Zmień tytuł zakładki w podglądzie


14

W Preview.app (wersja Mavericks) zakładki (Cmd-D) można dodawać do pliku PDF i wyświetlać na pasku bocznym.

Wszystkie zakładki mają ten sam tytuł, który wydaje się być fragmentem pierwszego wiersza (ów) strony.

Jak dotąd, tak dobrze, z tym wyjątkiem, że w dokumencie, nad którym pracuję przez wiele następnych miesięcy, na każdej stronie znajduje się nagłówek strony i jest taki sam dla około 300 stron.

W rezultacie pierwszy tekst na każdej stronie jest taki sam, a wszystkie zakładki wyglądają identycznie, z wyjątkiem numeru strony.

Problem polega na tym, że nie mogę znaleźć sposobu, aby zmienić tytuł zakładki po jej utworzeniu, więc mój pasek boczny zawiera 20 nieodróżnialnych tytułów zakładek, różniących się tylko numerem strony.

Gdybym znał numery stron, nie potrzebowałbym zakładek, więc jestem bardzo zainteresowany sposobem dalszego różnicowania zakładek, najlepiej poprzez zmianę ich tytułu.

Czy jest na to sposób?


Wydaje się, że nie ma sposobu (w tej chwili). Widziałem to pytanie zadawane również na różnych innych forach. Niestety wydaje się, że podgląd dodaje te zakładki bezpośrednio do pliku PDF, a nie do jakiegoś pliku konfiguracyjnego, co utrudnia ręczną zmianę zawartości.
Joost

Odpowiedzi:


15

Zamiast używać zakładek , możesz użyć programu Notes jako zamiennika, aby użyć niestandardowego tytułu dla stron z zakładkami. Pełnią tę samą funkcję, a Notes mają bardziej wszechstronne zastosowanie.

  1. Pokaż Najważniejsze i uwagi na pasku bocznym, naciskając Command+Option+4.
  2. Aby utworzyć notatkę, możesz wybrać Tools > Annotate > Noteslub naciskając Command+Control+N.
  3. Wybierz wszędzie na ekranie i zapisz tytuł zakładek (możesz także wybrać kolor tła notatek).

Oto zrzut ekranu, jak to wygląda:

Zakładki z niestandardowym tytułem w podglądzie

Nie jestem pewien, która wersja zapoznawcza to obsługuje, ale powinna być dostępna po OS X Lion 10.7.


Całkiem sprytne obejście, nie myślałem o tym. Myślę, że tylko Apple może naprawić prawdziwy problem i prawdopodobnie powinienem się zebrać i zgłosić błąd. Tymczasem będzie to moje rozwiązanie!
Monolo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.