Co iTunes uznaje za „pominięcie”?


10

Jak mówi tytuł, jak iTunes decyduje o tym, co liczy się jako „pominięcie” w celu zwiększenia liczby pominięć i ustawienia daty „ostatniego pominięcia”?

Zauważyłem, że liczy się to tylko wtedy, gdy trafię w „następny utwór” w ciągu pierwszych kilku sekund odtwarzania utworu (ale nie przed jego rozpoczęciem, jeśli jest przesyłany strumieniowo za pomocą iTunes Match), ale nie byłem w stanie znajdź jakieś szczegółowe informacje.

Co w przypadku punktów bonusowych liczy się jako „gra”? Istnieje podobne pytanie, ale dotyczy podcastów, które podlegają innym zasadom niż muzyka.

Odpowiedzi:


9

Zacznijmy od oczywistości.

Utwór uważa się za odtworzony po zakończeniu odtwarzania. Nie ma znaczenia, czy słuchałeś wszystkich utworów, czy po prostu przeskoczyłeś do ostatniej sekundy utworu, gdy utwór automatycznie zmieni się na następny (lub zakończy listę odtwarzania), liczba odtworzeń zostanie zwiększona.

Teraz mniej oczywiste:

Jeśli utwór zostanie pominięty w ciągu pierwszych 10 sekund , liczba pominięć zostanie zwiększona. Jeśli utwór zostanie pominięty, gdy pozostało 10 sekund do końca utworu, liczba odtworzeń jest zwiększana. Jeśli pominiesz utwór pomiędzy, pomijanie ani liczba odtworzeń nie będą zwiększane.

Pomijania może wywołany albo za pomocą lewego klawisza strzałki, naciskając klawisz szybkiego przewijania do przodu lub po prostu wybierając inny utwór naciśnij Enter.


„Jeśli utwór zostanie pominięty w ciągu pierwszych 10 sekund, liczba przeskoków zostanie zwiększona”, nie zawsze ... wciąż próbuję zrozumieć, ale kiedy uruchamiam listę odtwarzania i naciskam strzałkę w prawo (myślę przed 3 sekundami) wygląda na to, że ten pierwszy pomiń nie liczy się ...
Tom Brito

1
Próg pominięcia wynosi 2 sekundy dla iTunes na PC / MAC i 3 sekundy dla iPhone'a w oparciu o moje doświadczenia. Gdy pominiesz utwór wcześniej, ani liczba pomijania, ani liczba odtworzeń nie są zwiększane.
Minime

Jakaś wartość plist, aby zmienić próg pominięcia?
Rivera,

@Rivera Zmiana tego, iTunes Music Library.xmlktóry ma Skip Countklucz, nie działa, ponieważ te informacje są przechowywane pod iTunes Library.itl. Może warto zadać nowe pytanie właśnie o to. :)
Thecafremo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.