Jak sprawdzić, czy kontroler zarządzania systemem (SMC) został zresetowany?


15

Niedawno odinstalowałem Fan Control, a jednym z etapów dezinstalacji jest to, że muszę zresetować SMC.

Więc zrobiłem to zgodnie z instrukcjami ze strony Apple, ale jak mogę się upewnić, że został pomyślnie zresetowany? W szczególności nie chciałbym, aby laptop się przegrzał z powodu nieprawidłowo skonfigurowanych wentylatorów.

Czy jest jakiś sposób, aby to wszystko sprawdzić (tj. Czy SMC i wentylatory działają zgodnie z oczekiwaniami)?

Odpowiedzi:


4

Właściwie, zgodnie z moim doświadczeniem, jeśli zamierzasz zresetować SMC, a nie w pełni naładowana bateria komputera Macintosh ładuje się, wskaźnikiem ładowania będzie wskaźnik resetowania, jak poniżej.

Gdy akumulator nie jest w pełni naładowany:

  1. Wskaźnik ładowania świeci na pomarańczowo, gdy urządzenie jest wyłączone.

  2. Naciskaj Shift+ Option+ Control+ Powerprzez 10 sekund, a wskaźnik nadal będzie pomarańczowy.

  3. Wskaźnik zmienia kolor na zielony po zwolnieniu wszystkich naciśnięć klawiszy i utrzymuje prawie 1 sekundę.

  4. Światło zmienia się wtedy na pomarańczowe.


3

Nie ma komunikatu potwierdzającego z resetem SMC, jednak jeśli przejdziesz kontrole post kontrolowanych procesów, możesz uzyskać informację, czy zadziałało, czy nie (więcej tutaj ). W twoim przypadku (fanów) uruchom MacBooka w wyszukiwarce (żadne jawne aplikacje działające jak Firefox) i słuchaj fanów - jeśli działają na wysokim poziomie, reset SMC prawdopodobnie nie powiódł się.

Uwaga: istnieją różne procedury resetowania SMC na różnych komputerach Mac, w tym MacBookach z baterią wymienianą przez użytkownika lub bez niej, więc dwukrotnie sprawdź wsparcie Apple dla odpowiedniego modelu (zamiast ogólnego postu „jak zresetować”).

Korzystam z kilku MacBooków, w tym Pro Quad i7 2012 17 "z kartą graficzną 1 GB. Mogę mieć jednocześnie otwartych Photoshopa, Indesign i Illustratora bez wysokich fanów - chociaż spowalnia do indeksowania i wściekłości fanów, jeśli uruchomię więcej niż 3 lub 4 okna Firefoksa i uruchom inną przeglądarkę (do sprawdzania strony internetowej), co jest uciążliwe. Blokery Flash / Ad pomagają kontrolować to, ale warto również spojrzeć na to, co działa w tle z monitorem aktywności. Na przykład zainstalowałem program do wymuś czyszczenie pamięci RAM, która pęknie w ciągu kilku godzin pracy ... jak na ironię, gdy decyduje się na czyszczenie, program zatrzymuje 95% procesora, a Mac przechodzi w nadbieg na 3 lub 4 minuty, więc go usunąłem.

Zasadniczo musisz pracować wydajniej na komputerze Mac, a wysokie wentylatory / spinningowe kule są bardziej powszechne niż na komputerze iMac lub MacPro. Wyczyść system operacyjny, regularnie uruchamiaj Onyx (zarządzanie GUI dla uniksowych skryptów konserwacji i czyszczenia na komputerze Mac) i rozważ przeglądarkę Chrome (lub inną lekką). Uważaj także na wszystko, co działa w tle na Akamai i Updaters, takie jak Adobe Application Manager - zwykle uruchamiają się przy starcie i siedzą tam cały dzień, rozmawiając z twoim połączeniem internetowym „na wypadek” aktualizacji. Przejmij kontrolę z menedżerem IP, takim jak Little Snitch, i wykonuj te aktualizacje ręcznie raz w tygodniu.


1

Oto kroki:

  1. Wyłącz lotnisko (lub odłącz Ethernet lub dowolne połączenie internetowe)
  2. Zresetuj SMC
  3. Włącz komputer

jeśli pomyślnie zresetowałeś SMC, data i godzina systemowa będą nieprawidłowe.

  1. Połącz się ponownie z Internetem, aby automatycznie ustawić datę i godzinę.

mam nadzieję, że to pomogło.


0

Możesz spróbować zainstalować aplikacje takie jak Fan Control lub SMCFanControl, ale ogólnie, jak można się spodziewać, będziesz wiedział, czy wentylatory nie działają prawidłowo, jeśli twoja maszyna się przegrzewa.


Wyjaśnienie - Kontrola wentylatora SMC jest przydatna, aby utrzymać chłodzenie komputera Mac poza ustawieniami wentylatora systemowego, a nie tylko jako monitor. Na przykład w wieży, jeśli dodasz ram pamięci serwera lub dwie karty graficzne, wentylatory będą rosły i spadały z wydajnością, jednak jeśli ustawisz je o 25% wyżej przez SMC, temperatura pozostanie stabilna. Pomaga to również w wyłączaniu (MacPro nie wyłącza się, jeśli jest zbyt gorący - najpierw ostygnie). Stock MacBook Nie instalowałbym SMC, ponieważ wydajność wentylatora powinna być OK po wyjęciu z pudełka. Nadmiernie działający fani są na ogół spowodowani przez procesory takie jak Adobe Updater i Flash - usuń je.
Applefanboy,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.