iPhone 5S został skradziony, nazwa została zmieniona w Znajdź mój iPhone i prośba o informacje dotyczące przywracania ustawień fabrycznych


2

Dostałem 5S skradziony w czwartek, a dziś wróciłem do sieci w Find My iPhone.

Po pierwsze, chciałbym wiedzieć, czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, czy iPhone jest w trybie zablokowanym, czy nie.

Następnie, od momentu powrotu do sieci, nazwa iPhone'a uległa zmianie. Ponieważ mój iPhone jest zablokowany hasłem / odciskiem palca oraz w trybie zablokowanym, w jaki sposób osoba (z pewnością) kupiona skradzionego telefonu może zmienić nazwę. Nie może wejść do Ustawień, nie ma dostępu do niego przez iTunes, a nawet jeśli go przywrócił, nie może go aktywować z powodu ochrony iOS7 żądającej mojego hasła Apple ID (czy mam rację?). Moją pierwszą odpowiedzią byłoby zresetowanie DFU z poprzedniej kopii zapasowej, ale chciałbym potwierdzić to i inne możliwości.

Ponadto, przechodząc w tryb zablokowany, nie jestem w stanie ustawić innego kodu niż ten już zainstalowany na urządzeniu, co może być problematyczne, jeśli kod jest ustawiony przez faceta, gdy zrobił kopię zapasową z innego iPhone'a i ponownie wstrzyknął do mojego telefonu po zresetowaniu kopii zapasowej DFU. Jak ustawić inny kod, aby mieć pewność, że nie będzie mógł korzystać z telefonu?


Blokada aktywacji jest obecnie ogólnie uważana za niezniszczalną. Zobacz apple.stackexchange.com/questions/104888/... chociaż jeden użytkownik tutaj poinformował, że w ograniczonych okolicznościach wie, że Apple odblokowuje urządzenie dla pierwotnego nabywcy. Jeśli hasło zostanie wprowadzone, każdy złodziej może zmienić urządzenie lub go użyć. Czy możesz potwierdzić, że iCloud nadal ma kontrolę i może zablokować / usunąć urządzenie?
bmike

Nadal mogę sprawić, by zadzwonił, zablokował i usunął. Więc jeśli rozumiem, wciąż jest zamknięty.
abidon

Biorąc pod uwagę, że działa. Dzwoniłeś do gliniarza?
user4951

@JimThio Tak, zadzwoniłem do nich, ale policjanci we Francji są bezradni wobec kradzieży telefonu. Myślę, że przy odrobinie szczęścia udało mi się przekazać złodziejowi numer osoby, która go kupiła, ponieważ go nie usunąłem, po prostu zablokowałem go 4-cyfrowym kodem PIN, a ona włożyła ją Karta SIM, wysyłając komunikat „Czy chcesz dodać <jej numer telefonu> do swojego konta iMessage?” alert na moim komputerze Mac. Zadzwoniłem do niej i odzyskałem. BTW, miałem szczęście. Dziewczyna nie odzyskała pieniędzy, a złodzieja nie znaleziono.
abidon

gliniarze są bezradni wobec kradzieży telefonu?
user4951
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.