Zaloguj się bezpośrednio do terminala zamiast GUI


20

Po pierwsze: oczywiście nie mówię o logowaniu, a następnie automatycznym uruchamianiu Terminal.app.

W starszych wersjach systemu Mac OS X można było wpisać >consolepole nazwy użytkownika na ekranie logowania i przejść bezpośrednio do sesji terminalu z wierszem poleceń.

Nie robiłem tego od lat aż do innego dnia. Jednak teraz, gdy próbuję, mój komputer po prostu się blokuje. Nie mogę anulować i nigdy nie wysyła mnie do sesji terminalowej.

Czy jest to w ogóle możliwe? Jeśli nie, to czy ktoś wie, kiedy został usunięty? Wydaje się dziwne, że pisanie >consolespowodowałoby blokowanie się komputera, gdyby w jakiś sposób go nie rozpoznawało.


2
z jakiego systemu operacyjnego korzystasz
Andrew U.

Mam ten sam problem na MBA 2013 z systemem OS X 10.9.1
Oskar Persson

To jest Mavericks na MBP Retina 2012 z czystą instalacją sprzed zaledwie dwóch tygodni.
Thrillho

Dziwne, testy, które przeprowadziłem, dotyczyły systemu OS X 10.9.1 na mini, MBP ma 10.7.5 i MB 10.8. Mam nadzieję, że ktoś inny ma lepszą wskazówkę. Czy próbowałeś obsługi Apple? Ponownie zainstalować?
Deesbek

Jest to bardzo świeża instalacja z wieloma konfiguracjami dla programistów, więc wolałbym nie instalować ponownie. Jeśli wkrótce nie będę w stanie nic wymyślić, mogę wypróbować pasek Genius.
Thrillho

Odpowiedzi:


7

Jeśli stwierdzisz, że> konsola nie działa, nowsze systemy operacyjne domyślnie ją wyłączyły.

Szybka modyfikacja preferencji w wierszu poleceń spowoduje ponowne włączenie:

sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.loginwindow.plist "DisableConsoleAccess" NO

1
To nie działa na10.12.1 (16B2555)

Nie działa też 10.13.2
Hoppo

6

> konsola działa w systemie OS X 10.7.5, 10.8 i 10.9

Właśnie przetestowałem >consolei udało mi się zalogować do konsoli bez problemów z uruchomieniem powyższych OS X.

Powiedziałbym, że coś innego jest nie tak z twoim systemem, jeśli nie możesz dostać się do podstawowej konsoli.

Sprawdziłbym również dzienniki konsoli i monitor aktywności, jak określono tutaj .


1
OP może nawet ssh na swoim komputerze Mac przed próbą> zalogowania się do konsoli, a następnie zmodyfikowaniem pliku dziennika systemu! uruchom sysdiagnose, gdy komputer Mac jest zamrożony, a w przeciwnym razie sprawdź, który proces został zablokowany lub działa. Moje pytanie dotyczy tego, co należy zrobić w trybie pojedynczego użytkownika, czego nie można osiągnąć za pomocą aplikacji ssh lub terminalu.
bmike

3

Inną rzeczą, którą możesz chcieć sprawdzić, jest to, czy możesz uruchomić system w trybie pojedynczego użytkownika. Tryb pojedynczego użytkownika jest uruchamiany przez przytrzymanie cmd-s podczas uruchamiania:

http://support.apple.com/kb/ht1492

Środowisko trybu pojedynczego użytkownika różni się nieco od standardowego terminala, ponieważ logujesz się jako root, a wiele usług systemowych jest wyłączonych, więc nie jest to równoważne z tym >consolepodejściem.


Tak, mogę przejść do trybu pojedynczego użytkownika. Jeśli jest inaczej, mój ekran zmienia kolor na szary, a następnie blokuje się po wpisaniu >consolena ekranie logowania.
Thrillho

Hmmm. Czy wypróbowałeś go po pełnym restarcie, a nie tylko po wylogowaniu użytkownika? A żeby rzucić więcej przypadkowych pomysłów, czy zainstalowałeś najnowszy XQuartz? Możesz także sprawdzić plik tty, aby upewnić się, że wszystko wygląda w porządku, ale uważaj, aby wiedzieć, jak cofnąć wszelkie wprowadzone zmiany.
BringMyCakeBack

1

Mam ten sam problem i mogę dodać następujące elementy:

włożony do urządzenia przed wejściem> konsoli w oknie logowania.

Wprowadzono> konsolę i naciśnij klawisz Return w oknie logowania.

Na maszynie, która została podłączona przez ssh, uruchomiłem sudo tail /var/log/system.log, który pokazał dowód awarii SecurityAgent.

zabił (kill -HUP) proces WindowServer (przez ssh) i natychmiast dostał biały blok w lewym górnym rogu ekranu. Nacisnąłem Return i pojawiłem się przy logowaniu: mogłem się uwierzytelnić i pracować w trybie konsoli.

Kolejne testy były takie same, więc aby uzyskać dostęp do konsoli, wygląda na to, że potrzebujesz drugiej maszyny i dostępu ssh.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.