Gest gładzika trzema palcami w programie Mission Control i Expose nie działa w moim Mac Pro


12

Gest gładzika, aby wywołać kontrolę misji lub odsłonić trzema palcami, czasami nie działa z pewnych powodów. Działa, gdy używam czterech palców, i działa normalnie za każdym razem, gdy otwieram Preferencje systemowe i resetuję sekcję Kontrola misji i Ujawnij, aby używać gestu trzema palcami (zamiast czterech palców). Jednak początkowo jest ustawiony na trzy palce i po prostu go najpierw wyłączam, a następnie włączam ponownie ...

Ten objaw występuje za każdym razem, gdy ponownie uruchamiam komputer Mac, więc kłopotliwe jest otwieranie Preferencji systemowych w celu zaznaczenia, a następnie zaznaczenia pól wyboru Kontrola misji i Ujawnij. Jak powiedziałem, po zresetowaniu ustawienia działa ono jak zwykle.

Mój gładzik to gładzik Bluetooth firmy Apple, a mój Mac Pro to maszyna z końca 2013 r. Używam również MacBooka Pro z połowy 2012 roku z wyświetlaczem Retina i chociaż może się zdarzyć na komputerze czasami (może tylko kilka razy na 1000 sesji), prawie nigdy nie miałem takich problemów.

Czy jest coś, co powinienem zbadać dalej? PRAM i SMC nie rozwiązały problemu ... Jestem ciekawy, dlaczego pojawia się za każdym razem, gdy ponownie uruchamiam komputer Mac i jak rozwiązać problem.

Korzystam z najnowszej wersji Mavericks.

Odpowiedzi:


27

Czasami mi się to zdarza, gdy makro 3 palców przestaje działać. Wygląda na to, że OSX po prostu zawiera błędy. Moją poprawką jest teraz otwarcie wiersza polecenia i uruchomienie killall Dock. Wydaje się, że działa dobrze po zresetowaniu i ponownym uruchomieniu.


Pan jest GENIUSEM
Radu Simionescu

doskonały! Działa to jak urok, gdy mój Mac nie chciał pozwalać mi przełączać się między komputerami stacjonarnymi a aplikacjami pełnoekranowymi. Nie tylko gesty, ale niezależnie od metody.
Canis

1

To, co zrobiłem, to odwrócenie wszystkich gestów, które używają trzech palców, wyłączenie, włączenie i ponowne włączenie wszystkich trzech gestów postaci, i to zadziałało.


0

O ile szukałem podobnych problemów w sieci, jestem pewien, że jest to błąd firmy Apple. Rozwiązaniem jest tymczasowy włączyć zarówno kontroli misji i Expose wyboru off na Preferencje systemowe | Trackpad , a następnie użyj BetterTouchTool, aby przydzielić przesunięcia trzema palcami do dwóch akcji.

Próbowałem także utworzyć uruchomienie, w którym zastąpię ustawienie domyślne defaults write com.apple.driver.AppleBluetoothMultitouch.trackpad TrackpadThreeFingerVertSwipeGesture -int 2, ale to nie zadziałało.


0

Gest gładzika, aby wywołać kontrolę misji lub odsłonić trzema palcami, czasami nie działa z pewnych powodów

Jeśli pozostałe gesty palców nadal działają, przyczyną tego, że machnięcie trzema palcami przestaje działać i działa tylko czasami, jest to, że:

  • Przesunięcie trzema palcami przełącza tylko między aplikacjami PEŁNY EKRAN lub oknami. Jeśli ekran jest skonfigurowany tak, aby można było zobaczyć pasek dokowania w przeglądarce internetowej, prawdopodobnie nie jest on wyświetlany na pełnym ekranie. Naciśnij zielony przycisk (zwykle lewy górny) tuż obok żółtego i czerwonego, aż stacja zniknie, a bieżący ekran zajmie cały monitor. Następnie sprawdź dwukrotnie, czy machnięcie trzema palcami jest włączone i działa.

Mam nadzieję że to pomoże

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.