Podziel pojedynczą stronę PDF na wiele stron


24

Czy istnieje prosty sposób (w wersji zapoznawczej lub dowolnej innej) na powiększenie i podzielenie pliku PDF z pojedynczą stroną na wiele stron? Chciałbym podzielić dokument w formacie A3 na dwie strony A4, wydrukować osobno, a następnie złożyć razem z taśmą.

Jak mogę zrobić coś takiego w OS X?

Odpowiedzi:


22

Adobe Reader może to również zrobić: zawiera opcję drukowania plakatu w niestandardowym oknie dialogowym drukowania.

Po raz pierwszy brakowało mi funkcji podglądu (lub natywnego okna dialogowego drukowania w systemie OS X) dostępnej w programie Adobe Reader.

Adobe Reader jest darmowym oprogramowaniem (jak w piwie), nazywał się Acrobat Reader. (Nie należy mylić go z pełnoprawnym programem Acrobat lub jakimkolwiek innym drogim produktem Adobe, który prawdopodobnie również może to zrobić.)


1
Niesamowite, być może najłatwiejsze rozwiązanie, aby uzyskać pożądany efekt!
Juan A. Navarro

Naprawdę miło! Użyłem tego do wydrukowania adnotacji Evernote. Jeśli używasz Evernote i tworzysz adnotacje, podczas próby wydrukowania wszystkie adnotacje mają tendencję do drukowania na stronie 1X1 skalowanej do ~ 1/50 rozmiaru (co oznacza, że ​​są ledwo czytelne). Adnotacje mogły obejmować 100 stron, ale wszystkie będą próbowały wydrukować się na 1 stronie! Korzystając z opcji Adobe Poster Print, byłem w stanie podzielić drukowanie adnotacji na wiele stron w normalnym czytelnym formacie. Dzięki!
xbsd

Jest to szczególnie przydatne, ponieważ można zapisać dowolny obraz do pliku PDF w oknie dialogowym drukowania OS X.
FvD,

21

Jeśli w podglądzie wybierzesz połowę A3 (np. Użyj Inspektora +, Iaby uzyskać dokładny rozmiar) - następnie wybierz Kopiuj + Ci wklej go jako nowy plik + N(moją sugestią byłoby zapisanie każdego nowego pliku jako jego strony numer). Następnie zrób to samo z drugą połową A3.

Jeśli zapiszesz każdy nowy plik jako jego numer strony, następnie możesz wybrać wszystkie nowe pliki w Finderze. Po ich zaznaczeniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Szybkie akcje> Utwórz PDF (dostępne w macOS Mojave). Otrzymasz nowy plik PDF, który składa się z każdego wybranego pliku PDF.

Szybkie akcje


2
Wystarczająco dobre rozwiązanie dla biednego człowieka. Lubię to.
Juan A. Navarro

Dziękuję - to także stanowi odpowiedź na mój problem. Mam plik PDF, w którym strony są w jakiś sposób podwójnej wysokości A4, więc aby wydrukować normalny rozmiar, muszę podzielić każdą stronę na dwie części. Skorzystałem z twojej sugestii i przyciąłem każdą stronę, wydrukowałem, użyłem cofnięcia, a następnie przyciąłem każdą z nich w drugą stronę i wydrukowałem ponownie. Zajmuje to trochę czasu, ale jest to proste i łatwe, jeszcze raz dziękuję!

8

Po przejrzeniu google odkryłem, że „Preview.app” i „Automator.app” poradzą sobie z tym zadaniem.

 1. Otwórz plik pdf w Preview.app
 2. Pokaż miniaturę
 3. Wybierz wszystkie strony
 4. Z menu wybierz „Narzędzia” - „Wybierz narzędzie”
 5. Wybierz prawą stronę strony do przycięcia
 6. Z menu wybierz „Narzędzia” - „Pokaż inspektora” 7, W oknie „Inspektora” wybierz „Przytnij i obróć inspektora”
 7. Naciśnij przycisk „Przytnij” (w grupie „Wybrane strony”)
 8. Z menu wybierz „Plik” - „Drukuj”, a następnie wybierz „PDF” - „Zapisz jako PDF ...” i zapisz jako „right.pdf”
 9. Zrób to samo (4-7) dla lewej strony i zapisz jako „leftside.pdf”
 10. Uruchom Automator.app i wykonaj przepływ pracy, wykonując następujące czynności. za. „Uzyskaj określone elementy Findera” (wybierz „leftside.pdf” i „rightside.pdf”) b. „Łącz strony PDF” c. „Przenieś elementy Findera”
 11. Uruchom przepływ pracy Automatora.

Przynajmniej w ostatnim Preview.app przycinanie nie usuwa pozostałych, a jedynie je ukrywa. Tak więc Automator tworzy plik PDF z powtarzającymi się podwójnymi stronami
dinigo
1

Briss jest cudowny, dokładnie to, czego potrzebowaliśmy, aby podzielić każdy arkusz z pliku pdf na dwie części. Aby utworzyć zaznaczenie dla drugiej połowy strony, narysuj ramkę na nieosłoniętej części pierwszego zaznaczenia na stronie pdf. Aby wyświetlić rozmiary, kliknij prawym przyciskiem myszy każdy wybór i wybierz „Zaznacz / Odznacz prostokąt”. Możesz także przeczytać pomoc :). Dzięki!
0

Jeśli masz program Illustrator, możesz po prostu utworzyć dokument z kilkoma obszarami roboczymi wielkości liter i umieścić plik PDF.


Downvoters powinien wyjaśnić powód oddania głosu. W przeciwnym razie skąd możemy wiedzieć, co błędnie znaleźli w tej odpowiedzi.
Yëco,

0

Drukujesz do PDF z następującymi ustawieniami: - zmień ustawienia strony na rozmiar A4 (jeśli oryginalny dokument był w formacie A3) - a następnie wydrukuj.

po drugiej stronie strony musisz obrócić oryginalny plik i zrobić to samo, co powyżej.


Czy możesz podać bardziej szczegółowe instrukcje krok po kroku? Zdjęcia też byłyby ładne.
JMY1000,

0

Wybierz opcję drukowania -> Plakat Spowoduje to podzielenie strony na domyślny rozmiar strony (dla formatu Letter 8 x 11). Możesz wybrać skalę kafelków, aby powiększyć wewnątrz tej podzielonej strony. Możesz także wybrać zakładkę. Możesz wybrać etykiety, aby wiedzieć, która strona idzie gdzie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.