Buty Power Mac G5 2005 z migającym znakiem zapytania


2

Po uruchomieniu słychać ciągły sygnał dźwiękowy i klikanie, w wyniku czego pojawia się szary ekran z migającym ekranem? Ikona.

Zresetowałem PRAM i nacisnąłem przycisk resetowania wewnątrz. Próbowałem uruchomić z innego dysku, ale nie jestem pewien, czy mam odpowiednią kopię zapasową. W rezultacie pojawił się ekran ze strzałką resetowania i strzałką skierowaną w prawo.

Nie próbowałem jeszcze zdmuchnąć kurzu, ale zastanawiam się, czy mój start-up został zastrzelony. Jeśli tak, czy zastąpienie go pomoże? A jakim dyskiem powinienem go wymienić?

Po uruchomieniu diagnostyki (kiedy mogłem) ten błąd się pojawił.

2STF /8/3: A upper

Odpowiedzi:


1

Bardziej niż prawdopodobne jest, że dysk twardy w górnej wnęce ulega awarii.

  • Awarie dysków twardych często powodują głośne kliknięcie. To nie jest tak powszechne, ale nie jest również rzadkie słyszeć sygnały dźwiękowe błędów z uszkodzonych dysków twardych.
  • Szary ekran z migającą ikoną folderu pojawia się, gdy komputer Mac nie może znaleźć prawidłowego systemu OS X do uruchomienia. Może to być wynikiem poważnie uszkodzonego systemu operacyjnego (często wynikającego z nadchodzącej awarii dysku twardego), awarii dysku twardego lub nowego niesformatowanego dysku twardego.
  • Kod błędu AHT bardziej niż prawdopodobnie oznacza funkcję SATA lub coś podobnego, a ponieważ odnosi się do „górnej”, zinterpretowałbym to jako górną z dwóch pozycji. W zależności od G5 PowerMac możesz mieć dwa procesory, ale są one zwykle określane jako A lub B i powodowałyby błąd procesora zamiast STF. Ponieważ istnieją dwie wnęki na dyski, w których dwa dyski SATA są wyrównane w pionie, zinterpretowałbym błąd jako oznaczający problem z dyskiem górnym.

Aby zdiagnozować problem, możesz spróbować ...

  • Włącz komputer Mac, przytrzymując command+ V(Apple + V, jeśli starsza klawiatura).

  • Zakładając, że dysk nie jest całkowicie uszkodzony, powinno to uruchomić komputer Mac w trybie pełnym, w którym można odczytać, co się dzieje, gdy komputer Mac próbuje się uruchomić.

  • Poszukuję błędów „Disk I / O”, które wskazują na awarię sprzętową samego dysku twardego. Jeśli komputer Mac nie uruchomi się w trybie pełnym, a zamiast tego ponownie wyświetli tylko migającą ikonę folderu, ponownie przyjmuję awarię sprzętu. W przypadku, gdy AHT (diagnostyka, którą uruchomiłeś) już zgłaszał błąd, jest to prawdopodobnie scenariusz.


Prawdopodobnie wymiana dysku startowego rozwiąże problem. Większość dowolnego dysku SATA 3,5 "będzie działać, chociaż byłbym stosunkowo mały (mniej niż 250 GB), ponieważ niektóre wcześniejsze wersje PowerMac G5 miały ograniczenia oprogramowania układowego dotyczące pojemności dysku twardego. Musisz podzielić dysk na partycje / sformatować go za pomocą„ Apple Partition Map " i ponownie zainstaluj Mac OS X.

Mam nadzieję, że to pomaga!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.