Czy istnieje sposób na zmniejszenie rozmycia czcionki terminala?


17

Używam MacBooka Pro od około roku i zdecydowanie mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony. Ale denerwuje mnie jedna drobna rzecz: czcionki w wielu edytorach tekstu, z których korzystam (w tym Komodo Edit 8, Brackets, MacVim, Vim, Github's Atom itp.) Są bardzo rozmyte. Używam laptopa głównie do programowania i spędzam wiele godzin przed ekranem, więc to rozmycie staje się bardzo denerwujące dla moich oczu. Ostatnio pobrałem Virtual Box, przez który uruchamiam Ubuntu 10.04. Poniżej znajduje się porównanie terminala Ubuntu i terminala mojego macbooka:

Porównanie

Mam nadzieję, że widzisz różnicę ... Czy ktoś może mi pomóc naprawić czcionki?


Uwaga: powinieneś zauważyć, że ta skarga dotyczy tylko tekstu jasnego na ciemnym, a nie ciemnego na jasnym (czarny na białym). Terminal i Safari / WebKit… i niektóre inne programy… automatycznie zmniejszają wygładzanie czcionek w przypadku jasności na ciemności, aby dopasować ją do wagi ciemności na jasności. Safari robi to od jakiegoś czasu. Terminal zaczął to robić w systemie OS X El Capitan 10.11 i dostroił zachowanie w macOS Sierra 10.12 - w szczególności w 10.12 w ogóle nie ma ono zastosowania na wyświetlaczach Retina (powinieneś zauważyć, że na wyświetlaczach o wysokiej rozdzielczości pozorna waga tekstu nie zmienia się nie zmieniają się ze względu na kolorystykę).
Chris Page

Odpowiedzi:


18

Możesz rozjaśnić antyaliasing w całym systemie w Preferencjach systemowych. Przejdź do Ogólne, a na dole znajduje się pole wyboru „Użyj wygładzania czcionek LCD, jeśli jest dostępne”. Teoretycznie jest to całkiem fajne, ale wdrożenie Apple'a ... nie jest takie świetne. Wygładzanie czcionek LCD (zwane także renderowaniem subpikseli) traktuje kanały R, G i B każdego piksela jako osobne piksele, dzięki czemu uzyskuje się coś, co wygląda jeszcze płynniej. Jednak na komputerze Mac po prostu nie działa zbyt dobrze i kończy się na super grubej czcionce.

Oto animacja dwóch różnych stylów antyaliasingu.

Animacja różnych rozmiarów

Wystarczy więc odznaczyć pole wygładzania czcionek LCD i ponownie uruchomić Terminal. (Wylogowanie i ponowne zalogowanie lub ponowne uruchomienie powinno poprawić czcionkę dla pełnego interfejsu użytkownika.)

Aby wyłączyć renderowanie subpikseli dla określonej aplikacji, użyj

defaults write com.apple.Terminal AppleFontSmoothing -int 0

zmiana com.apple.Terminalna identyfikator pakietu. Zmień 0 na 1, aby włączyć ponownie.

Aby wyłączyć renderowanie subpikseli tylko dla MacVim, użyj:

defaults write org.vim.MacVim AppleFontSmoothing -int 0

Implementacja antyaliasingu / renderowania subpikseli przez Apple może nie być bezbłędna, ale prawdopodobnie najlepsza na rynku. Preferencje wygładzania czcionek i wygładzania czcionek to osobisty gust i przełączniki często nie lubią domyślnych ustawień Mac OS X, ale nie ma to nic wspólnego z implementacją.
Agos

@Agos Prawdopodobnie . Po prostu sprawia, że ​​czcionka wygląda na grubszą dla większości ludzi. Wdrożenie ma z tym wszystko wspólnego. Z pewnością wygląda dobrze, ale staje się trudny do odczytania. Antyaliasing Ubuntu (na zrzucie ekranu) wydaje się lepszy niż którykolwiek ze stylów renderowania Apple'a - jest to między antyaliasingiem ClearType i Mac. Zachowuje jednak integralność czcionki, więc przy wysokim DPI wygląda bardzo dobrze. Ale kiedy uzyskasz rozdzielczość @ 2x, nie ma to tak naprawdę znaczenia.
0942v8653

@ 0942v8653 przepraszam, że znów Cię drażnię, ale czy istnieje sposób, aby wyłączyć / włączyć wygładzanie czcionek LCD w określonych aplikacjach?
Rontogiannis Aristofanis

@RontogiannisAristofanis Dodano do odpowiedzi.
0942v8653

1
Należy pamiętać, że w systemie OS X El Capitan 10.11 Terminal automatycznie zmniejsza wygładzanie czcionek dla jasnego i ciemnego tekstu i ignoruje w tym przypadku preferencję AppleFontSmoothing. Od macOS Sierra 10.12 zmniejsza teraz wygładzanie czcionek w stosunku do wartości AppleFontSmoothing, więc preferencja po raz kolejny kontroluje wygładzanie tekstu jasnego na ciemnym, ale także automatycznie zmniejsza niektóre wygładzanie. Na wyświetlaczach Retina w ogóle nie zmniejsza automatycznie wygładzania, a jedynie używa wartości AppleFontSmoothing w obecnej postaci.
Chris Page

9

Możesz także biegać

defaults write -g AppleFontSmoothing -int 1

oraz zamykaj i ponownie otwieraj aplikacje, aby OS X używał jaśniejszego stylu renderowania tekstu, ale pozostawił włączone wygładzanie czcionek LCD.

Lub biegnij

defaults write com.apple.Terminal AppleFontSmoothing -int 1

i zamknij i ponownie otwórz Terminal, aby zmienić ustawienie tylko w Terminalu.

1odpowiada ustawieniu „Light”, które zostało uwzględnione w Preferencjach systemowych w wersji 10.5 i wcześniejszych. 2odpowiada włączeniu wygładzania czcionek LCD i 0odpowiada wyłączeniu wygładzania czcionek LCD.

Terminal i iTerm 2 mają również opcje całkowitego wyłączenia antyaliasingu. Obecnie używam 17-punktowego Menlo bez antyaliasingu w iTerm 2:


Zauważ, że w OS X El Capitan 10.11 Terminal automatycznie zmniejsza wygładzanie czcionek dla jasnego i ciemnego tekstu i ignoruje w tym przypadku preferencję AppleFontSmoothing. Od macOS Sierra 10.12 zmniejsza teraz wygładzanie czcionek w stosunku do wartości AppleFontSmoothing, więc preferencja po raz kolejny kontroluje wygładzanie tekstu jasnego na ciemnym, ale także automatycznie zmniejsza niektóre wygładzanie. Na wyświetlaczach Retina w ogóle nie zmniejsza automatycznie wygładzania, a jedynie używa wartości AppleFontSmoothing w obecnej postaci.
Chris Page

3

To jest wygładzanie czcionek. W Terminal.apppodróży do Preferences..., Settingsa następnie wybierz profil lub stworzyć swój własny, który pasuje do Twoich potrzeb. Tam możesz wyłączyć wygładzanie (z wyjątkiem Basicprofilu). Wybierz i kliknij Defaultna dole listy.


Zauważ, że na wyświetlaczach Retina ta preferencja jest ignorowana, a cały tekst jest wygładzany.
Chris Page

0

Podczas korzystania z iterm2 istnieje możliwość użycia cienkich pociągnięć w celu wygładzenia tekstu.

Przejdź do ustawień profilu (Profile -> Otwórz profile .. -> Edytuj profile ..) i wybierz kartę Tekst. W sekcji renderowania tekstu zmień opcję Use thing strokes for anti-aliased textna Always, et voila!

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Działa najlepiej przy najwyższym ustawieniu wygładzania, bez rozmazanych lub spulchnionych czcionek.

defaults write -g AppleFontSmoothing -int 2

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.