Co to jest iLifeAssetManagement i czy mogę go usunąć?


27

Mam 5 GB rzeczy ~/Library/Application Support/iLifeAssetManagementi chciałbym odzyskać miejsce. Co to jest i jak mogę zmniejszyć jego ślad?


Znalazłem to samo (dużo miejsca zajmuje ilifeassetmanagement). Uruchamiam Aperture; wyłączenie My Photo Stream natychmiast zmniejszyło rozmiar ilifeassetmanagement o kilka GB (Aperture / Preferences / iCloud ... odznacz My Photo Stream).
fenry

Odpowiedzi:


16

Tak, możesz go usunąć. Zrobiłbym kopię zapasową twojego Maca przed usunięciem czegokolwiek w ~ / Library na wypadek, gdybyś popadł w korupcję.

Ten folder zawiera zsynchronizowane zdjęcia iCloud z twojego PhotoStream, więc możesz po prostu wypełnić go ponownie, chyba że chcesz zaczepić się w tym folderze i upewnij się, że wyłączono synchronizację iCloud przed wykonaniem cięcia.

Bezpośrednie usunięcie rzeczy ze strumienia zdjęć iCloud zmniejszy rozmiar śladu na wszystkich urządzeniach, dlatego polecam w tym konkretnym przypadku. W usłudze Finder możesz sortować różne rzeczy według rozmiaru, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy odpowiedzialnych jest tylko kilka dużych filmów lub jeśli sumują się setki małych zdjęć.


2
Zaktualizuj to pytanie: Teraz, gdy 10.10.3 zostało wydane z nową aplikacją do zdjęć i nowym agentem do przesyłania strumieniowego: czy mogę to teraz wyrzucić na dobre? Gdzie nowa infrastruktura przechowuje swoje dane?
Arne,

2
@Arne dziwnie - nowa infrastruktura jest bardzo wadliwa. Nie mogę uzyskać stron ani dyskusji, aby zobaczyć zdjęcia z Photos.app na jednym z moich dwóch komputerów Mac. Pracuję ze wsparciem Apple, ale to pytanie może być świetnym pytaniem na stronie. Chociaż nie mam jeszcze odpowiedzi, ktoś inny może. Powinien działać i działa na jednym komputerze Mac, ale jest to błędny IMO.
bmike

1
@Arne Wysłałem nowe pytanie z pytaniem, czy folder można usunąć. Nowa infrastruktura nie przechowuje danych na komputerze Mac oddzielnie od biblioteki Photos.app, jak miało to miejsce w przypadku PhotoStream i iPhoto. Nie jest to konieczne, ponieważ wszystko jest przechowywane w chmurze. I FWIW, uważam, że biblioteka zdjęć iCloud jest bardzo solidna.
mluisbrown

Usuwam bez tworzenia kopii zapasowej (nie ma więcej miejsca na dysku) i nie miałem problemu! :-)
Martin Delille,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.