjęcia). Jedynym sposobem na zaimportowanie plików OneNote do Evernote było wklejenie zrzutu ekranu strony, co nie jest dobrym rozwiązaniem.


1
Warto wypróbować funkcje eksportu i importu. Spróbuję tego. Po prostu pamiętam, że nie uważałem, że wersja OneNote na MAC działa online. nie zapisuje notebooków lokalnie. Podczas gdy w wersji OneNote dla systemu Windows miałem wszystkie moje Notatniki zapisane lokalnie. Chociaż notebooki online to dobra funkcja, ale w tej chwili nie jestem na to gotowy. Jest więc sposób na utrzymanie lokalnych notatników w wersji OneNote dla MAC. Jestem przekonany, że OneNote jest bogaty w funkcje i lepszy niż większość innych rozwiązań na MAC i PC. Ale co robię z powyższymi problemami.
sunnyimran

2
Obecnie (1 maja 2014 r.) Program OneNote dla komputerów Mac obsługuje tylko zapisywanie w chmurze. Obecnie nie obsługuje lokalnych notatników.
nadyne

Czy istnieje sposób na stworzenie „lokalnej chmury” w sieci LAN, aby to osiągnąć?
sunnyimran

Steve Chambers -> „OneNote na komputerze Mac importuje ten notebook bez żadnych problemów” (a przynajmniej tak się stało) „Nie widziałem żadnej funkcji„ Importuj ”w darmowej wersji OneNote dla komputerów Mac, więc nie mogę zaimportować niczego też lokalnie .
sunnyimran

0

Oto jeden ze sposobów otwarcia notatnika Windows OneNote w wersji Onenote w OSX. Jestem szczególnie zainteresowany otwarciem Notatnika znajdującego się na serwerze Sharepoint w środowisku korporacyjnym i to spełniło moje potrzeby. W tym artykule opisano technikę: http://www.benstegink.com/adding-sharepoint-onenote-notebook-onenote-mac/ Zasadniczo należy otworzyć notatnik w komputerze z systemem Windows, pobrać link do obiektu w notatniku, wysłać link do Maca, a następnie kliknij link.


0

Otworzyłem stary Notatnik OneNote w systemie Windows, Onenote 2010, a także Notatnik już zapisany w chmurze OneDrive (dostępny na Macu).

Następnie kliknąłem każdą kartę mojego starego Notatnika i skopiowałem go do Notatnika w chmurze OneDrive. Kliknąłem opcję Synchronizuj w wersji systemu Windows, a następnie wszyscy zostali zaktualizowani. Mógłbym wtedy porzucić wersję systemu Windows i po prostu użyć wersji w chmurze za pośrednictwem komputera Mac.


0

Dla mnie to zadziałało: z poziomu Windows OneNote (dla mnie wersja 2010) zsynchronizuj swoje pliki z usługą MS Cloud Drive. Następnie otwórz Notatniki z klienta Mac.

Nie ma możliwości zaimportowania notebooka na komputer Mac w wersji 15.8.


Wydaje się, że sposobem na udostępnienie moich rzeczy w OneNote MAC jest tylko użycie usługi MS Cloud pomiędzy nimi. W porządku i spróbuję tego. Odkryłem również później, że MAC OneNote nie ma opcji zapisania twojej pracy lokalnie, a raczej zapisuje online tylko w chmurze MS. To także dotyczy mnie. Do tej pory korzystam z OneNote na komputerze z systemem Windows.
sunnyimran

0

Zaktualizowałem OneNote w systemie Windows do najnowszej wersji. W procesie instalacji napisano, że nie można przekonwertować plików starej wersji, ale to w porządku. Po zakończeniu instalacji otwórz oprogramowanie, w którym można znaleźć stare pliki OneNote. Kliknij właściwość każdej notatki, przekonwertuj ją na wersję 2013, zsynchronizuj. Następnie wróć do komputera Mac; teraz możesz znaleźć te notatki w chmurze.


0

Nie martw się importem / eksportem. Upewnij się, że używasz najnowszej możliwej wersji na obu platformach i przechowuj pliki Windows OneNote w chmurze (OneDrive). Umożliwi to również dostęp do niego za pomocą wersji internetowej. Następnie zaproś się do udostępnienia tego notesu OneNote z adresem e-mail z komputera Mac. Teraz powinieneś być w stanie uzyskać dostęp do zawartości w OneNote na komputerze Mac i edytować / przenosić ją w razie potrzeby.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.