Mac OS X Mavericks - dodaj do ścieżki


11

Próbuję skonfigurować projekt phonegap i podczas próby dodania platformy wyświetla następujący błąd:

Error: The command "android" failed. Make sure you have the latest Android SDK installed, and the "android" command (inside the tools/ folder) is added to your path.

Próbowałem tego, co tu przeczytałem: Jak ustawić zmienne środowiskowe w OS X?

i napisał następujące w pliku .profile:

export PATH=/users/ophir/android-sdks/tools

chociaż dodałem do mojej ścieżki polecenie androida i mogłem je uruchomić i uzyskać odpowiedź, zacząłem zauważać, że proste polecenie „ls” nagle nie zadziałało - dopóki nie usunąłem tego, co zrobiłem.

jak mogę dodać inną ścieżkę do zmiennej PATH? jak to wszystko działa w systemie OS X?

dzięki

Odpowiedzi:


13

Twoje polecenie zastępuje całą zmienną ścieżki ścieżką, usuwając w ten sposób foldery, takie jak / bin. Musisz dodać swoją ścieżkę do istniejącej ścieżki, a nie zastąpić ją:

export PATH=/users/ophir/android-sdks/tools:$PATH

Alternatywnie, aby nie zastępować narzędzi znajdujących się w folderach znajdujących się w istniejącej ścieżce, możesz dodać nowy folder na końcu zmiennej ścieżki:

export PATH=$PATH:/users/ophir/android-sdks/tools

Dzięki. To załatwiło sprawę. jak mogę dodać więcej niż jedną ścieżkę? wytycz za pomocą; ?
developer82

1
@ developer82 Delimit with :-/path/1:/path/2:$PATH
grg

2
Tak, oddziel różne ścieżki za pomocą „:”. Lubię też dodawać nową ścieżkę na końcu, a nie na początku, więc robię to export PATH=$PATH:/users/ophir/android-sdks/tools- oznacza to, że nie można przypadkowo wymienić jednego z narzędzi systemowych, ponieważ zostaną one znalezione jako pierwsze.
Tony Williams

@grgarside dostałem ten błąd „Wystąpił błąd podczas tworzenia podprojektu Androida. / bin / sh: /Users/****/.cordova/lib/android/cordova/3.3.0/bin/create: Nie ma takiego plik lub katalog "
Charan Giri
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.