Znaczenie nawiasów kwadratowych w wyszukiwaniu podglądu


2

Niedawno musiałem wyszukać ciąg zawarty w nawiasach kwadratowych w dokumencie PDF. Więc wpisałem [concept] w polu wyszukiwania (w tym nawiasy kwadratowe).

Wynik mnie zaskoczył, ponieważ dostałem listę stron zawierających to słowo concept ze wszystkimi literami zawartymi w tym słowie podświetlonym na żółto.

Nie udało mi się znaleźć żadnej dokumentacji tej „funkcji” - ani żadnej innej specjalnej składni w polu wyszukiwania.

Jakie jest proste wyjaśnienie tego zachowania?


Może to być błąd, który został rozwiązany w międzyczasie, ale nie mogę go odtworzyć (macOS 10.12.6).
Glorfindel

Odpowiedzi:


2

Brzmi tak, jakby wyszukiwanie było w rzeczywistości wyszukiwaniem wyrażeń regularnych i poprzez umieszczenie wyszukiwanego terminu w nawiasach zamiast szukania słowa „pojęcie” szukałeś obecności liter „c”, „o”, „n”, „e”, „p” i „t”.


Myślałem też o tym, ale wydaje mi się, że dotyczy to tylko stron zawierających ciąg „concept” - w przeciwnym razie należy wybrać wszystkie strony, ponieważ wszystkie zawierają przynajmniej jedno wystąpienie znaków w nawiasie.
Monolo

Masz rację, zrobiłem test i to bardzo dziwny wynik.
StephenCollins

0

Wygląda na to, że otwarty wspornik [ to problem, jeśli szukasz concept] wtedy przynajmniej otrzymasz przedmioty, które kończą się w tej sekwencji.


Pytanie wydaje się pytać, co zrobił OP, a nie to, co próbuje zrobić.
DonielF

Ale to robi zapewnić pewne obejście, które może być przydatne dla przyszłych czytelników.
Glorfindel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.