Najszybszy sposób na przesłanie zdjęcia z iPhone'a na Maca?


9

Chcę po prostu zrobić zdjęcie na telefonie i pracować z nim na komputerze Mac. Obecnie piszę go do siebie (więc pojawia się w Wiadomościach na pulpicie) - szybki, ale hacky. E-mail jest drugą opcją (wolniej). Airdrop nie działa z iPhone'em na Maca.

Domyślam się, że „oficjalna” metoda byłaby przeprowadzana za pośrednictwem iPhoto - ale Photo Stream wymaga czasu na synchronizację, a nawet po jej uruchomieniu uruchomienie iPhoto i wyeksportowanie pojedynczego obrazu do JPG jest znacznie bardziej skomplikowane niż powinno, więc przejście tą trasą jest naprawdę Ostatni ratunek.

Czy odpowiedź to Dropbox Photo Sync, czy inna aplikacja / usługa innej firmy?

(PS do modów, AFAIK, to nie jest pytanie dupe - dokładnie przeszukałem istniejące pytania przed opublikowaniem.)


Czy zrzut powietrzny działa teraz dla Ciebie
markhunte

Odpowiedzi:


6

Strumień zdjęć nie jest tak zły, jak się wydaje. Nie musisz uruchamiać iPhoto, aby uzyskać zdjęcie - jest już na komputerze Mac i jest znacznie szybsze niż w iPhoto.

Twój strumień zdjęć jest przechowywany w:

~/Library/Application Support/iLifeAssetManagement/assets/sub

Przejdź do tego folderu i sortuj według daty. W tych folderach znajdują się pliki JPG wszystkich twoich zdjęć.

Możesz utworzyć inteligentny folder, aby wyświetlać tylko pliki JPG posortowane według daty modyfikacji, co zapewnia automatyczne aktualizowanie folderu ze zdjęciami. Przeciągnij ten inteligentny folder do Docka, aby uzyskać natychmiastowy dostęp w czasie rzeczywistym.


To genialny pomysł, ale widzę w folderze, że kilka moich obecnych zdjęć PhotoStream znajduje się w podfolderach w / sub. Jakieś pomysły?
Eric

@Eric Tak - zobacz ostatni akapit: utwórz inteligentny folder. Alternatywnie, po prostu otwórz foldery.
grg

@grgarside Wydaje mi się, że ten katalog ma około miesiąc opóźnienia, nawet po otwarciu iPhoto i synchronizacji.
dwightk

@grgarside Ah, przyjrzałem się temu dalej. Bardzo dziwny. / sub ma 1016 folderów, każdy z jednym obrazem w środku, i jest w pełni aktualny. To dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że ​​ilekroć tworzę inteligentny folder, aby pobierać stamtąd obrazy, pobiera tylko 330 najstarszych obrazów. Nie mam pojęcia, dlaczego nie zdobędzie ich wszystkich, ani kogo chce najstarszych obrazów, ale c'est la vie. Na razie otworzę foldery ręcznie. Dzięki za wskazówkę!
Eric

3

Most powietrzny

Przenieś obraz lub tekst między iPhonem a komputerem Mac

Możesz to zrobić za pomocą AirBridge. Umożliwia to przesyłanie obrazów i tekstu między urządzeniem iOS a komputerem Mac w podobny sposób jak AirDrop, z wyjątkiem sieci Wi-Fi.

Otwórz aplikację na iOS i upewnij się, że działa pasek menu, a następnie w aplikacji na iOS możesz stuknąć przycisk, aby wysłać ostatnie zrobione zdjęcie lub wybrać zdjęcie z Rolki z aparatu. To wysyła zdjęcie przez sieć do komputera Mac i kończy się w folderze Pobrane.


Co za świetna para aplikacji.
Richard Burton,

2

Jeśli chcesz podłączyć iPhone'a do komputera Mac, spróbuj użyć podglądu. Po podłączeniu iPhone'a do komputera Mac uruchom podgląd i kliknij „Plik” i wybierz „importuj z iPhone'a”. (Ta opcja nie będzie wyświetlana, chyba że iPhone zostanie podłączony do komputera Mac.) Zobaczysz ekran pełen miniaturek wszystkich zdjęć na iPhonie. Możesz wybrać „zaimportuj wszystko” lub możesz wybrać pojedynczy obraz lub przytrzymać klawisz „Command”, aby dokonać dowolnej liczby indywidualnych wyborów. Po kliknięciu „Importuj” i wybraniu miejsca docelowego zdjęcie będzie na komputerze Mac w wybranej lokalizacji. (Ta sama procedura działa również w przypadku importowania pliku z innego urządzenia, na przykład karty SD, o ile jest on podłączony do komputera Mac).


1

Osobiście używam PhotoSync i jego aplikacji OS X do przesyłania zdjęć z mojego iPhone'a na komputer Mac przez Wi-Fi (i na dowolnym innym urządzeniu z uruchomioną aplikacją). PhotoSync ma również funkcję „automatycznego przesyłania”, która automatycznie przenosi nowe zdjęcia z rolki aparatu, gdy jesteś we wcześniej określonej lokalizacji. Istnieje również kilka innych aplikacji, takich jak Instashare lub Image Transfer, które dokonają tego rodzaju transferu w bardzo podobny sposób.

Usługi takie jak Dropbox, OneDrive itp. Również będą robić to, czego potrzebujesz (aplikacje na iOS zazwyczaj mają również funkcję automatycznego tworzenia kopii zapasowej z aparatu) i większość zapewnia aplikację OS X, aby utworzyć folder na komputerze Mac, w którym pliki są synchronizowane . Jednak w przeciwieństwie do bezpośredniego transferu Wi-Fi, musisz najpierw przesłać / pobrać pliki przez Internet.

Wreszcie, jeśli nie masz nic przeciwko fizycznemu podłączeniu telefonu do komputera Mac, możesz również użyć wbudowanej aplikacji Image Capture (w / Applications / Image Capture.app), aby zaimportować swoje zdjęcia.


Uzgodniony, najszybszym sposobem nie byłoby połączenie przez Wi-Fi lub inną sieć, ale fizyczne połączenie telefonu z komputerem.
traisjames

1

Lubię używać szybkiego skryptu, aby pobrać najnowszy obraz z wiersza poleceń - lastpic . Prawdopodobnie nie jest to rozwiązanie, którego szukasz, ale jest przydatne, jeśli dużo pracujesz w wierszu poleceń.


1

Podłącz telefon do komputera Mac przez USB. Nie uruchamiaj iTunes. Zamiast tego uruchom Image Capture, aplikację dostarczaną z komputerem Mac. Pobierz stamtąd.


1

Jeśli nie przeszkadza ci nie za pomocą GUI i będąc Jailbroken używam SSH do tego celu. Jest to prosta komenda rsync (na urządzeniu OpenSSH i rsync muszą być zainstalowane przez Cydia):

rsync -av --progress --delete-after mobile@my_device_name:~/Media/DCIM/10?APPLE/ $HOME/documents/pictures/from-ipad

Aby zsynchronizować obrazy PhotoStream, mam funkcję Bash (na urządzeniu z iOS, GNU find i coreutils również muszą być zainstalowane przez Cydia):

isync-photostream ()
{ 
  local i=0;
  local device="${1:-my_iphone}"

  # The actual directory is uniquely named
  # If you have only screenshots (PNGs) this will not work
  local stream_dir=$(ssh "$device" 'dirname $(find ~/Media/PhotoStreamsData -iname '*.jpg' | head -n 1)' 2>/dev/null);

  if ! echo "$stream_dir" | fgrep -q 'PhotoStreamsData'; then
    echo 'Could not get directory'
    return 1
  fi

  rsync --progress --force --delete-after -rltvd "$device":"${stream_dir}/" "$HOME/documents/pictures/photo-stream"
}

Możesz dostosować polecenia rsync, aby nie usuwać (przez usunięcie --delete-after). Wolę kopie zapasowe 1: 1 przez większość czasu, gdy używam rsync.


Nawiasem mówiąc, synchronizacja PhotoStream jest dziś dość niepewna. Rzeczywistym sposobem jest ustalenie schematu bazy danych, z którego korzysta Apple. Przeprowadziłem te badania, ale nigdy nie zakończyłem zadowalająco. W tym momencie łatwiej byłoby włączyć Zdjęcia iCloud i zrobić klienta skryptowego, który zeskrobuje icloud.com z ich interfejsami API.
Tatsh

0

Możesz także wybrać zdjęcie na iPhonie, nacisnąć przycisk udostępniania i użyć AirDrop (jeśli komputer Mac jest w tej samej sieci). Automatycznie pobierze go na komputer Mac i umieści w folderze Pobrane.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.