Kopia zapasowa Mac przez VLAN


1

Mam 5 użytkowników laptopów Mac, którzy chcą, aby automatyczna kopia zapasowa była wykonywana za każdym razem, gdy docierają do jednej z trzech lokalizacji w ich firmie (3 sieci VLAN połączone przez VPN). Użytkownicy komputerów Mac łączą się z siecią za pośrednictwem Wi-Fi (ta sama sieć Wi-Fi, ten sam identyfikator SSID w trzech witrynach). Sieć jest tylko PC, a laptopy Mac nie potrzebują usług tej sieci (potrzebują tylko Wi-Fi, aby móc korzystać z Internetu).

Jakie byłoby najlepsze rozwiązanie do rozpoczęcia tworzenia kopii zapasowej Time Machine, gdy tylko połączą się z Wi-Fi w dowolnym z 3 miejsc? Serwer? NAS? Komputery Mac muszą pozostać niezależne i nie mieszać się z resztą sieci.

Jeśli jest to serwer, czy powinien być skonfigurowany z adresem IP w zakresie, w którym serwer VPN obsługuje same urządzenia przenośne?

Czy ktoś zajmował się taką sytuacją?

Miguel


1
Czy próbowałeś czegoś?
Buscar웃

Czy próbowałeś utworzyć udział AFP w sieci? Komputerom Mac można następnie nadać profil, który da im niezbędne dane logowania do sieci bezprzewodowej oraz nazwę konta i hasło do udziału AFP. Możesz także automatycznie dodać ustawienie Time Machine, aby utworzyć kopię zapasową na punkcie udostępniania AFP. Ale aby dowiedzieć się więcej, co próbowałeś dotychczas?
Andrew U.

Jeszcze nic nie próbowałem. Istniejąca sieć to tylko komputery PC i chcą to zachować, odseparowani od 5 MacBooków. Jedyną „dozwoloną” rzeczą jest połączenie Wi-Fi do korzystania z Internetu, stąd potrzeba nowej maszyny (serwera lub NAS), która byłaby kopią zapasową komputerów Mac. Jednak chcą to zrobić za każdym razem, gdy dotrą do jednej z 3 witryn biznesowych.
jmf
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.