Jak usunąć crashplan z mojego komputera Mac


19

Niedawno wypróbowałem CrashPlan na moim Macbooku, ale postanowiłem tego nie robić. Jednak teraz, gdy w końcu nie będę używać CrashPlan, nie mogę wymyślić, jak usunąć ich aplikację z mojego komputera Mac.

Próbowałem po prostu otworzyć Findera i przenieść go do Kosza, ale przy próbie tego pojawia się następujący błąd:

błąd informujący, że operacji nie można wykonać, ponieważ nie mam uprawnień dostępu do danego elementu

Próbowałem również usunąć go z wiersza polecenia przy użyciu rm -rf CrashPlan.app; nawet gdy uruchomię to jako root, nadal otrzymuję:

rm: CrashPlan.app/Contents: Operation not permitted
rm: CrashPlan.app: Operation not permitted

Próbowałem też to zrobić z wersją GNU rm, ale nadal pojawia się błąd:

grm: cannot remove CrashPlan.app/Contents’: Operation not permitted

Uruchomiłem get infoaplikację CrashPlan w Finderze i zauważyłem:

pokazuje, że aplikacja crashplan jest zablokowana

Jednak gdy odznaczam lockedpole, a następnie próbuję przenieść je do Kosza, nadal pojawia się ten sam błąd, który dostałem za pierwszym razem.

Jakieś pomysły?


1
Czy wypróbowałeś już standardową procedurę odinstalowywania wymienioną tutaj: support.code42.com/CrashPlan/Latest/Getting_Started/...
Scot

@Deesbek tak, uruchomiłem wszystkie rmpowyższe polecenia jako root; Jestem prawie pewien, że nawet powiedziałem, że uruchomiłem je jako root.
Alexej Magura

@AlexejMagura Najpierw musisz wyłączyć SIP w trybie odzyskiwania, ponieważ katalog Library jest teraz domyślnie chroniony przez macOS. Dodatkowo rozszerzenie „.app” jest opakowaniem dla katalogu, dlatego -rflaga jest potrzebna, a następnie opcjonalnie dodaj -fflagę dla siły, np. rm -rf /Volumes/Macintosh\ HD/Applications/CrashPlan.appI wtedy będzie działać. Uruchomienie dezinstalatora nie jest konieczne i prawdopodobnie spowoduje pozostawienie starych plików i katalogów.
oemb1905

Odpowiedzi:


25

Ponieważ Crashplan działa z podwyższonymi / niestandardowymi uprawnieniami dla zwykłej aplikacji, będziesz chciał:

 1. Zainstaluj ponownie tę samą lub nowszą wersję oprogramowania, aby poprawić wszelkie zmiany niestandardowe lub częściowo usunięte. (Bezpłatne pobieranie ze strony http://www.code42.com/store/ )
 2. Uruchom dezinstalator znajdujący się w zawartości pakietu aplikacji. (Udokumentowane https://support.code42.com/CrashPlan/Latest/Getting_Started/Uninstalling_The_CrashPlan_App )
 3. Opcjonalnie usuń te dwa foldery, jeśli istnieją:

  • ~ / Library / Application Support / CrashPlan
  • / Library / Application Support / CrashPlan

22

Miałem ten sam dokładnie problem i żadna ilość „deinstalacji” nie spowodowałaby usunięcia tego irytującego pliku aplikacji do usunięcia. Nawet podłączyłem ten komputer Mac w trybie Thunderbolt Target do innego komputera Mac i próbowałem go w ten sposób usunąć. Nie idź Byłem pod koniec dowcipu, prawie gotowy do pełnej kopii zapasowej systemu, czyszczenia i ponownej instalacji.

Na szczęście zanim dotarłem tak daleko, udało mi się to naprawić, usuwając „systemową niezmienną flagę” za pośrednictwem Terminal.app, używając polecenia „chflags noschg”.

W terminalu:

cd ~/.Trash/
chflags -R noschg *
rm -fR * # or empty via Finder

2
To działało dla mnie, ale musiałem uruchomić to jako polecenie sudo:sudo chflags -R noschg *
Alex Roper

4
Użyłem podobnego rozwiązania - ponieważ deinstalacja nie działała ... sudo chflags noschg /Applications/CrashPlan.app- następnie użyłem appcleaner.
JorgeLuisBorges

6

Aplikacja CrashPlan zawiera wbudowany deinstalator. Aby uzyskać dostęp do aplikacji deinstalatora, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do aplikacji
 2. Kontrola Kliknij aplikację CrashPlan i wybierz opcję Pokaż zawartość pakietu
 3. Przejdź do folderu zawartości
 4. Zlokalizuj Odinstaluj aplikację i kliknij dwukrotnie, aby ją uruchomić
 5. Uwierzytelnij się przy użyciu hasła administratora i poczekaj na jego zakończenie

Cały proces powinien trwać minutę lub dwie.


1
Prosty i skuteczny. Działa jak urok.
Filipe Gonçalves,

5

Um. Właśnie poszedłem do folderu Library / Applicationsupport / CrashPlan i kliknąłem ikonę dezinstalatora. Odinstalował się i już go nie ma.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


3

O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu uruchomienie dołączonego dezinstalatora na obrazie dysku.


Pobranie pliku 50 Mb jest ostatnią rzeczą, którą ludzie chcą zrobić, aby się czegoś pozbyć. Deinstalator znajduje się w .app> Pokaż zawartość pakietu.
Joel Mellon

3

Miałem ten sam problem. Najszybszym rozwiązaniem działającym na obu komputerach było:

(a) Przejdź do strony http://www.code42.com/store/ (b) Pobierz bezpłatną wersję CrashPlan (c) Po kliknięciu, aby zainstalować wyskakujące okienko z symbolem aplikacji (którą upuścisz w folderze Aplikacje), również ma mały kosz na śmieci w prawym dolnym rogu. (d) Po zakończeniu instalacji kliknij kosz na odinstalowanie. (e) Wszystkie stare i nowe pliki planu awarii są natychmiast usuwane.


3

Użyłem tego i zadziałało to dla mnie:

cd /Applications/CrashPlan.app/Contents/.Uninstall.app/Contents/Resources
sudo chmod u+x uninstall.sh
sudo ./uninstall.sh

2
 1. Otwórz Finder.
 2. naciśnij Command Shift G
 3. Pojawi się okno dialogowe: Przejdź do folderu.
 4. Wklej ten tekst w oknie dialogowym:
  Zainstalowane dla wszystkich: /Library/Application Support/CrashPlan/Uninstall.app
  Zainstalowane dla użytkownika:~/Library/Application Support/CrashPlan/Uninstall.app
 5. Kliknij Idź.
 6. Kliknij dwukrotnie Odinstaluj.
 7. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces odinstalowywania.
 8. Usuń następujący katalog z systemu:
  Zainstalowana dla wszystkich: /Library/Application Support/CrashPlan
  Zainstalowane na użytkownika:~/Library/Application Support/CrashPlan

1

Istnieją inne powody, dla których chcesz usunąć określoną aplikację CrashPlan.app

Jestem w tym obozie. Mam kopię zapasową CrashPlan.app, która jest tworzona przez oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych, a czasami muszę usunąć plik kopii zapasowej i wchodzę do przestrzeni próbnej pytania.

W takim przypadku nie usuwam podstawowej CrashPlan.app, a zatem nie mają zastosowania wszystkie porady dotyczące odinstalowywania.

Oto, co musiałem zrobić:

# Change directory to the particular trashed or non-trash resident CrashPlan.app
cd /Volumes/Mavericks_NonSSD/_CCC SafetyNet/2015-08-05/Applications/CrashPlan.app/

sudo chflags -R noschg *
sudo rm -r Contents/
cd ..
sudo rm -fR CrashPlan.app/
ls -lsaG

Wszystko jest teraz dla mnie dobre ....

Właściwie musiałem usunąć CrashPlan.app z kosza na śmieci i umieścić go z powrotem tam, gdzie go usunąłem, aby to zadziałało, ale nie powinno to być konieczne.


0

W systemie OSX użytkownik root jest wyłączony ze względów bezpieczeństwa. sudomoże działać, ale jeśli nie, możesz wypróbować następujące. Musisz zalogować się jako administrator. W moim systemie domyślnym użytkownikiem (rxt) nie jest administrator. Więc muszę to zrobić su adminuser, po czym potrzebne jest hasło administratora. To sprawia, że ​​jesteś administratorem, ale nie rootem. Teraz możesz zostać rootem za pomocą sudo -i. W niektórych sytuacjach różni się to od używania sudoplusa rmlub innej komendy. Jeśli potrzebujesz więcej praw, zrootuj się, używając sudo -i!


0

Nie mogłem też wyrzucić Crashplana. A kiedy wybrałem opcję / kliknięcie, ujawniając zawartość pakietu, dezinstalator nie działał.

Dla mnie zadziałało ponowne pobranie i ponowna instalacja Crashplan. Potem zrobiłem opcję opcja / kliknięcie, uruchomiłem nowy deinstalator, i wydaje się, że całkowicie usunął Crashplan, w tym wcześniej istniejącą aplikację, której nie mogłem przenieść do Kosza.


Postępowałem zgodnie z powyższą harmonią, aby ponownie pobrać, ale ekran instalacyjny ma teraz opcję odinstalowania, klikając dwukrotnie kosz na śmieci zamiast ponownie instalować aplikację.

0

Nie mogłem również usunąć Crashplan, próbowałem usunąć, pokazać zawartość i uruchomić dezinstalator bez powodzenia. Ponownie pobrałem aplikację i otrzymasz nową opcję odinstalowania. To zadziałało.


0

W kopii terminalu

sudo rm -R /Applications/CrashPlan.app

wprowadź hasło, gotowe.

Nadal zobaczysz ikonę aplikacji, ale cały proces zostanie zatrzymany na dobre; za to co widzę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.