Co tak naprawdę „odtworzenia” naprawdę się liczą w iTunes?


9

iTunes wyświetla liczbę „odtworzeń” dla każdej ścieżki. Co to dokładnie znaczy?

Na przykład odtwarzanie odrobiny utworu nie wydaje się zwiększać liczby. Ale wydaje się, że gra większość, ale nie wszystkie ścieżki.

Czy gra n sekund wyzwala przyrost? n procent utworu? Albo coś innego?

Mam iPoda Mini 4 GB, jeśli to ma znaczenie.

Motywacja polega na tym, że w iTunes ustawiłem automatyczne usuwanie podcastów po ich odtworzeniu i nie chcę przypadkowo powodować usuwania.

Odpowiedzi:


4

W zachowaniu, które widziałem przez ponad 5 lat słuchania podcastów. iTunes oznaczy go jako odtworzony na podstawie odsłuchanego procentu. Domyślam się, że słuchałoby ich około 98–99%. 5 minutowy program byłby w zasadzie końcem. Półtorej godziny to tylko kilka ostatnich sekund.


Dziękuje wszystkim. Ten jest najbliższy mojemu zaobserwowanemu zachowaniu, więc oznaczyłem go jako zaakceptowany - wydaje mi się, że zatrzymałem podcast na około 20-30 sekund, i jest to liczone jako odtworzenie. Jest to bardziej zgodne z procentem niż z czasem prostym („ostatnie kilka sekund”).
Reid

9

Uważam, że musisz tylko posłuchać ostatnich kilku sekund piosenki. Możesz pominąć całą część początkową, a zwiększy ona liczbę odtworzeń, jeśli posłuchasz końca.


zdałem sobie z tego sprawę rok temu i było dziwnie.
tekknolagi,

Gdyby jednak tego nie zrobił, w ogóle nie liczyłby odcinka podcastu, jeśli posłuchasz go w kawałkach (i tylko kilka ostatnich minut ostatniej sesji).
Thilo,

2

W przypadku, gdy odpowiedź Nathana G nie była zbyt jasna: liczba odtworzeń == liczba odtworzeń pliku do samego końca. Oznacza to, że musisz pozwolić plikowi dźwiękowemu odtwarzać się do końca - albo do momentu rozpoczęcia odtwarzania następnego utworu, albo powrotu do listy utworów (jeśli jest to ostatni utwór na liście).


2
Nie zgadza się to z moim zaobserwowanym zachowaniem: mogę wyjść z podcastu blisko, ale nie na końcu, i nadal liczy się gra.
Reid

Jest to poprawne w przypadku plików muzycznych. Podcasty mogą zachowywać się inaczej.
Bobson

0

Odpowiedź Nathana G. była prawidłowa, ale chcę dodać kilka innych informacji, jeśli pozwolisz iTunes odtwarzać ostatnią sekundę utworu i przejdziesz do innego utworu, to ++ twoje odtworzenia tego utworu, ale jeśli klikniesz inny utwór, aby odtworzyć i pozostałe czas bieżącej piosenki to <5s, nadal odtwarzanie iTunes ++ dla tej piosenki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.