Dlaczego Wiadomości w OSX zawsze wyświetlają nieprzeczytane wiadomości?


61

Na moim komputerze iMac z systemem Mountain Lion, Wiadomości regularnie pokazują, że mam 2 nieprzeczytane wiadomości w ikonie Docku. Jednak w ogóle nie ma nieprzeczytanych wiadomości. Przejrzałem nawet i kliknąłem każdą rozmowę w mojej historii, aby upewnić się, że nie płynie długo zapomniana wiadomość, która nie została przeczytana.

Nie powoduje żadnych poważnych problemów, ale denerwujące jest ciągłe myślenie, że dostaję nową wiadomość, kiedy jej nie mam. Czy ktoś wie, dlaczego tak się dzieje?


Obserwując to przez jakiś czas, zauważyłem, że nie zawsze są to 2 wiadomości ... czasami jest to 1, czasem nie. Mam wrażenie, że przez pewien czas wiadomości są „nieprzeczytane” na innych urządzeniach - takich jak mój telefon lub iPad. Ostatecznie powiadomienie wydaje się znikać. O ile nikt nie może rzucić na to innego światła, zakładam, że tak jest i zamykam to pytanie.
Jonathan van Clute

Odpowiedzi:


73

Otrzymuję to na OS X 10.10 (Yosemite). I znalazł rozwiązanie na forach dyskusyjnych Apple.

Użytkownik LHindiii zalecił zamknięcie Messages.app, a następnie użycie Monitora aktywności, aby wyjść z Docka (który automatycznie się ponownie uruchomi) i to zadziałało dla mnie.


26
To zadziałało dla mnie. Łatwiejszym sposobem (IMO) jest po prostu użycie killall Dockpo zamknięciu aplikacji Wiadomości. Otwórz go ponownie, a wszystko będzie gotowe.
Craig Otis,

2
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Yosemite jest naprawdę wadliwy w porównaniu do poprzednich wersji.
chrishiestand

3
to dzieje się ponownie dla następnej nowej wiadomości. Nie możemy tego robić za każdym razem, jakieś inne trwałe rozwiązanie?
Mihnea Simian

@MihneaSimian Nie, dopóki jabłko nie naprawi błędu. To powiedziawszy, jest to dość łatwe obejście.
njboot

2
w ogóle mi to nie zadziałało :(
steve

20

Udało mi się to rozwiązać, klikając prawym przyciskiem myszy Wiadomości w Docku, klikając nieprzeczytane wiadomości, które pojawiły się w wynikowym menu kontekstowym (były to SMS-y dodawane przez Ciągłość) i odpowiadając na nie.


1
Oczywiście, ale to nie dotyczy podstawowej kwestii. Tak właśnie dzieje się, gdy odpowiadasz na dowolną wiadomość. Ale są to wiadomości, na które już odpowiedziano z innego urządzenia, więc nie ma na co odpowiadać. Po prostu nie powinny być wyświetlane jako nieprzeczytane.
Jonathan van Clute,

1
Tak jak w twoim pierwotnym pytaniu, Wiadomości pokazywały nieprzeczytane rozmowy na ikonie doku, ale przesiewając wszystkie moje rozmowy, nie byłem w stanie znaleźć takiej, która wyglądała na nieprzeczytaną. Odkryłem jednak, że nieprzeczytane wiadomości zostały wskazane w menu kontekstowym, do którego odwołuje się mój post. Jeśli nieprzeczytane wiadomości będą pojawiać się w ikonie Docku i menu kontekstowym, powinny również pojawiać się w samych Wiadomościach.
Joshua Pokotilow

2
Dziękuję Ci! To naprawiło mój problem na stałe, podczas gdy zabijanie Wiadomości i Doku tylko tymczasowo. Na marginesie, musiałem tylko kliknąć nieprzeczytane wiadomości. Nie musiałem na nie odpowiadać.
dontangg,

nie działało dla mnie
Stembrain

18

To działało dla mnie:

Zrobiłem skrypt w edytorze skryptów, który uruchomił następujące:

tell application "Messages" to quit
    delay 1
tell application "Dock" to quit
    delay 1
tell application "Messages" to launch

Zapisz skrypt jako aplikację i uruchamiaj go za każdym razem, gdy wiadomość się zepsuje.


1
killall Dockz terminala również działa.
Paul Schreiber,

nie działało niestety.
Stembrain

6

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest utworzenie skryptu podobnego do powyższego z tylko jedną linią:

tell application "Messages" to "clear unread messages"

1
To całkiem przydatne, dzięki! Po prostu nadal chciałbym dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje, i zatrzymać to.
Jonathan van Clute,

Z pewnością wydaje się to najprostszym i najbardziej eleganckim zaproponowanym obejściem. Wypróbuję to następnym razem, gdy napotkam ten problem (już zrobiłem quit> killall dock> uruchom wiadomości).
squareman

1
Hmm Znowu mi się dzisiaj zdarzyło, ten prosty skrypt niestety nie usunął liczby ikon fantomów. Jednak skrypt z trzema działaniami zakończył czyszczenie.
squareman

nie działało dla mnie
Stembrain

5

Odkryłem, że kombinacja poprzednich odpowiedzi działa najlepiej jako skrypt w edytorze skryptów:

tell application "Messages" to "clear unread messages"
delay 1
tell application "Messages" to quit
delay 1
tell application "Dock" to quit
delay 1
tell application "Messages" to launch

1
nie działało dla mnie
Stembrain

0

spróbuj ponownie uruchomić komputer, kliknij prawym przyciskiem myszy i otwórz nieprzeczytane wiadomości


Całkowicie nie ma tutaj zastosowania.
Jonathan van Clute,

killAll Dock zadziałało dla mnie raz, ale następnym razem ten problem nie zadziałał, żadne rozwiązanie skryptów Apple, killall rozwiązania i kliknięcie ikony dokowania prawym przyciskiem myszy, aby wybrać nieprzeczytane wiadomości. tylko to ponowne uruchomienie wyczyściło przestarzałą odznakę.
Stembrain

0

Żadne z tych rozwiązań nie działało dla mnie w High Sierra.

Tak się stało. Obejmuje to usunięcie wszystkich rozmów . W tym momencie prawdopodobnie już próbowałeś tego za pośrednictwem interfejsu iMessage bez powodzenia (ponieważ nie rozwiązało to nieprzeczytanego problemu).

Przy zamkniętym programie iMessage;

  • Przejdź do ~ / Library / Messages / i usuń jego zawartość.
  • Przejdź do ~ / Library / Containers / find com.Apple.iChat i usuń.
  • Restart

Otwarcie (nie) iMessage przed ponownym uruchomieniem spowoduje wyświetlenie komunikatu „Wiadomości się aktualizują ...” To się nigdy nie zakończy.

Po ponownym uruchomieniu wszystkie niezbędne pliki zostaną zregenerowane, a Ty będziesz mieć zupełnie nowy, czysty iMessage.


-1

Użyj narzędzia Tinker Tool, przejdź do menu Dock i po prostu uruchom ponownie dok


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego Twoim zdaniem zalecane oprogramowanie jest lepsze od innych. Podanie linków może również pomóc OP i innym osobom znaleźć oprogramowanie i dokonać jego oceny. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi.
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.