Nie można przenosić spacji z jednego ekranu na drugi


28

Używam OS X 10.9. Nie jestem w stanie przeciągać komputerów stacjonarnych z jednego ekranu na inny, jestem w stanie przełączać tylko ustawienia na ekranie, na którym jest włączony.

Oto moje ustawienia kontroli misji

EDYCJA: Bardzo dziwne, po ponownym uruchomieniu funkcjonalność wydaje się działać bez moich zmian.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


@Deesbek Przepraszam, że powinienem był zamieścić go w poście, a nie tylko w tagach, Im używam Mavericks (10.9.1)
Imran

Odpowiedzi:


75

Możesz przenosić tylko nieaktywne komputery między ekranami.

Jeśli pulpit, który chcesz przenieść, jest jedynym pulpitem na ekranie, utwórz inny pulpit, ustaw go jako aktywny pulpit, a następnie przeciągnij nieaktywny pulpit.


Mam dwa ekrany obok siebie w orientacji poziomej, zarówno o tym samym rozmiarze, jak i rozdzielczości.
Imran

2
Hmm Próbuję teraz ponownie, wydaje się, że moja odpowiedź jest niedokładna lub nieaktualna: MOŻESZ „oderwać” pulpit od górnej szyny, ale tylko wtedy, gdy nie jest to obecnie aktywny pulpit. Zmienię to.
Wes Campaigne

1
Świetnie, wreszcie mogę przenieść komputery stacjonarne na inne ekrany. Rzeczywiście muszę tylko uaktywnić inny pulpit na ekranie, aby móc przeciągnąć go na inny ekran. Mój problem polegał na tym, że odłączyłem komputer Mac od pozostałych 2 ekranów, a czasem po ponownym podłączeniu zamieniałem 2 ekrany, a na każdym z nich były otwarte określone aplikacje.
Bogdan

@Bogdan Wyświetlacze zapamiętują, do którego portu zostały podłączone na komputerze Mac. Jeśli podmienisz kable, nastąpi zamiana wyświetlaczy.
spex

@spex Dziękujemy za poruszenie tego tematu. Minęło dużo czasu odkąd :). Teraz ustawienia są zupełnie inne, ale wyraźnie pamiętam, że kable były zawsze takie same. Nie ma sensu umieszczać ich na odwrót, szczególnie na MacBooku, gdzie porty znajdowały się po różnych stronach, jeden po lewej i jeden po prawej stronie. Korzystałem z HDMI po prawej stronie i adaptera DisplayPort na HDMI po lewej.
Bogdan

9

Zbyt późno na OP, ale do wglądu w przyszłości mój problem z tym został rozwiązany, jak sugerował Wes Campaigne powyżej. Czasami mój komputer Mac (laptop + dwa zewnętrzne monitory) budzi się z pulpitami na niewłaściwych monitorach. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego nie byłem w stanie przenieść ich z powrotem na właściwy monitor - po prostu uderzyliby o krawędź monitora i nie mogłem ich przeciągnąć. Rozwiązaniem okazało się utworzenie nowego pulpitu na danym monitorze, a następnie uczynienie go nowym aktywnym. Po ponownym uruchomieniu Mission Control mogłem przeciągnąć pożądany pulpit na dowolny monitor, a następnie włączyć go ponownie.


3
Zmień ten na aktywny ” - Dzięki! To był dla mnie klucz ... nie zdawałem sobie sprawy, że nie można przeciągnąć aktywnego ekranu / pulpitu na inny monitor.
JDB

0

Istnieje maksymalna liczba miejsc, które możesz mieć na jeden wyświetlacz. Nie wiem, czy liczba ta jest określona przez rozdzielczość twojego wyświetlacza, przez pamięć, czy też jest przypisana arbitralnie. Dla mnie mam dwa wyświetlacze HDMI i mogę mieć 16 miejsc na wyświetlacz.

Czy to możliwe, że osiągnąłeś maksymalną liczbę spacji dla wyświetlacza docelowego (na który przeciągasz nowy pulpit?

Czy możesz dodać nowe spacje do ekranu docelowego, klikając ikonę + po najechaniu kursorem na prawą górną krawędź ekranu?


Nie wiedziałem, że to maksimum, ale bardzo wątpię, czy je przekroczyłem, w sumie miałem około 5 ekranów.
Imran

Czy na pewno jest 17? Właśnie go przetestowałem i mogę mieć tylko 16 w OS X 10.7.5
Deesbek

Tak ... masz rację .. 16. Nie byłem w stanie stworzyć 17.. 16 wydaje się liczbą dowolną, więc wycofuję to stwierdzenie.
TheWellington,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.