Jak usunąć kolumnę w TextEdit?


8

Za pomocą TextEdit utworzyłem tabelę w dokumencie RTF. Teraz chcę usunąć jedną z kolumn w tabeli i nigdzie nie widzę możliwości usunięcia kolumny. Jak usunąć kolumnę z tabeli w TextEdit?


4
Jeśli TextEdit formatuje tabelę, tak aby każda kolumna zaczynała się w tej samej pozycji poziomej, możesz spróbować przytrzymać klawisz <Option>, aby wybrać prostokątny obszar kolumny, którą chcesz usunąć. Następnie naciśnij <Usuń>.
jaume

@jaume dlaczego nie udzielić odpowiedzi?
Ruskes

Zobaczmy, czy to działa na OP ... jeśli tak jest, odpowiem na to pytanie.
jaume

@jaume Nie mogę sprawić, by przeciągnięcie ⌥ działało z tabelami. Kursor myszy zmienia się poprawnie, ale wybiera normalnie?
grg

@jaume Przytrzymałem klawisz Opcja i wybrałem cały tekst w kolumnie, a następnie nacisnąłem klawisz Delete. Cały tekst zniknął, ale kolumna wciąż tam była z pustymi komórkami.
pacoverflow

Odpowiedzi:


5

Obsługa tabel RTF jest dość ograniczona w TextEdit.

Jeśli kolumna, której chcesz się pozbyć, nie jest ostatnią kolumną w tabeli (w którym to przypadku odpowiedź grgarside powyżej jest najlepszą opcją), możesz wypróbować poniższą procedurę:

 1. Powiedzmy, że chcesz usunąć kolumnę „c” poniżej:

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 2. Przytrzymaj, Optionaby zaznaczyć zawartość kolumny (zwróć uwagę, że kursor zmienia kształt na krzyż):

  wprowadź opis zdjęcia tutaj

 3. Teraz możesz:

  • Naciśnij, Deleteaby usunąć jego zawartość:

   wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Ustaw kursor w każdej pustej komórce i naciśnij fndeletekombinację klawiszy (możesz także użyć delete ⌦klawisza, ale będziesz musiał później zmienić kolejność kolumn):

   wprowadź opis zdjęcia tutaj

   dopóki nie usuniesz wszystkich:

   wprowadź opis zdjęcia tutaj

  lub:

  • Naciśnij przycisk Scal w formacie> Tabela ...:

   wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Wybierz zawartość kolumny i usuń je, naciskając Delete:

   wprowadź opis zdjęcia tutaj

  • Umieść kursor w pustej kolumnie i naciśnij fndeletekombinację klawiszy (możesz także użyć delete ⌦klawisza, ale będziesz musiał później zmienić kolejność kolumn), aby go usunąć.

Chciałbym, żeby było to prostsze, ale niestety tak nie jest.


Dzięki, jaume. Na moim MacBooku Pro musiałem nacisnąć klawisze fn + delete podczas wykonywania kroku 4. Następnie pozostałe kolumny zostały automatycznie przeskalowane, aby tabela nadal pasowała do całej szerokości okna, tak że nie musiałem robić kroku 5.
pacoverflow

Dzięki za udostępnienie sztuczki fn + delete, dodałem ją do odpowiedzi i
usunąłem

4

Jeśli jest to ostatnia kolumna w tabeli, możesz zmniejszyć liczbę kolumn w Inspektorze tabel, dostępnym w Format → Tabela…

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.