Jak wyłączyć automatyczne mocowanie USB


12

Używam VirtualBox na moim MBP i często muszę zamontować dysk flash USB wewnątrz gościa. Problem, z którym się spotykam, polega na tym, że system operacyjny hosta (OS X Mavericks) natychmiast instaluje dysk flash USB po włożeniu go. Kiedy próbuję go odmontować (z wdziękiem, przez Findera), OS X skarży się, że urządzenie jest w użyciu. Dalsze badania nad lsof ujawniają, że Spotlight i AVG robią swoje z napędem flash.

Zamiast manipulować indywidualnymi ustawieniami aplikacji, chciałbym zmodyfikować zachowanie systemu operacyjnego hosta, tak aby urządzenie USB nie montowało się automatycznie. Jakieś sugestie?


Jeśli ktoś ma modyfikację, awesome, ale w międzyczasie możesz użyć terminalu, aby wymusić odmontowanie. diskutil unmount force disk1s2 Ponadto, jeśli wybierzesz system plików, który nie będzie indeksował lub ustawi dysk, który ma zostać wyłączony w preferencjach Spotlight, możesz zmniejszyć to opóźnienie i obciążenie, zmieniając szybko ustawienia.
bmike

1
Radzę przetestować Disk Arbitrator: apple.stackexchange.com/a/39360/22003 . To cię ochroni przed Spotlight, antywirusy i ataki.
daniel Azuelos

Odpowiedzi:


6

Według Artykuł Tophera Kesslera na temat CNET , możesz dodać wpis do /etc/fstab, określając noauto opcja.

Taki wpis może wyglądać tak:

UUID=791E37B4-82A3-37E7-9F15-3C39359126B4   none  hfs  rw,noauto

Identyfikator UUID można uzyskać, szukając Volume UUID linia, która jest drukowana po uruchomieniu diskutil info /Volumes/ nazwa woluminu .


Mam ten chmod + x (plik wykonywalny) w moim katalogu ~ / bin /. gist.github.com/voltechs/fc48c9683d50c7c03cab2f0a6477d8da Zobacz także ( apple.stackexchange.com/a/310669/43769 )
Volte

5

OS X ma mechanizm zwany Ramy Arbitrażu Dysku , dzięki którym programy mogą kontrolować, co dzieje się po włożeniu lub wysunięciu dysków. Zapewnia również możliwość przechwycenia zdarzenia wstawiania dysku i zapobieżenia zwykłemu automatycznemu zachowaniu podczas montażu.

Jednak zmiana zachowania wymaga użycia narzędzia innej firmy, ponieważ framework Disk Arbitration jest tylko interfejsem programistycznym. Jedną z dobrych narzędzi jest Arbiter dysku , darmowe (licencjonowane na BSD) narzędzie autorstwa Aarona Burghardta.

Screenshot of Disk Arbitrator

Podczas gdy Disk Arbitrator jest uruchomiony, możesz zdecydować się na wetowanie montażu nowo włożonych dysków, zamontowanie ich tylko do odczytu lub po prostu pozwolić na normalny automatyczny montaż. Po zamknięciu programu Disk Arbitrator przywracane jest normalne zachowanie podczas instalacji.


1

Myślę, że modyfikacja fstab w celu wyłączenia automatycznego montowania jest nieco przesadna w stosunku do tego, co próbujesz zrobić. To tak, jakbyś zdejmował drzwi z samochodu, ponieważ co jakiś czas musisz wchodzić lub wychodzić.

W tym celu używałbym wbudowanego VirtualBoxa Filtry USB . Umożliwia to automatyczne zamontowanie określonego urządzenia USB po włożeniu. Filtry USB można znaleźć w menu „Ustawienia” konkretnego VM, do którego chcesz je przypisać.

Na przykład moje urządzenia USB są wymienione poniżej, które są dostępne, jeśli chcę automatycznie podłączyć je do mojej Windows 10 Pro VM. Mogę podłączyć mój Seagate FreeAgent Go lub mój SanDisk Cruzer lub dowolne podłączone urządzenie USB. Jednak podłączenie odbiornika USB Logitech ostatecznie uniemożliwi działanie myszy na hoście, dlatego należy uważać, co dołączasz.

enter image description here,

Skąd mam wiedzieć, że to działa? Cóż, przypadkowo dołączyłem dysk FreeAgent Go i nie był (tak jak się spodziewałem) zamontowany w OS X. Zobacz mój oryginał "problem": Dysk USB nie zostanie zamontowany, nie zostanie wyświetlony w narzędziach dyskowych, ale zostanie znaleziony w programie Profil systemu

Robi to za pomocą numeru seryjnego lub UUID (nie zbadałem wystarczająco, aby dowiedzieć się, które), ale miałem kilka dysków FreeAgent Go tego samego modelu i rozmiaru i tylko jeden był automatycznie dołączany do maszyny wirtualnej. W tamtym czasie myślałem, że mój dysk się pogorszył.

Najważniejsze jest to, że automount nadal działał, a ja byłem w stanie podłączyć urządzenie USB bezpośrednio do maszyny wirtualnej bez konieczności wcześniejszego odmontowywania go.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.