iMac z 8 GB pamięci RAM - pamięć zawsze prawie pełna


13

Mam 27-calowego iMaca (koniec 2012 r., OS X 10.9.2) z 8 GB pamięci RAM. Zużycie pamięci jest zawsze powyżej 7 GB, chociaż nie sądzę, żebym uruchamiał tyle rzeczy. Prowadzi to do sporadycznego zawieszenia programu i sporadycznego odczuwania opóźnionego działania komputera.

Najcięższą rzeczą, którą uruchamiam, jest wirtualizacja Parallelsa niedziałającego laptopa z systemem Windows (dla moich programów tylko dla Windows; związanych z pracą). Potem głównie surfuję w Chrome (10-20 kart, niektóre z filmami z youtube). Oczywiście mam inne rzeczy otwarte, takie jak Mail, Evernote i kilka innych. Ale nie sądzę, że 8 GB pamięci RAM powinien być tym przytłoczony. Mogę się mylić.

Jestem skłonny zapewnić eksport procesów z Monitora aktywności. Oczywiście starałem się to zagłębić i uruchamiam DUŻO małych procesów (nieznanych mi) - założenia systemowe, które zakładam. Jestem długoletnim użytkownikiem komputera i znam się na zarządzaniu procesami na komputerach PC, ale nie na komputerach Mac.

Co myślisz? Czy po prostu potrzebuję więcej pamięci RAM, czy to nie tak?

Pozdrowienia,


Nie martw się, mam 16 GB pamięci RAM na MBR i zawsze jest również pełna.
kenorb

Co robi Activity Monitor show - Parallels z Windows VM będzie zająć dużo RAM
user151019

Odpowiedzi:


24

Ponieważ OSX zarządza pamięcią (podobnie jak Windows), często trudno jest stwierdzić, czy problemy z wydajnością są spowodowane ograniczeniami pamięci. Technicznie rzecz biorąc, naprawdę chcesz, aby system operacyjny przechwycił całą dostępną pamięć i przydzielił w razie potrzeby, w takim przypadku zobaczysz, że cała pamięć jest „używana”, nawet jeśli pamięć jest dostępna, ale nie jest przydzielana przez system operacyjny.

Jest to nieco analogiczne do tego, co dzieje się w OSX i Win7 +. Jednak w przeszłości Apple myliło się z wieloma klasyfikacjami pamięci, takimi jak Wired, Swap, Real itp.

Na szczęście korzystasz z Mavericks, a nową funkcją Mavericks jest wykres ciśnienia pamięci opisany w dokumencie wsparcia Apple tutaj: http://support.apple.com/kb/HT5890

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zasadniczo, jeśli wykres pamięci pokazuje czerwony, potrzebujesz więcej pamięci RAM, jeśli jest zielony, jesteś dobry. Sugeruję przeczytanie tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji, ale czerwony, żółty, zielony jest świetnym narzędziem wizualnym, które pomaga w wskazywaniu problemów.

W zależności od modelu osobiście zauważyłem, że komputery Mac cierpią bardziej z powodu prędkości dostępu do dysku twardego niż limitów pamięci, więc dysk SSD, jeśli twój iMac go nie ma, ma ogromny wpływ (i niestety sporo pracy włóż w iMaca )


9

Jak każdy nowoczesny system operacyjny, OS X stara się maksymalnie wykorzystać pamięć RAM. Na przykład OS X:

  • przechowuje dane w pamięci po zamknięciu aplikacji, aby zyskać na czasie, jeśli zostanie ponownie uruchomiona;
  • buforuje ostatnio używane pliki z (wolnego, wolnego) dysku twardego w celu szybszego późniejszego dostępu.

Oczywiście ta pamięć jest nadal dostępna w razie potrzeby do innych zastosowań. Ale system słusznie nie widzi potrzeby „uwolnienia” go teraz : czeka na pojawienie się.

Oznacza to, że po dłuższym uruchomieniu komputer zawsze będzie wskazywać, że pamięć jest całkowicie lub prawie całkowicie wykorzystana . Nie oznacza to, że nie masz wystarczającej ilości pamięci RAM, po prostu system nie pozwala się zmarnować.

Aby wiedzieć, czy rzeczywiście brakuje ci pamięci, powinieneś przede wszystkim sprawdzić, czy często zamieniasz. Chciałbym odnieść się do doskonałej odpowiedzi @ cmason.


1
Dzięki za zmiany. Zastanawiam się także, czy sprawcą była skompresowana pamięć).
Blaisorblade

1

Zdobądź SSD. 10.9.2 dość dobrze wie, jak skutecznie zarządzać pamięcią RAM i nie powinieneś się tym przejmować. Jak powiedziano powyżej, OSX będzie próbował zachować możliwie jak najwięcej pamięci, ze względów zdrowotnych.

8 GB jest odpowiednie do normalnego użytkowania (ciężka edycja wideo / grafiki nie jest uważana za normalną w tym kontekście).

Mam wczesny 2011 15-calowy MBP z 8 GB, który właśnie stał się inną, znacznie szybszą maszyną po zainstalowaniu dysku SSD. Uruchamiam maszyny wirtualne Win7 poza VirtualBox, z maszynami wirtualnymi na zewnętrznym dysku FireWire 800, bez problemu.


1

Podoba mi się odpowiedź @ cmason, ale chciałbym wyjaśnić kilka podstawowych rzeczy.

Masz tutaj dwa oddzielne pytania: (1) Zgłaszane opóźnienia są najprawdopodobniej spowodowane przez twardy dysk, jak sugerują niektóre odpowiedzi. Przejście do właściwego miejsca na dysku twardym zajmuje często około ~ 10 ms, a opóźnienia te narastają, aby były widoczne dla użytkownika. (2) Pamięć jest pełna, ponieważ pamięć jest używana jako pamięć podręczna dysku.

Jedyną relacją jest to, że gdy system musi ponownie odczytać te same dane z dysku, pomocne może być użycie większej ilości pamięci RAM jako pamięci podręcznej (jeśli to, czego potrzebujesz, było przechowywane w pamięci RAM).

Ale za każdym razem, gdy system odczytuje nowe dane z dysku twardego, tylko szybszy dysk (SSD) może pomóc (alternatywnie, niektóre systemy próbują zgadnąć, co system będzie czytał z dysku i czyta je z wyprzedzeniem, ale nie można tego zrobić cuda w ogóle, ponieważ komputery nie mają kryształowych kul do przewidywania przyszłości).


0

Aktualizacja pamięci RAM jest tania i łatwa, więc po prostu zrób to, zamiast próbować zrozumieć złożoność zarządzania pamięcią w OS X.

Uaktualnienie dysku SSD jest drogie i trudne (szczególnie na komputerze iMac), ale spowoduje znacznie bardziej natychmiastową i zauważalną różnicę. Nigdy tego nie próbowałem, ale podejrzewam, że nawet uruchomienie OS X z zewnętrznego dysku SSD podłączonego do Thunderbolt byłoby szybsze niż wewnętrzny wirujący dysk (choć wolniejszy niż dysk wewnętrzny).

Najprawdopodobniej między Parallels a Chrome OS X zamienia pamięć na dysk, a operacje we / wy na dysku obrotowym są zbyt wolne. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​przeglądarki niechętnie zwalniają pamięć w miarę upływu czasu, więc spróbuj ponownie uruchomić Chrome, gdy zauważysz problem. Najprawdopodobniej jest to łatwiejsze niż ponowne uruchomienie Parallels.


8
Jeśli chodzi o twój pierwszy akapit, jest to dokładnie takie naiwne „rozwiązanie”, jakiego chcą producenci sprzętu. „Po prostu kup więcej pamięci RAM” Nie, nie rób tego! Dowiedz się, czego używasz i dlaczego. Nie pozwól kapitalistom wygrać!
Wyścigi lekkości na orbicie

0

8 koncertów pamięci RAM jest w porządku dla twojego brata Maca ... mam 2014 Mbp w / 8gs i mam ten sam problem. pamięć wygląda na prawie zawsze zużytą, ale tak naprawdę jest tylko w pamięci podręcznej aplikacji i plików ... osobiście podoba mi się, że wyświetla wszystkie moje memy i nie ma ich w pamięci podręcznej, ale co możesz zrobić? lol...

i btw - ive dostałem SSD. Przez całe życie byłem również użytkownikiem Maca i mogę szczerze powiedzieć, że robi to WORLD różnicę ... od czasu rozruchu około 1 minuty i zwykle 1/2 do czasu rozruchu około 5 sekund ..... BRAK BS;)


-1

Ludzie polecający aktualizację pamięci RAM - marnowanie czasu i pieniędzy. Przez jakiś czas monitorowałem ten problem na nowym 30-calowym komputerze stacjonarnym, na początku miałem 8 Gb. Wykorzystanie pamięci RAM po prostu wspina się w ciągu kilku dni, a aplikacje się nie zwalniają, po 3 dniach Firefox ma 4 GB pamięci RAM, inne aplikacje trzymają się za dużo, nie pozostawiając nic systemowi, a to absolutnie szalone powolne i bezużyteczne.

Zmodernizowano, aby dodać kolejne 8 GB w sumie do 16. A co wiesz? 3 dni później wszystkie 16 GB egzostowane, Firefox 5 GB, Atom edytor tekstu 4 GB, inne podobne aplikacje, poczta trzymająca 3 GB.

Te liczby są szalone, nie są normalne, nie dzieje się to na prawdziwych komputerach PC, np. Windows lub Linux. Jest to całkowicie błąd systemu operacyjnego Apple i słabe zarządzanie pamięcią RAM.

Więc nie kupuj więcej pamięci RAM, oszczędzaj pieniądze. Nadal szukam programowego rozwiązania, które zmusiłoby go do zwolnienia pamięci RAM z aplikacji.

Aktualizacja: okazuje się, że aplikacje kurtynowe są wystarczająco inteligentne, aby mieć własne zarządzanie pamięcią RAM, edytując Firefox about:config:

browser.cache.memory.enable - true
browser.cache.memory.capacity - something sensible
config.trim_on_minimize - true
browser.sessionhistory.max_entries - 10
nglayout.initialpaint.delay - 0

Czy jest tam odpowiedź, czy to tylko rant? Jeśli próbujesz odpowiedzieć na to 2-letnie pytanie, edytuj je, aby rozwiązać problemy zgłoszone przez PO. Jeśli nie, ryzykujesz, że ta odpowiedź zostanie odrzucona.
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.