Utwórz bootowalny system Windows USB z systemu OS X do pracy na komputerze


34

Muszę to osiągnąć

  1. Utwórz rozruchowy dysk USB z Windows 7 isoobrazu za pomocą uruchomionego komputera Mac.
  2. Użyj dysku flash, aby uruchomić i zainstalować system Windows na komputerze PC (nie Mac)

To, czego szukam, to aplikacja taka jak WinToFlash, ale taka, którą można uruchomić z OS X. Ta aplikacja tworzy rozruchowy dysk flash z obrazu ISO systemu Windows. Jakiś czas temu znalazłem alternatywę Mac dla WinToFlash, ale nie pamiętam nazwy.

Wszystko, co mogę znaleźć, to pytania na temat tworzenia bootowalnego USB z Maca na Maca. Chcę naprawić komputer z systemem Windows, który nie uruchamia się, ale mam działający komputer Mac, komputerem docelowym jest komputer PC (nie Apple).

Komputer nie może uruchomić się z USB utworzonego za pomocą bootcamp, które mają BIOS oparty na MBR.

UNetbootin wydaje się nie działać z iso systemu Windows, tylko iso systemu Linux.

PS docelowy komputer ma BIOS, nie ma UEFI.


1
Skończyłem używać komputera z systemem Windows znajomego do użytkownika WinToFlash, który działał dobrze.
Vitim.us

Pobierz i użyj „Etcher” ... tak prosto. etcher.io
Aaron Williams

Odpowiedzi:


17

Bootcamp może utworzyć USB na PC. Wystarczy zaznaczyć pole „Utwórz dysk instalacyjny systemu Windows 7 lub nowszej wersji”. Podobne pytanie od Jak stworzyć instalacyjną instalację systemu Windows USB z systemu OS X? pokazuje, że Bootcamp ma „możliwość tworzenia instalowanych urządzeń USB” dla systemu Windows.


W związku z tym nie działa apple.stackexchange.com/questions/75817/… lub przynajmniej nie jest proste
Vitim.us

3
nie ma takiej opcji na tosemite
DataGreed

Może, ale tylko do Windows 7
od

Właśnie zauważyłem, że to NIE działa dla ISO x86. Kreator Bootcamp wykrywa bitowość i wykopuje ją, ponieważ nie będzie działać na komputerze Mac. (Dlaczego używam x86? Starszego laptopa, a wymagania sprzętowe są nieco niższe.)
halr9000,

@hithwen: Nie jestem pewien, dlaczego to nie zadziałałoby dla Win8 i Win10. Pomogło mi to w stworzeniu rozruchowego napędu USB dla systemu Windows 10 (x64) przy użyciu najnowszego ISO. (Używam El Capitan, klucz USB uruchamia się na normalnym komputerze)
HectorMalot,

7

Czy próbowałeś używać UNetbootin z ISO systemu Windows? Według różnych odnośników online powinno to działać (chociaż korzystało z wersji Linux i Windows).

Kilka lat temu stworzyłem rozruchowy system Windows 7 USB za pomocą UNetbootin, ale nie pamiętam, czy został on utworzony za pomocą OS X czy maszyny wirtualnej Windows.


8
Próbowałem, ale utworzony dysk nie uruchamia się.
Vitim.us

Próbowałem i
dodałem

1
Działa dobrze z ISO 10 systemu Windows.
joemaller,

2

Proszę użyć następującego linku, udało mi się utworzyć bootowalną pamięć USB dla systemu Windows z komputera Mac.

http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-mac-osx


Witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg

Co w tym łączu pomaga systemowi Windows? Czy w tej historii nie ma nic więcej?
bmike

jest to świetne rozwiązanie, wystarczy użyć systemu Windows iso i wykonać czynności. Zasadniczo: przekonwertuj ISO na IMG, odmontuj USB, użyj DD, aby umieścić obraz na USB. Bardzo proste, wszystko łatwe w linii poleceń.
konsumer

Być może zrobiłem coś złego: pliki są na pamięci USB, ale nie można ich uruchomić.
Iain

1
Nie rozumiem, dlaczego ta odpowiedź ma tyle głosów negatywnych. Połączony przewodnik pomógł mi wcześniej stworzyć bootowalny Windows USB i pomógł mi teraz.
Gio

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.