Jak edytować plik / etc / hosts?


16

Kiedy otwieram plik za pomocą TextEdit (nie chcę (naprawdę nie jestem w stanie) używać vima), jest on postrzegany jako „zablokowany”, nawet jeśli zmodyfikuję uprawnienia do pliku za pomocą okna „Uzyskaj informacje” .

Jak mogę zmodyfikować plik hosts za pomocą TextEdit?


3
Okazało nanosię, że jest bardziej przystępnym edytorem tekstowym opartym na terminalu niż vimdo takich prostych zadań.
Édouard

Odpowiedzi:


11

W jednej linii z terminala:

sudo -b "/Applications/Textedit.app/Contents/MacOS/TextEdit" /etc/hosts

Wprowadź zmiany, zapisz i zamknij.


3
Jestem na Mountain Lion i to niestety nie działa dla mnie. Za każdym razem, gdy próbuję coś zmienić, pojawia się błąd „Nie jesteś właścicielem hostów plików i nie masz uprawnień, aby do tego pisać”.
Saaru Lindestøkke

9
  1. Otwórz TextEdit jako sudo

    sudo -b /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit
  2. Otwórz / etc / hosts w nowej instancji TextEdit, używając jednej z następujących metod:

    • Dołącz ścieżkę na końcu poprzedniego polecenia
    • Użyj Plik → Otwórz
    • Przeciągnij plik do sudo'd TextEdit w Docku

Alternatywnie możesz edytować w Terminalu za pomocą nano:

SUDO_EDITOR=nano sudo -e /etc/hosts

Używanie sudo -ezapewnia, że ​​pliki tymczasowe itp. Są obsługiwane we właściwy sposób i nie napotykasz na problemy z uprawnieniami. nanoto prosty edytor oparty na konsoli, który jest bardzo przyjazny dla użytkownika.


7
sudo nano /private/etc/hosts

aby edytować plik hosts w Terminalu, Control-O, aby zapisać, a następnie naciśnij Enter


4

Możesz spróbować TextWrangler do tego rodzaju rzeczy; znacznie lepiej niż TextEdit, a jeśli użyjesz bezpośredniej instalacji z oprogramowania BareBones zamiast wersji App Store, z przyjemnością otworzy zablokowane pliki. Podczas próby użytkownik prosi o pozwolenie, przypominając, że nie należysz do wymaganej grupy, ale wprowadzenie hasła pozwoli Ci otworzyć i edytować plik. Dodatkowo ma opcjonalne dodatki wiersza poleceń (również nie wbudowane w wersję App Store), które pozwolą Ci korzystać z TextWrangler, edit (name of file)otwierając rzeczy bezpośrednio z Terminalu. Okno dialogowe Otwórz plik ma przydatną opcję „pokaż niewidoczne”, która pomaga również otwierać i edytować pliki ukryte lub z kropkami. Jest to darmowa aplikacja, więc nie ryzykujesz próbując.


2
Aktualizacja dla potomności: TextWrangler jest teraz przestarzały, więc BBEdit zamiast tego (TextWrangler był „lekką” wersją BBEdit, obecne nielicencjonowane wersje BBEdit będą miały taką samą funkcjonalność jak TextWrangler po upływie okresu demo. Przejście na BBEdit zachowuje nawet starego TextWrangler preferencje - co jest miłym akcentem
dr.nixon

1

Jeśli lubisz proste, możesz poszukać narzędzia vim zainstalowanego na MacOS: sudo vi / etc / hosts


-2

Jestem w HighSierra i dobrze pamiętam z Lion, a później aż do włączenia HighSierra, że ​​wybierzesz „Hosty” i otworzysz je za pomocą Textedit bez żadnych ceregieli.


To, co napisałeś, naprawdę nie odpowiada na zadane pytanie i zachęcam do ponownego przeczytania OP!
user3439894,

FWIW Otworzyłem plik hosts w TextEdit pod macOS High Sierra i jak tylko zacząłem go pisać, dostałem ... „ Nie jesteś właścicielem pliku„ hosts ”i nie masz uprawnień, aby do niego pisać. Możesz zduplikować ten dokument i edytować duplikat. Tylko duplikat będzie zawierał twoje zmiany. [Anuluj] [Duplikat] „Plik hosts należy do rootużytkownika i chociaż każdy może łatwo otworzyć plik hosts w TextEdit, nie można go edytować, chyba że otwarto jako root, jak sugerowano w zaakceptowanej odpowiedzi, chociaż to też może mieć problemy przez te wszystkie lata później.
user3439894,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.