Czy istnieje sposób na wyświetlenie daty (oprócz czasu) na ekranie blokady OS X?


9

Oto jak wygląda domyślny ekran blokady OS X (jeśli jest ustawiony na wymaganie hasła po przebudzeniu itp.):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Domyślnie wydaje się, że pokazuje tylko czas w prawym górnym rogu.

Byłoby wspaniale mieć dzisiejszą datę jako odniesienie na ekranie - tak jak możesz ją skonfigurować.

Bez znalezienia aplikacji do blokowania ekranu innej firmy (która kosztuje pieniądze), czy istnieje polecenie lub ustawienie, aby dołączyć datę do domyślnego ekranu blokady OS X?


Jakiej wersji używasz?
BitNinja

Obecnie jestem aktualizowany do najnowszej dostępnej dla konsumentów wersji 10.9.2.

Nie próbuje brzmieć złośliwie, ale dlaczego miałbyś to zrobić?
PoisonNinja,

2
^ Mam skonfigurowanego mojego Maca, aby wymagał hasła natychmiast po przebudzeniu (z trybu uśpienia / wygaszacza ekranu itp.), Więc często używaj domyślnego ekranu blokady, aby w razie potrzeby szybko znaleźć informacje. Data byłaby świetna, aby móc odnieść się do błyskawicy tak szybko, jak możesz.

Odpowiedzi:


2

Inną opcją, która działała dla mnie, był następujący wpis crontab w crontab root:

0 0 * * * defaults write /Library/Preferences/com.apple.loginwindow LoginwindowText "The date is `date '+%B %d, %Y'`"

Spowoduje to ustawienie komunikatu na ekranie blokady, w tym daty. To nie jest tak sprytne, jak włączenie daty z czasem w rogu, ale ma tę zaletę, że w ogóle działa (nie mogłem uzyskać odpowiedzi @ konqui dla mnie) i nie wymaga instalacji żadnego trzeciego oprogramowanie firmowe.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, szczegółowo opisałem procedurę na moim blogu , ale esencja rozwiązania znajduje się tutaj.0

Znam twój problem. Czy chcesz mieć ten sam format daty / godziny, kiedy komputer Mac jest zablokowany, jak podczas logowania? prawda?

Kiedyś znalazłem rozwiązanie na forum społeczności Apple, niestety nie pamiętam, czy zadziałało dla mnie. Ale spróbuję jeszcze raz, kiedy będę w domu.

Źródło: https://discussions.apple.com/message/16630967#16630967


Oto rozwiązanie używane do zmiany czasu na format 24-godzinny na ekranach logowania i blokowania Mac OS. Korzystam z systemu OS X 10.8.2 zlokalizowanego w Szwecji.

  1. Aby włączyć szwedzki format czasu na ekranie logowania, uruchom następujące polecenie z terminala:

    sudo defaults write /Library/Preferences/.GlobalPreferences AppleLocale „sv_SE”

  2. Aby włączyć szwedzki format czasu na ekranie blokady, wykonaj następujące czynności: Włącz rootowanie (jak to zrobić, patrz poniżej) b. Wyloguj się c. Zaloguj się jako root d. W Preferencjach systemowych -> Data i godzina -> Kontrola zegara Użyj zegara 24-godzinnego e. Zaloguj się jako standardowy użytkownik f. Wyłącz rootowanie jako użytkownik (jak to zrobić, patrz poniżej)

Aby włączyć użytkownika root:

Preferencje systemowe -> Użytkownik i grupy Kliknij blokadę, aby wprowadzić zmiany (hasło administratora) Opcje logowania Jonn Open Directory Utility Kliknij blokadę, aby wprowadzić zmiany (hasło administratora)

Menu -> Edytuj -> Włącz użytkownika root

Wpisz hasło dwa razy

Aby wyłączyć użytkownika root

Preferencje systemowe -> Użytkownik i grupy Kliknij blokadę, aby wprowadzić zmiany (hasło administratora) Opcje logowania Jonn Open Directory Utility Kliknij blokadę, aby wprowadzić zmiany (hasło administratora)

Menu -> Edytuj -> Wyłącz użytkownika root


przepraszam, jak twoja odpowiedź wyświetla DATĘ na ekranie blokady
Ruskes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.