Jak skonfigurować serwer Gmail SMTP dla Poczty OSX z weryfikacją dwuetapową i hasłem specyficznym dla aplikacji?


12

Nie udało się rozwiązać tego problemu z wątkami takimi jak tutaj .

Mój Gmail przestaje zawsze działać po pewnym czasie, być może po uzyskaniu dostępu do niego w innej sieci WIFI lub coś w tym stylu - to naprawdę doprowadza do szału. Konto Gmail używa weryfikacji dwuetapowej i hasła aplikacji. Nie rozumiem tego SMTP.

Jak skonfigurować Gmaila przy użyciu hasła aplikacji i weryfikacji dwuetapowej w OSX Mail?

Pytanie pomocnika

  1. jak dodać hasło aplikacji do pęku kluczy?

  2. hasło aplikacji użyte na liście dostępu Internect?

Opis i problemy

wprowadź opis zdjęcia tutaj

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


13

Serwer SMTP służy do wysyłania poczty.

(Uwaga: istnieją dwie lokalizacje, w których musisz wkleić hasło specyficzne dla aplikacji, instrukcje dotyczą serwera „wysyłającego”, a nie serwera „odbierającego”)

Przejdź do Google i wygeneruj hasło aplikacji na tej stronie .

Teraz otwórz Mail i przejdź do Preferencje> Konta i wybierz swoje konto Google. W dolnej części prawego panelu pojawi się napis „Serwer wychodzący (SMTP):” i powinien mieć zaznaczony „Gmail” / Kliknij na to, a pojawi się menu podręczne i wybierz „Edytuj listę serwerów SMTP”.

(W tym obszarze kont wklejasz hasło „odbieranie” w obszarze „serwer poczty przychodzącej”. Serwer poczty przychodzącej powinien być: imap.gmail.com, twoja nazwa użytkownika powinna być początkiem adresu e-mail bez „@ gmail.com” sekcja, a hasło powinno być hasłem specyficznym dla aplikacji, a NIE hasłem konta, które było wcześniej używane)

Spowoduje to otwarcie listy serwerów SMTP skonfigurowanych do wysyłania poczty. Kliknij „Gmail”, a następnie „Zaawansowane”.

Ustaw opcję Uwierzytelnianie na „Hasło”, w polu hasła wpisz swoją nazwę użytkownika Google, a następnie hasło aplikacji.

Powinno to działać do momentu odwołania hasła.


To naprawiło również ten sam problem dla mnie. Co nie ma sensu, że poczta wychodząca działała dobrze, dobrze po pierwszej konfiguracji weryfikacji dwuetapowej ...
DilithiumMatrix

1

Stare ustawienia w pęku kluczy mogą zepsuć ustawienia, faktycznie zaobserwowane wcześniej przez jmegawarne . Po usunięciu starych ustawień z pęku kluczy wszystko zaczęło działać, więc wyczyść stare hasła z pęku kluczy! Pamiętaj też, aby co najmniej dwa razy wprowadzić hasło aplikacji, a nie hasło do Gmaila.

Procedura

  1. usuń wszystkie hasła i nazwy użytkownika z pęku kluczy związane z adresem e-mail, który próbujesz skonfigurować

  2. postępuj zgodnie z instrukcjami Tony'ego, ale zauważ, że musisz dać "Application specific password"co najmniej dwa razy, więc zrób zrzut ekranu lub skopiuj na papier. Wystarczy utworzyć tylko jedno hasło (nieporozumienie we wcześniejszych wątkach).


1

Nie ustawiaj najpierw 2-czynnikowego hasła generowanego przez aplikację w Google na ekranie Preferencje → Konto. Najpierw przejdź do ustawień serwera poczty wychodzącej, ustaw je tam i wróć do głównego ustawienia konta i ponownie wpisz hasło.

O dziwo, ta głupia gimnastyka w otoczeniu działała na mnie!


Więc musisz użyć tego samego hasła specyficznego dla aplikacji dla serwera poczty wychodzącej (najpierw), a następnie serwera poczty przychodzącej?
dmeehan

0

Jedynym sposobem, w jaki udało mi się to obejść, jest użycie innego serwera SMTP.

Korzystam z płatnego serwera SMTP od mojego dostawcy Internetu.


Czy próbowałeś usunąć stare hasła / nazwy użytkownika w pęku kluczy? Czy wprowadziłeś hasło aplikacji przynajmniej dwa razy do Mail.app? Pracuję teraz, ciekawi mnie, jak długo to zadziała ...
hhh

1
Miałem z tym problemy, uruchomiłem go, korzystając z linku podanego przez @TonyWilliams i, jak powiedziałeś, wpisując hasło aplikacji dwa razy w Mail.app, po prostu nie pamiętam, kiedy to odpowiadałem na twoje pytanie. W końcu użyłem SMTP od mojego dostawcy usług internetowych, ponieważ i tak za to płacę.
Deesbek

0

Miałem dzisiaj ten sam problem i znalazłem to pytanie. Według Google :

Jeśli masz system iOS 8.3 na telefonie iPhone lub OSX 10.10.3 na komputerze Mac, nie będziesz już musiał używać haseł aplikacji, aby korzystać z weryfikacji dwuetapowej.

Może być konieczne ponowne dodanie konta, aby poprosić o kod weryfikacyjny.


Co zrobić, jeśli chcesz hasła do aplikacji?
MiB

Jeśli dobrze to zrozumiałem, zastępuje potrzebę tworzenia haseł specyficznych dla aplikacji, prosząc o kod 2FA przy pierwszej instalacji. Mniej kłopotliwe :)
Rygen

Co to jest 2FA, jeśli mogę zapytać?
MiB

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
Rygen

Ok dzięki. Jednak serwery nigdy nie prosiły o taki kod, ale ustawiłem go lata temu. Może po prostu muszę go wyłączyć i skonfigurować ponownie.
MiB
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.