Jak uruchomić wygaszacz ekranu za pomocą skrótu klawiaturowego?


26

Rozejrzałem się, ale nie mogę znaleźć dobrych odpowiedzi. Byłby wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odpowiedzi:


15

Nie sądzę, że istnieje wbudowany systemowy skrót klawiaturowy. Najszybszym sposobem aktywacji wygaszacza ekranu za pomocą klawiatury jest albo polecenie „Uruchom wygaszacz ekranu” za pomocą aplikacji uruchamiających, takich jak Quicksilver, Alfred lub Launchbar.

Najszybszym sposobem na uruchomienie wygaszacza ekranu za pomocą myszy jest użycie Hot Corners. Otwórz Preferencje systemowe, kliknij „Desktop & Screen Saver”, kliknij kartę „Screen Saver” i kliknij przycisk „Hot Corners” w lewym dolnym rogu. Tam możesz określić róg do najechania, aby uruchomić wygaszacz ekranu.

Jeśli chcesz szybko uruchomić wygaszacz ekranu, ponieważ chcesz w łatwy sposób zablokować komputer, możliwa odpowiedź znajduje się w aktywnym pytaniu „Ukryte funkcje Mac OS X Wskazówki i porady”.

A konkretnie ta odpowiedź.

shift+ control+ eject wyślij wyświetlacz tylko do uśpienia (świetny do natychmiastowego zablokowania komputera )


12

Użyj Automatora. Wystarczy otworzyć automatyzator i przeciągnąć akcję „start wygaszacza ekranu”, wybrać „brak danych wejściowych” w menu „odebranych usług” i nacisnąć plik> zapisać jako „Start Screen Saver”. automator Pojawi się teraz w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Usługi> Ogólne, gdzie możesz przypisać dowolny dowolny skrót klawiszowy, tak jak każdą inną akcję systemową. preferencje systemu

from http://osxdaily.com/2014/07/10/set-screen-saver-keyboard-shortcut-mac/


Zdecydowanie pożądane rozwiązanie tutaj. Dzięki za udostępnienie!
Volte

genialne, dziękuję, to jest rozwiązanie
Merlin

11

Wiele księżyców później chciałem tego samego i znalazłem rozwiązanie. Używam BetterTouchTool do zarządzania wszystkimi skrótami i konfiguracjami klawiatury / myszy / gładzika. Stworzyłem więc skrót klawiaturowy, który po naciśnięciu uruchamia polecenie terminalu. Aby uruchomić wygaszacz ekranu z terminala, użyj tego polecenia:

open -a /System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework/Versions/A/Resources/ScreenSaverEngine.app

Teraz możesz uruchomić wygaszacz ekranu za pomocą dowolnego skrótu klawiaturowego (używam F19).


To był dokładnie mój scenariusz. UWIELBIAM BTT !!!
MarqueIV,

Uruchomienie wygaszacza ekranu jest teraz również opcją w menu skrótów BTT, tzn. Nie jest już wymagane polecenie terminala.
n1000

4

Zgadzam się z odpowiedzią Jasona - jedynym wbudowanym sposobem blokowania ekranu (który śpi wyświetlacz, ale nie włącza animacji wygaszacza ekranu) jest shiftcontrolmedia ejectskrót.

Bezpłatnym rozwiązaniem byłoby użycie skryptu FastScript produktu RedSweater do zmapowania wybranego skrótu klawiaturowego w celu wywołania jednego z AppleScriptów unoszących się wokół sieci w celu przełączenia silnika wygaszacza ekranu zamiast po prostu uśpienia wyświetlacza. Spróbowałbym stworzyć prostszy skrypt, aby otworzyć silnik na mocno zakodowanej ścieżce, jeśli chcesz tylko włączyć wygaszacz.

Jestem bardzo szczęśliwym użytkownikiem LaunchBar, który umożliwia szybką metodę wygaszacza ekranu tylko za pomocą klawiatury. Nie jest to tak naprawdę skrót klawiaturowy w najściślejszym znaczeniu (najpierw aktywujesz Launchbar za pomocą własnego skrótu - następnie wpisz sss lub cokolwiek, co wybrałeś / uczysz lanchbar do użycia w wbudowanej akcji Start Screen Saver.) Jakikolwiek inny komercyjny produkt „uruchamiający” powinien również działać, aby aktywować aplikację ScreenSaverEngine, która jest głęboko ukryta w /System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework / ......


2

Przeciągnij aplikację ScreenSaverEngine.appznajdującą się /System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework/Versions/A/Resources/na pasku dokowania, kliknij ją, aby przejść do wygaszacza ekranu.0

Ktoś inny wspomniał o użyciu BetterTouchTool do przypisania skrótu do uruchomienia polecenia terminalu. Pomyślałem, że w tym momencie napiszę, że BTT ma natywną akcję „Start Screen Saver”, która zrobi dokładnie to, czego szukasz.


tak, ale nie można łączyć dwóch przycisków, ponieważ po zwolnieniu pojawi się ekran logowania
confiq

Dla mnie działa dobrze, chyba że opóźnię zwolnienie przycisków o prawie sekundę - ponieważ, przynajmniej na moim Macu, silnik wygaszacza ekranu zajmuje ~ 1 sekundę, aby zacząć nasłuchiwać naciśnięć klawiszy. Jeśli jednak tak nie jest, w najnowszej wersji BTT istnieje możliwość wyłączenia „On Down” dowolnej akcji klawiatury, więc akcja jest uruchamiana dopiero po zwolnieniu klawisza głównego (choć nie klawisz modyfikujący! ). Może to stanowić problem w zależności od wygaszacza ekranu - niektórzy nie słuchają klawiszy modyfikujących. Ze względu na moje wyżej wymienione zachowanie wygaszacza ekranu nie stanowiło to dla mnie problemu
Skeleton Bow

0

Chociaż nie mogę skomentować konkretnej odpowiedzi ...

Ścieżka, w której ScreenSaverEngineznajduje się aplikacja, zmieniła się w Mojave:/System/Library/CoreServices/ScreenSaverEngine.app


-1

Na niektórych komputerach jest to CTRL-SHIFT-POWERBUTTON.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.