Wewnętrzna klawiatura i gładzik przestają działać po podłączeniu urządzenia USB


64

Mam nowego MacBooka Pro z systemem OS X Mavericks. Po podłączeniu telefonu przez USB wewnętrzna klawiatura i gładzik natychmiast przestają działać - nie zawsze, ale w większości przypadków. Nie ma to wpływu na mysz Bluetooth i zewnętrzną klawiaturę USB. Wszystko inne działa również dobrze. Przycisk zasilania wewnętrznej klawiatury nadal działa. Reboot pomaga. Jakieś pomysły?


1
Mam ten sam problem :(
DS.

Czy zdarza się to równie często przy użyciu jednego portu USB, czy może tylko przy użyciu jednego lub drugiego?
dwightk

Zdarzyło się to powtarzalnie w przypadku obu portów USB. Ale wydaje się, że problem zniknął - nie mam obecnie problemu z podłączeniem telefonu. Nie znam żadnych zmian - być może (cichej) aktualizacji oprogramowania.
Patrick

Mam dokładnie ten sam problem i może to być irytujące. Jestem programistą mobilnym i kiedy jestem w domu, nie mam innej klawiatury i myszy, więc kiedy to się stanie, muszę wykonać twardy reset, aby przywrócić normalne działanie. Około 20% czasu wszystko wyłącza się, mogę je odzyskać, odłączając i ponownie podłączając telefon, ale przez resztę czasu jedyną możliwością jest twardy reset. W pracy używam podłączonej klawiatury i myszy Magic Mouse, a czasami po debugowaniu na telefonie wszystko jest wyłączone i zdaję sobie sprawę dopiero po powrocie do domu.
seaders

Ten sam problem z moim końcem z monitorem Dell 2415. Zwracam tutaj uwagę na wypadek, gdyby inni mieli problem z monitorem Dell. Usunąłem Android File Transfer, mając nadzieję, że to rozwiąże problem.
Dolan Antenucci

Odpowiedzi:


53

Tak, winowajcą jest aplikacja Android File Transfer. I wydaje się, że wykonanie opisanych tutaj kroków (wyłączenie denerwującego Agenta transferu plików Androida). (Nie trzeba go całkowicie usuwać, ponieważ może to być przydatne)

Podstawowy problem jest rejestrowany z programistami jako 58416: Android File Transfer - Mac 10.8.4 AppleUSBMultitouchDriver Keyboard Delay .


Myślę, że powyższe jest poprawne, ponieważ nigdy nie zdarzyło się to, zanim zacząłem korzystać z tej aplikacji kilka dni temu (chociaż po raz pierwszy zdarzyło mi się to dziś). Podłączenie myszy do portu USB sprawiło, że mój gładzik i klawiatura znów działały, btw.
hBrent

Poniżej @SteveTauber prowadzi do problemu zgłoszonego przeciwko Android File Transfer. Głosowanie na problem może zachęcić Google do naprawienia błędu.
Richard Michael

2
Ten problem miałam od dawna i wiedziałam, że ma to coś wspólnego z aplikacją Android File Transfer. To niesamowite, dziękuję za kroki.
unmultimedio

4

Miałem ten sam sporadyczny problem podczas podłączania Nexusa 4. Przeprowadziłem badania i zawęziłem swoje logi do następujących:

Jun 10 01:22:30 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x1000): p=971[ksadmin] final status 0x0, allowing (remove VALID) page
Jun 10 01:22:30 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x1000): p=976[ksadmin] final status 0x0, allowing (remove VALID) page
Jun 10 01:22:31 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: CODE SIGNING: cs_invalid_page(0x1000): p=977[ksadmin] final status 0x0, allowing (remove VALID) page
Jun 10 01:22:31 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: AppleUSBMultitouchDriver::message - kIOUSBMessagePortHasBeenReset.
Jun 10 01:22:37 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: USBF:    19914. 97    AppleUSBEHCI::Found a transaction which hasn't moved in 5000 milliseconds on bus 0x1d, timing out! (Addr: 4, EP: 0)
Jun 10 01:22:37 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: AppleUSBMultitouchDriver::_deviceSetReport - DeviceRequest for reportID 0xac returned with result 0xe0004051 - retrying
Jun 10 01:22:37 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: AppleUSBMultitouchDriver::_deviceSetReport - DeviceRequest for reportID 0xac returned with result 0xe000404f - retrying
Jun 10 01:22:37 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: AppleUSBMultitouchDriver::_deviceSetReport - DeviceRequest returned error 0xe000404f (interface 1, reportID 0xac, payload 2
Jun 10 01:22:37 Steves-MacBook-Pro kernel[0]: AppleUSBMultitouchDebug: _deviceSetReport returned an error in configureDataMode
Jun 10 01:23:25 Steves-MacBook-Pro.local loginwindow[60]: magsafeStateChanged state changed old 1 new 2
Jun 10 01:24:26 localhost bootlog[0]: BOOT_TIME 1402356266 0

Z tego, co mogę powiedzieć, to w zasadzie awaria AppleUSBMultitouchDriver. Następnie próbuje zrestartować odpowiedzialnego demona i ostatecznie wysyła komunikat o błędzie. Następnie klawiatura i touchpad nie reagują.

Próbowałem zamknąć MacBooka (wprowadzając go w tryb uśpienia), a następnie go obudzić. To nie rozwiązuje problemu. Jednak ten wątek omawia konflikt z aplikacją Android File Transfer:

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=58416

Czy masz urządzenie z Androidem?

Starsze problemy występują z powodu problemów ze sprzętem (około 2009 r.). W moim przypadku mam wadliwy kabel, który od czasu do czasu powoduje przerwanie / ponowne połączenie. Powoduje to zwiększenie prawdopodobieństwa wystąpienia nieprawidłowego działania oprogramowania.


Dzięki za opublikowanie dzienników, widzę podobne podczas podłączania innych urządzeń USB.
Blaisorblade,

3

Mam ten sam problem po podłączeniu Nexusa 5. Jedynym rozwiązaniem, które znalazłem, oprócz ponownego uruchomienia komputera, jest odłączenie, a następnie ponowne podłączenie telefonu, aż gładzik i klawiatura zaczną reagować. Może to potrwać kilka prób, ale jest szybsze niż ponowne uruchomienie komputera.


2

Miałem również ten problem i wydaje mi się, że usunięcie Android File Transfer z OS X rozwiązuje problem.


Wow nie zdawałem sobie sprawy, że problemy zaczęły się w czasie, gdy to instalowałem. Dziękuję za to.
Amala

1

Mam ten sam problem. Dla tych, którzy zgłaszają ponowne uruchomienie jako poprawkę, po prostu chcę zasugerować coś, co znalazłem. Po kilku frustrujących restartach zdałem sobie sprawę, że jeśli po prostu kilkakrotnie podłączyłem / odłączyłem omawiany kabel USB, w końcu odzyskałem kontrolę nad myszą / klawiaturą.

Wciąż bardzo denerwujące, zwłaszcza jeśli nie zdaję sobie sprawy, że jest w tym stanie i odejdę od biurka (gdzie jest kabel USB).


0

Czy możesz spróbować podłączyć zasilany koncentrator USB i sprawdzić, czy problem nadal występuje?

Sugerowałbym również zresetowanie SMC na wszelki wypadek, można to znaleźć tutaj


0

Wystąpił ten sam sporadyczny problem z moim Sony Experia SP (model C5303) i jedynym rozwiązaniem, które znalazłem oprócz twardego ponownego rozruchu (przytrzymanie klawisza zasilania przez 5 sekund lub dłużej) jest odłączenie i ponowne podłączenie Połączenie USB do momentu ponownego włączenia klawiatury i gładzika - naprawdę frustrujące w profesjonalnym środowisku.

Używam Maveric 10.9.4 i dzieje się to codziennie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.