Czy istnieje szybki sposób na zablokowanie mojego komputera Mac?


180

W systemie Windows możesz nacisnąć klawisze Windows+, Laby zablokować komputer, jeśli odejdziesz.

Nie chcę pamiętać, czy sen obecnie prosi o hasło, czy jest czas, w którym mój ekran nie jest zablokowany przez krótki czas. Nawet jeśli Lion obsługuje CV wielu aplikacji, nie chcę się wylogowywać.

Chcę mieć pewność, że dane są bezpieczne, gdy wychodzę na lunch lub na przerwę na dym.

Odpowiedzi:


202

W systemie macOS High Sierra istnieje standardowa sekwencja klawiszy i element menu Apple, aby zablokować ekran.

 • Control-Command-Q lub ^+ +Q

Zrzut ekranu pozycji menu „Blokada ekranu”


W przypadku starszego systemu operacyjnego + + przełącza ekran (tylko ekran, a nie cały komputer) w tryb uśpienia, a następnie wyświetla monit o podanie hasła, jeśli włączono opcję Require password [amount of time] after sleep or screen saver beginsponiżej System Preferences > Security.

Jeśli komputer Mac nie ma przycisku (wysuwania), możesz użyć + + (zasilanie).


1
Lubię to! Myślę, że to najbliżej tego, czego szukałem.
longda

2
Próbowałem różnych metod wymienionych tutaj i w sieci. Shift-Ctrl-Eject dostaje mój głos na najłatwiejszy dla osób pochodzących z systemu Windows.
kbyrd

8
Co jeśli masz komputer Mac bez napędu optycznego i bez przycisku wysuwania? tj. MBA 2011
Charles Sprayberry

5
@cspray - CTRL + SHIFT + POWER BUTTON
1,21 gigawatów

4
Uwaga! Preferowanie dowolnej ilości czasu pozostawi ekrany otwarte przez co najmniej część tego czasu. Jeśli chcesz natychmiastowej blokady wyświetlaczy, panel Bezpieczeństwa w Preferencjach systemowych musi być ustawiony tak, aby wymagał hasła natychmiast po uruchomieniu trybu uśpienia lub wygaszacza ekranu. Proszę zobaczyć nagrodzoną odpowiedź .
Graham Perrin,

118

Z mojej odpowiedzi w Super User .

Korzystanie z paska menu Blokada ekranu dostępu do pęku kluczy.

Aktywuj go tutaj, w Preferencjach Keychain Access.app :

preferencja pęku kluczy

Następnie zablokuj.

pasek menu pęku kluczy


17
Możesz także utworzyć Skrót klawiaturowy w tym okienku preferencji klawiatury, gdy element menu zostanie udostępniony!
Chealion

Wspaniale, nigdy wcześniej tego nie widziałem.
Scottie,

1
Właśnie tak to robię. Dziwi mnie, że nie jest to coś takiego „po wyjęciu z pudełka”.
Bruce McLeod,

4
@longda: Przejdź do okienka preferencji klawiatury i przejdź do sekcji Skróty klawiaturowe. Dodaj nowy skrót do aplikacji o nazwie menu Blokada ekranu. ( Macworld.com/article/49080/2006/01/lockscreen.html )
Chealion

1
@Chealion, @longda: nie można też uruchomić skrótu klawiaturowego (OS X 10.6.7): / No cóż, ikona paska menu jest lepsza niż nic.
Jonik

44

Za pomocą panelu preferencji systemowych Expose możesz ustawić „gorący kąt” monitora, który aktywuje wygaszacz ekranu. Załóżmy, że ustawiłeś lewy dolny róg, gdy tylko poruszysz myszą, uruchomi się wygaszacz ekranu. Jeśli ustawiłeś na nim hasło, bingo, gotowe.

Jeszcze inną opcją jest włączenie szybkiego przełączania użytkowników w panelu Opcje logowania w panelu preferencji Konta. Spowoduje to umieszczenie menu Użytkownicy w prawym górnym rogu, z którego możesz szybko wybrać „Okno logowania ...”. Powoduje to przejście do ekranu logowania, wymagającego podania hasła, a także nie kończy sesji / nie kończy uruchomionych aplikacji.


3
To wkurzy każdego, kto korzysta z twojego komputera, który nie jest przyzwyczajony do tej konfiguracji.
Kendall Hopkins,

1
Zakładam, że byłoby to indywidualnie konfigurowalne między kontami użytkowników. Jeśli masz wielu użytkowników korzystających z tego samego konta użytkownika, to tak, na pewno musisz wziąć to pod uwagę.
Scottie,

7
@KendallHopkins nie powinien nikogo używać twojego komputera na swoim koncie? :-)
Josh

Zwróć uwagę, że masz kilka sekund na przesunięcie myszy poza róg bez wyświetlenia hasła. Więc nie jest tak natychmiast, jak prosił oryginalny plakat.
gpvos

1
Używam gorącego kąta, zajmuje to nano sekundę, jeśli chcę odejść i nikt nie może uzyskać dostępu do mojego laptopa
gracey209

28

Wylogowanie do ekranu szybkiego przełączania użytkowników

 • Uruchom /System/Library/CoreServices/Menu\ Extras/User.menu/Contents/Resources/CGSession -suspend.
 • Włącz menu szybkiego przełączania użytkowników z panelu preferencji Użytkownicy i grupy, a następnie wybierz z menu Okno logowania…
 • Użyj akcji blokady w Alfred.

Blokowanie ekranu

 • Zaznacz „Wymagaj hasła natychmiast po uśpieniu lub uruchomieniu wygaszacza ekranu” w panelu preferencji Bezpieczeństwo i prywatność. Następnie można ręcznie zablokować komputer, naciskając klawisze Control-Shift-Eject, aby wyłączyć ekrany lub opcję-Eject-Command, aby przejść do trybu uśpienia. Klawisz zasilania można zastąpić wysuwem w wersji 10.8 i nowszych. W wersji 10.9 i nowszych możesz także uśpić wyświetlacze, uruchamiając je pmset displaysleepnow.
 • Włącz dodatkowe menu pęku kluczy w preferencjach dostępu do pęku kluczy, a następnie wybierz z menu Blokada ekranu ...

Naprawdę podoba mi się, w jaki sposób pozwala to uniknąć wygaszacza ekranu wymagającego wymuszenia hasła lub wyskakującego okna dialogowego wyskakującego powoli, aby umożliwić anulowanie zdarzenia „wylogowania”.
bmike

@bike Zedytowałem odpowiedź, aby podsumować inne opcje (oprócz skrótu do GCSession -suspend).
Lri,

Bardzo mile widziane. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko moim modyfikacjom i zwróceniu uwagi na tę odpowiedź / pytanie. (Mam nadzieję, że nie czułeś się zmuszony zrobić to w łączną odpowiedź - dostajesz nagrodę za krótką / słodką odpowiedź, gdy minie mój 20-godzinny okres oczekiwania na jej przyznanie.) Dzięki!
bmike

18

Za pomocą panelu dotykowego można skonfigurować gesty do blokowania komputera Mac. Robię to, przesuwając czterema palcami w lewo. Aby to sprawdzić, potrzebujesz (bezpłatnego) narzędzia, takiego jak BetterTouchTool .


1
Moim zdaniem, to właściwie najlepsza odpowiedź!
Cedric H.

1
I należy zauważyć, że nie ogranicza się to do gładzika: możesz ustawić skrót do swojej magicznej myszy, zwykłej myszy lub po prostu do klawiatury. Możesz nawet skonfigurować pilota Apple!
Cedric H.

13

Użyj skrótu klawiaturowego i użyj Automatora, aby zablokować ekran. Umożliwi to ustawienie dowolnego polecenia klawiatury, które chcesz zablokować lub uruchomić wygaszacz ekranu na komputerze Mac. Jak wspomniano poniżej, jest miły artykuł na temat tego, jak wykonać ten proces.

Przydatne wskazówki dotyczące blokowania ekranu dla komputerów Mac

Jeśli myszy nie należy do myszy, możesz użyć klawiatury do zablokowania ekranu, ale wymaga to Automatora (lub aplikacji innej firmy, ale Automator jest lepszym rozwiązaniem, jeśli używasz OS X 10.6) . Uruchom Automator i utwórz nową usługę.

Poinformuj nową usługę, że otrzymuje „brak danych wejściowych” (zamiast domyślnego „tekstu”). Domyślnie jest to także „dowolna aplikacja”, pamiętaj o zachowaniu tego ustawienia. Następnie przeciągnij akcję Start Screen Saver z grupy akcji Narzędzia do przepływu pracy. Na koniec zapisz usługę i nadaj jej nazwę, na przykład Uruchom wygaszacz ekranu. Wróć do Skróty klawiaturowe w sekcji Klawiatura w Preferencjach systemowych i poszukaj w grupie Usługi. Przewiń w dół do sekcji Ogólne, a zobaczysz, że nowo utworzona usługa uruchamiania wygaszacza ekranu jest włączona. Kliknij biały znak po prawej stronie tego wpisu, a pojawi się nowe pole wprowadzania. Wpisz skrót klawiaturowy, na przykład CTRL-OPT-L.

Wyjdź z Preferencji systemowych.

Preferencje klawiatury Mac

Możesz teraz nacisnąć CTRL-OPT-L i aktywować wygaszacz ekranu, aby zablokować ekran. Jeśli zamiast tego chcesz wrócić do okna logowania (nadal jesteś zalogowany, ale komputer jest zablokowany), zamiast aktywować wygaszacz ekranu, zmień usługę Automator na Uruchom skrypt powłoki zamiast Uruchom wygaszacz ekranu i uruchom następujące polecenie:

/System/Library/CoreServices/Menu\ Extras/user.menu/Contents/Resources/CGSession -suspend

Najlepsza odpowiedź, bez dwóch zdań.
Dan Molding

7

Komputer Mac może zapytać o hasło po przebudzeniu, jeśli ustawisz to w panelu Preferencje (Bezpieczeństwo). Odtąd możesz użyć + +, aby uśpić komputer Mac. Musisz więc tylko trafić i odejść.


3
Uwaga: Powoduje to uśpienie, co nie jest dobre, jeśli przetwarzasz rzeczy w tle.
r00fus

6

Jeśli włączysz blokowanie ekranu w okienku wygaszacza ekranu, możesz uśpić komputer i zablokować go jednocześnie, naciskając + +F12


1
To nie działa dla mnie ... Mam konfigurację wygaszacza ekranu i wymagane logowanie po wybudzeniu się z wygaszacza ekranu. Przegapiłem coś?
longda

6

+ + + Qwykona „szybkie wylogowanie”.

Inną opcją jest włączenie hasła podczas budzenia się ze stanu uśpienia lub wygaszacza ekranu i dodanie gorącego rogu dla jednego lub drugiego. Zatem blokowanie jest tak proste, jak rzucanie myszą w kąt.


5
To polecenie faktycznie kończy działanie wszystkich uruchomionych programów i wylogowuje użytkownika, co prawdopodobnie nie jest pożądanym zachowaniem. edycja: w odniesieniu do Shift + Cmd + Opt + Q
Scottie

1
@Scottie: Chodź, daj mi więcej niż kilka sekund.
Josh K

1
Spowoduje to wylogowanie zamiast blokowania. Mimo że nadal będzie wymagać hasła, utracisz sesję.
Jacob Gorban

1
@Jacob: Nie czytasz w tym celu „innej opcji”.
Josh K

1
Gorący kąt to świetny szybki sposób na zrobienie tego. W moim biurze jest jeden lub dwóch dowcipnisiów; przeciągnięcie do gorącego rogu ogranicza ich opcje do starej taśmy klejącej na sztuczce z czujnikiem myszy, zamiast zmiany krzywych przyspieszenia lub odwracania kolorów itp.
Adam Eberbach

6

Aby zablokować ekran za pomocą klawiatury Apple, spróbuj tego wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz to zrobić, przechodząc do „Preferencji systemowych”, a następnie „Zabezpieczeń” w „Ogólnych”wprowadź opis zdjęcia tutaj


5

Jeśli chcesz mieć możliwość zdalnego sterowania komputerem Mac (za pomocą Synergy lub czegoś podobnego), nawet gdy jest on zablokowany, zalecamy wyświetlenie statusu pęku kluczy na pasku menu. Robisz to w następujący sposób:

 1. Uruchom aplikację Keychain Access
 2. Naciśnij, ⌘,aby otworzyć okno Preferencje
 3. Zaznacz Show Status in Menu Barpole wyboru
 4. Kliknij nowo pojawiającą się ikonę blokady na pasku menu
 5. Kliknij, Lock Screenaby zablokować ekran

Spowoduje to zablokowanie ekranu za pomocą okna logowania, ale nadal umożliwi zdalne sterowanie komputerem Mac. Jeśli nie potrzebujesz zdalnego sterowania komputerem Mac, MacLoc to proste i skuteczne rozwiązanie.


4

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Przejdź do ustawień -> Kontrola misji, a następnie przejdź do HotCorners w lewym dolnym rogu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pojawiają się tam 4 ustawienia narożników. Wybierz każdego z nich zgodnie ze swoim wykonaniem jako uśpiony. Przeciągnięcie myszy do tego rogu spowoduje uśpienie i zablokowanie systemu. To chyba najlepszy łatwy skrót, jaki odkryłem.


4

Oto dobry samouczek, który pomoże Ci utworzyć klawisze skrótów, aby zablokować komputer Mac

http://www.macyourself.com/2013/01/27/how-to-lock-your-mac-screen-with-a-keyboard-shortcut/

Usługa blokady ekranu

1. Uruchom Automator z folderu Aplikacje.

2. Wybierz Service jako typ dokumentu.

3. Wybierz Narzędzia z listy po lewej stronie, a następnie kliknij dwukrotnie Uruchom skrypt powłoki w następnej kolumnie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

4. W prawym górnym rogu ekranu dostosuj menu rozwijane, aby oświadczenie brzmiało: Usługa odbiera [brak danych] w [dowolnej aplikacji]

5. Skopiuj następujące polecenie do dużego wyświetlonego pola tekstowego:

/System/Library/CoreServices/"Menu Extras"/User.menu/Contents/Resources/CGSession -suspend

wprowadź opis zdjęcia tutaj

6. Przejdź do Plik > Zapisz i nazwij ekran blokady usługi . Po zapisaniu możesz teraz wyjść z Automatora.

Skrót klawiaturowy na ekranie blokady

1. Uruchom Preferencje systemowe i przejdź do panelu Klawiatura.

2. Następnie wybierz kartę Skróty klawiaturowe . Z listy po lewej wybierz Skróty aplikacji . Kliknij przycisk plus (+) poniżej, aby dodać nowy skrót.

3. W oknie dialogowym chcemy pozostawić wszystkie aplikacje zaznaczone w pierwszym menu. Wpisz ekran blokady jako tytuł menu. Pamiętaj, że musi to być dokładnie ta sama nazwa, którą podałeś podczas zapisywania usługi w Automatorze. Na koniec wprowadź skrót klawiaturowy. Chodźmy z opcji Command + Shift + L + .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

4. Kliknij Dodaj i gotowe!

Teraz, gdy naciśniesz skrót klawiaturowy (Command + Opcja + Shift + L), natychmiast wyświetli się ekran logowania Mac. Nadal jesteś technicznie zalogowany, a procesy takie jak duże pobieranie będą kontynuowane w tle. Możesz jednak bez obaw zostawić komputer Mac bez opieki - nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego konta, dopóki nie podasz hasła. Kiedy to zrobisz, wszystko na twoim pulpicie będzie tam, tak jak je zostawiłeś!


4

Jeśli używasz Alfreda , po prostu wywołaj Alfreda i zacznij pisać „lock”. Nie pamiętam, czy jest aktywowana domyślnie, ale jeśli nie, możesz aktywować i zmienić słowa kluczowe w preferencjach Alfreda.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


4

W systemie macOS High Sierra istnieje standardowa sekwencja klawiszy i element menu Apple, aby zablokować ekran.

 • Control-Command-q lub ^+ +Q

Aplikacja Lock Screen 2 to świetne małe narzędzie, które znacznie ułatwia dostosowywanie blokowania i odblokowywania. To jest na sprzedaż w sklepie z aplikacjami w cenie poniżej 5 USD ostatnio.

Film promocyjny jest dość zabawny, chociaż nie promuje łatwości przypisywania niestandardowego polecenia klawisza w celu włączenia blokady ekranu.


Do odblokowania możesz użyć gładzika. Jeden problem. Nie możesz jeszcze ustawić hasła.
BinaryMisfit,

3

Deskshade robi dokładnie to, o co prosisz. Blokuje ekran wyświetlający tylko ogromny znak kłódki, dzięki czemu intruzi wiedzą, że ekran jest zablokowany, co zapobiega niepotrzebnym próbom korzystania z urządzenia, gdy Cię nie ma. http://macrabbit.com/


3

Innym programem, który pozwala szybko zablokować ekran, jest kłódka . Pamiętaj, że wspomniana wyżej recenzja Padwlocka w Macworld daje także kompleksowy przegląd innych rozwiązań (z których wiele omówiono powyżej) do blokowania twojego Maca.


3

SizzlingKeys to małe okienko preferencji, które w większości pozwala skonfigurować skróty klawiaturowe iTunes, ale jeden z dołączonych „Dodatków” pozwala określić skrót, który faktycznie blokuje komputer i prowadzi do ekranu szybkiego przełączania użytkowników, a nie tylko do wygaszacza ekranu. Trzymam Lock skonfigurowany jako + +, Lale możesz określić, co chcesz.

SizzlingKeys ma płatną aktualizację, ale skrót blokady można skonfigurować za pomocą darmowej wersji.


3

FTW! Skrót klawiaturowy do uruchamiania wygaszacza ekranu, który można skonfigurować za pomocą blokady hasłem. Wszystko za darmo. Kliknij link, aby uzyskać lepsze wyjaśnienia i ekrany. Używam Quicksilver do uruchomienia wygaszacza ekranu, który również działa dobrze.

http://leafraker.com/2007/09/14/start-the-screen-saver-with-quicksilver/

Pozostaje tylko zdefiniować wyzwalacz klawiatury. Używam „Shift / Control / Command-L” jako mojego wyzwalacza.

Ta kombinacja klawiszy może początkowo wydawać się nieco niezręczna, ale używam „Shift / Control / Command” dla wszystkich moich wyzwalaczy Quicksilver. Zaletą tej kombinacji jest to, że rzadko powoduje konflikty z innymi skrótami klawiaturowymi, a kiedy przyzwyczaisz się do tej kombinacji, naprawdę nie jest tak źle. Tak więc w tym przypadku połączyłem go z literą „L” dla „Lock”.


3

Istnieje wreszcie natywny sposób blokowania ekranu, zaczynając od macOS High Sierra (10.13).

Można to zrobić, klikając menu Apple w lewym górnym rogu ekranu, a następnie naciskając „Blokuj ekran”. Skrót związany z tą akcją to ^ ⌘Q . Prawdopodobnie nie jest to tak wygodne, jak skrót ❖L (Windows + L), który istnieje w systemie Windows.

Podobne zachowanie można jednak uzyskać na komputerze Mac. Przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura> Skróty> Skróty do aplikacji, kliknij Wszystkie aplikacje, naciśnij przycisk + (plus) u dołu, wpisz „Ekran blokady” (bez cudzysłowów) dla tytułu menu, a skrótowi przypisz własny skrót (taki jak ⌘L ). Teraz możesz użyć ⌘L à la Windows (lub własnego skrótu), aby zablokować ekran.

Pamiętaj, że użycie ⌘L jako skrótu do ekranu blokady spowoduje, że będzie on nieskuteczny w przypadku innych zadań, takich jak skupianie się na pasku adresu URL w przeglądarce Safari.


2

Powinniście sprawdzić QuickLock, aby zablokować komputer Mac. Blokuje się za pomocą dowolnego skrótu klawiaturowego, jest piękny i można go całkowicie i całkowicie dostosować.

Najlepszy ze wszystkich jest bezpłatny.

Sprawdź to tutaj: http://www.quicklockapp.com


1
Ludzie: przestań oznaczać tę odpowiedź jako spam. Pytanie jest zadane idealnie, a w odpowiedzi na to pytanie jest wiele innych odpowiedzi z linkami do aplikacji, które nie zawierają wyraźnego stwierdzenia „Nie jestem związany z tą aplikacją” w odpowiedzi. W tym odpowiedzi z modów diamentowych na tej stronie.
Ian C.

1

Zablokuj mnie teraz - darmowa aplikacja. Po wyszukaniu i wypróbowaniu różnych opcji okazało się to dla mnie świetne. Nic zbędnego, wszystko czego potrzebujesz od razu po wyjęciu z pudełka:

 • Zablokuj ekran
 • Ustaw skrót globalny
 • Odblokuj za pomocą hasła

PS: Nie jestem związany z tym produktem.


0

Korzystam z Salute od lat - działa pięknie. Ukłon w stronę salutu trzema palcami systemu Windows - + + daje szybki dostęp do wygaszacza ekranu (ustaw hasło na i gotowe) - terminalu lub monitora aktywności. Nie jest już aktywnie rozwijany, ale nie musi - musi działać świetnie na Leopardzie za pośrednictwem Mavericks.


Fajnie, że działa na terminal ... to było kolejne pytanie, które tu zadałem!
longda


0

Wystarczy nacisnąć te 3 przyciski w tym samym czasie i przytrzymać krótko, aż zostanie zablokowany:

Control- Shift- Power( lub )

Działa w najnowszym systemie macOS Sierra.


0

Począwszy od wersji OS X Mavericks, wystarczy nacisnąć przycisk zasilania komputera MacBook, aby go uśpić. Ma to tę zaletę, że nie trzeba zamykać pokrywy, aby uzyskać ten sam efekt. Spowoduje to jednak uśpienie komputera MacBook.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.