Czy mogę wyłączyć przełącznik kart zbliżeniowych w przeglądarce Safari? [duplikować]


14

Podczas przeglądania dokumentu PDF często chcę pomniejszyć, aby szybko przewinąć do jego zawartości i uzyskać przegląd.

Kiedy jednak pomniejszam pewien próg (wydaje się, że różni się w zależności od pliku PDF), Safari myśli, że chcę zobaczyć przegląd zakładki:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nigdy nie znalazłem zastosowania tej funkcji, więc powoduje ona tylko irytację.

Czy mogę jakoś wyłączyć tę kartę? Sprawdziłoby się również rozwiązanie, które oddzieli gest gestów od powiększenia do powiększenia.

Korzystam z Mountain Lion 10.8.5 z Safari 6.1.3.

Odpowiedzi:


6

Obecnie nie jest to możliwe. Apple nie zapewnia sposobu na wyłączenie tego.

Zwróć uwagę, że jeśli przeciąganie zostanie rozpoczęte przy niewielkim powiększeniu, przełącznik kart nie zostanie wywołany. Zobacz tę animację:

To całkiem duży GIF - ładowanie i ładowanie zajmie trochę czasu.


0

Począwszy od Mojave (przynajmniej 10.14, być może wcześniej), możesz wyłączyć szczypanie, aby powiększyć system gestów, który wyłącza to zachowanie:

Preferencje systemowe> Trackpad> Przewiń i powiększ


4
Ta opcja istnieje od czasów Snow Leopard (tak myślę). Jednak nie jest to prawdziwa odpowiedź, ponieważ pytanie zaczyna się od: When looking at a PDF document I often want to zoom-out to scroll quickly to its contents and get an overview.Jeśli pinch-to-zoom jest całkowicie wyłączone, nie mogę też pomniejszyć plików PDF.
Saaru Lindestøkke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.