Czy mój syn wie, że używam funkcji Znajdź mój iPhone po zalogowaniu?


15

Jeśli użyję funkcji Znajdź mój iPhone do zlokalizowania telefonu mojego syna, czy on wie, że sprawdzam? Czy jego telefon ostrzega go, że go sprawdzam?21
Zdecydowanie zalecam poinformowanie syna, że ​​chcesz sprawdzić, gdzie on jest, i robisz to od czasu do czasu w ramach bycia odpowiedzialnym rodzicem.
Thorbjørn Ravn Andersen

5
Zgadzam się z @ ThorbjørnRavnAndersen. Sam jestem 18-letnim dzieckiem z własnym iPhonem. Moi rodzice z szacunkiem spytali, czy istnieje sposób, aby śledzić, gdzie jestem czasami, naprawdę sprawdzić swoje bezpieczeństwo, a nie czy nie, idę gdzieś, gdzie nie powinienem. Zgadzając się na to, w zasadzie mówię im, że nie mam się czym martwić, że śledzą mnie, bo nie idę nigdzie, nie powinienem, więc nie ma nic do ukrycia. Moją sugestią byłoby poproszenie go o zainstalowanie przez Apple aplikacji o nazwie „Znajdź moich przyjaciół”. Jedynym zadaniem jest śledzenie ludzi i byłoby to najlepsze podejście.
SteppingHat

1
Rozwijając mój ostatni komentarz do linku do pytania, „Znajdź moich przyjaciół” nie powiadamia osoby, gdy ją śledzisz, jeśli znajdują się na listach znajomych. Jednak podobnie jak w przypadku „Znajdź mojego iPhone'a”, jeśli twój syn miał zajrzeć do usług lokalizacyjnych, wskaźnik lokalizacji pojawi się, jeśli ta aplikacja / usługa uzyskała dostęp do jego lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin. Wymaga to jednak ciągłego sprawdzania okienka ustawień dla tego wskaźnika.
SteppingHat

2
@ SteppingHat W Danii 18 lat domyślnie oznacza, że ​​jesteś pełnoletni (chyba że nie jesteś niezdolny i potrzebujesz opiekuna lub podobnego). Osobiście nie uważałbym cię za dziecko, ale za osobę dorosłą.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


25

Domyślnie nie, nie ma możliwości, aby wiedzieć, że urządzenie jest oglądane przez Find My iPhone.

Jednak Twój syn może umożliwić Usługi systemowe ikony paska stanu tak, że urządzenie pokazuje usług lokalizacyjnych ikona na pasku stanu, gdy każdy śledzenie lokalizacji usługa systemowa jest aktywna.

  • Ustawienia → Prywatność → Usługi lokalizacji → Usługi systemowe → Ikona paska stanu

Pokazuje ikonę zwykłych usług lokalizacyjnych (a nie specjalną ikonę Znajdź mój iPhone), jeśli lokalizację urządzenia uzyskuje się za pomocą Znajdź mój iPhone.

To, czy Twój Syn ma inne usługi lokalizacyjne, które spowodowałyby wyświetlenie ikony, czy też zauważyłby czasy, gdy serwer prosi o aktualizację, to inna historia, ale możliwe jest, że zostanie powiadomiony, jeśli zmieni jedno ustawienie.

Ponadto, jeśli urządzenie jest zepsute, istnieje wiele poprawek, które sprawiłyby, że wykrywanie Znajdź mój iPhone jest niezwykle proste, od Firewall iP po logowanie sieciowe.


2
Nie zapominaj, że każda pozycja na liście ma fioletową lub szarą ikonę, jeśli ostatnio korzystała z usług lokalizacyjnych. Często używam tego, aby dowiedzieć się, co korzysta z usług lokalizacyjnych; jeśli Find My iPhone korzysta z usług lokalizacyjnych, byłbym bardzo podejrzliwy - podwójnie, więc gdybym wiedział, że ktoś inny ma dostęp do konta Find My iPhone iCloud.
Calrion

Ta odpowiedź może być technicznie poprawna, ale nie jest tym, o co pyta mama. Telefon wyświetla ikonę śledzenia tylko przez kilka sekund w momencie, gdy śledzenie się dzieje, a następnie wyłącza się. Jeśli przejdziesz do znajdowania mojego iPhone'a i zlokalizujesz telefon, cała ikona pojawi się na telefonie przez około 10 sekund i tylko jeśli ta opcja ustawień jest włączona. Nie „ostrzega” go, że sprawdza, i jest bardzo mało prawdopodobne, aby zauważył, gdyby nie patrzył w telefon dokładnie w momencie, w którym nastąpiła lokalizacja.
badweasel

1
@badweasel pytanie brzmiało: „Czy mój syn wie, że używam funkcji Znajdź mój iPhone”, a ta odpowiedź brzmi: „może być w stanie, jeśli zauważy, że usługi lokalizacyjne są aktywne i uzna to za niezwykłe”. Wyjaśnia to wyraźnie, że nie ma konkretnego alertu dla funkcji Znajdź mój iPhone. Nie widzę, jak to nie odpowiada na pytanie.
Josh

„czy mój syn wie” to nie to samo, co „czy są jakieś subtelne wskaźniki na ekranie, które mógłby zauważyć, gdyby przypadkiem spojrzał na swój telefon przez dokładnie 10 sekund”. Powiedziałem, że to technicznie poprawne. Ale odpowiedź sugeruje, że ikona strzałki cały czas go śledzi, a nie jest. Tak więc odpowiedź „czy będzie wiedział” brzmi „może, ale prawdopodobnie nie, w zależności od tego, na ile zwraca uwagę. Ale nie ma sposobu, aby ustawić go tak, aby ostrzegał go (uruchamiał alarm), jeśli jest śledzony. A nawet jeśli widzi strzałę, że może nie nawiązać tego połączenia
badweasel

1
@Francisco Zobacz edycję
grg

4

Nie, nie zauważy śledzenia. Telefon będzie ostrzegał tylko po naciśnięciu przycisku „Odtwórz dźwięk na telefonie iPhone”.


1
nie wiem, dlaczego głosowałem w dół, więc głosowałem w górę. twoja odpowiedź jest poprawna.
badweasel

1

Ponieważ pytanie brzmiało „czy będzie wiedział”, a nie „czy jest jakiś sposób, aby wiedzieć”, postanowiłem odpowiedzieć:

Może to rozwiąże, ale prawdopodobnie nie. To naprawdę zależy od tego, jak bardzo on zwraca uwagę. Odpowiedź @ grgarside jest technicznie poprawna, ponieważ może włączyć ustawienie, które wyświetla strzałkę na ekranie, ilekroć telefon zorientuje się, gdzie jest. Ale jest subtelny i nie pokazuje na ekranie głównym, która aplikacja określa lokalizację. Ponadto, jeśli śledzisz kogoś przez godzinę, ikona będzie wyświetlać się na telefonie tylko raz na dwie minuty przez około 5-10 sekund za każdym razem. Jest więc bardzo subtelny, a strzałka nie pozostaje włączona. Nie ma sposobu, aby ustawić telefon, aby go ostrzegał (uruchomił alarm), jeśli jest śledzony. I nawet jeśli zobaczy strzałę na ekranie, może nie nawiązać połączenia, że ​​go śledzi. Ponieważ wiele innych aplikacji korzysta również z usług lokalizacyjnych.

Czy będzie wiedział, że go śledzi? NIE. Najbardziej by się mogło podejrzewać.


Moja odpowiedź odnosi się również do łamania więzienia, w którym przypadku wykrycie i ostrzeżenie, jeśli jest używany mój iPhone, jest banalne .
grg

To dobra uwaga i należy ją rozważyć. Ale myślę też, że na to pytanie można spojrzeć na różne sposoby, z których jeden jest prawdą techniczną, a drugi na to, co miała na myśli - lub pytanie leżące u podstaw pytania. Nie próbowałem wybrać walki. Właśnie przeczytałem pytanie, żeby oznaczać coś innego. Wątpię też, by „mama” kiedykolwiek wróciła i zaznaczyła odpowiedź. Naprawdę nie warto debatować.
badweasel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.