Jaki jest techniczny powód, dla którego OS X nie może zapisywać na urządzeniach NTFS?


10

Mac OS X nie może zapisywać na dysk twardy w formacie NTFS. Może to jednak przeczytać.

Dlaczego nie może do tego napisać?

Zasadniczo rozumiem, że format pliku określa sposób przechowywania i pobierania danych w urządzeniu. Zatem kluczem do pracy z urządzeniem pamięci jest znajomość zasad przechowywania i pobierania danych.

Ponieważ OS X jest w stanie czytać urządzenia w formacie NTFS, oczywiście OS X zna takie reguły. Co dokładnie powstrzymuje OS X od przestrzegania zasad niezbędnych do zapisywania danych na urządzeniu NTFS? To wie , że jest to NTFS (tylko nie Get Info), więc nie widzę powodu, dlaczego nie może tego zrobić.


Mac OS X może zapisywać na dyskach NTFS. Istnieje polecenie terminalowe (wydaje mi się, że jest to: sudo echo "UUID = ENTER_UUID_HERE none ntfs rw, auto, nobrowse" >> / etc / fstab), które pozwalają Macowi pisać. Nie wiem, dlaczego Apple domyślnie go nie włączało.
PoisonNinja

Właściwie to może i działa dobrze, jeśli robisz tak, jak napisał AnonymousAppDev.
Max Ried

Odpowiedzi:


9

OS X może zapisywać na woluminach NTFS . Jest to jednak ukryty przełącznik i nie jest obsługiwany. Używaj go na własne ryzyko.

Obsługa systemu plików na poziomie systemu operacyjnego jest poważną inwestycją techniczną. Nie chodzi tylko o znajomość zasad. Istnieją podstawowe różnice między HFS + i NTFS, takie jak znaki obsługiwane w nazwie i maksymalny rozmiar pliku. Podczas pisania systemu operacyjnego, nie wspominając o aplikacjach, bardzo łatwo jest przyjąć w kodzie założenia, które opierają się na oczekiwanym systemie plików.

Odczytywanie pliku z innego systemu plików jest znacznie łatwiejsze niż zapisywanie pliku w innym systemie plików. Tylko podczas odczytu pliku istnieje bardzo mała szansa na utratę danych. Podczas zapisywania pliku konieczne jest, aby czynność zapisu pliku nie spowodowała utraty danych (ani w zapisywanym pliku, ani w innych plikach na dysku).

Obsługa innego systemu plików oznacza, że ​​zespoły zajmujące się tworzeniem i testowaniem systemów operacyjnych mają ogromne koszty. Jeśli spojrzysz na to porównanie systemów plików , zobaczysz wiele miejsc, w których te dwa systemy plików różnią się. Bez oficjalnego wsparcia dla NTFS najbezpieczniejszym założeniem jest to, że nie został wystarczająco przetestowany i może nie obsługiwać wszystkich funkcji NTFS.


Świetne wyjaśnienie! W niektórych przypadkach możliwe jest współdziałanie: a Caes wrażliwy system plików o nazwie tam gdzie pliki wyjściowe ai Aw tym samym katalogu, nie mogą być prawidłowo zarządzany na OS, który jest przypadek un wrażliwe (ponieważ ten system operacyjny nie będzie w stanie poradzić sobie z różnica między tymi 2 plikami).
dan

0

Być może, jeśli przeanalizujemy umowę licencyjną, uzyskamy wgląd. Oczywiście MOŻE to po wpisaniu kodu. Chromebooki i Linux (większość) mogą. Wszystkie systemy plików są oderwane od podstawowego systemu operacyjnego od ponad 25 lat temu, to znaczy wszystkie są obsługiwane przez wtyczkę (np. Jak komputer DOS może odczytać NTFS? Zamontować go jako udział SMB i korzystać z sieci kierowcy itp.). Podsumowując, nie ma ograniczenia technicznego, napotkane ograniczenie ma charakter prawny (zdefiniuj celowe, a nie przypadkowe). To Apple, które wszyscy znamy, elegancko ubrane, nienaganne maniery, lite na krótkiej rozmowie i trzymające te karty naprawdę blisko. Stare Jabłko, które chwyta cię za gardło i krzyczy cuchnącą śmierdzącą śmiercią grozi cale od twoich gałek ocznych, że Apple odszedł.


Czy masz na to jakieś dowody? Nie znalazłem niczego, co by to wspierało, potrafi dobrze odczytać NTFS, AFAIK i tak nie ma żadnych ograniczeń prawnych, które można by wprowadzić, a „wizerunek” Apple'a nie wydaje się tutaj w żaden sposób zagrożony.
JMY1000,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.