Serwer SMTP Gmaila przechodzi w tryb offline


9

Mam konto Google Apps z weryfikacją dwuetapową skonfigurowane w poczcie Apple. Zwykle działa świetnie przez kilka tygodni lub miesięcy, ale potem serwer SMTP ma (Offline) obok i odmawia wysłania z tego adresu e-mail. Nadal mogę otrzymywać pocztę na to konto. Wydaje mi się, że usunięcie konta z Mail.app i dodanie go ponownie rozwiązuje problem na jakiś czas, ale czy jest coś, na co powinienem zwrócić uwagę w konfiguracji tego konta, które ma szczególne problemy?


1
Wygląda na to, że ten wątek może mieć również dla ciebie znaczenie: dyskusji.apple.com/thread/3022020?start=0&tstart=0
Andrew Ferrier

kto kiedykolwiek chciałby odwiedzić jeden z tych pechowych wątków na forum dyskusje.apple.com? boli mnie oczy, żeby na to spojrzeć.
Randy L

Odpowiedzi:


3

Czy jesteś pewien, że Google nie wyrzuca Cię po około miesiącu, ponieważ musisz odświeżyć swój login do uwierzytelniania dwuskładnikowego?

SMTP korzysta z uwierzytelniania hasłem, a uwierzytelnianie dwuskładnikowe konfiguruje konto, aby samo hasło nie wystarczyło do uzyskania dostępu do konta.

Myślę, że nie jest to prawdopodobnie problem z mail.app, a usunięcie / ponowne utworzenie konta to czerwony śledź. Prawdziwy problem dzieje się na serwerze Google i coś innego go rozwiązuje. Usunięcie konta w Mail.app i utworzenie nowego z tą samą nazwą użytkownika / hasłem nie ma żadnego wpływu na dane wysyłane na serwer Google, więc nie jest możliwe rozwiązanie tego problemu.

Być może, jeśli zalogujesz się w Google podczas safari, przejdziesz przez proces uwierzytelniania dwuskładnikowego, Mail.app nagle zacznie znowu działać? Nie jestem pewien, w jaki sposób Google używa uwierzytelniania dwuskładnikowego, myślę, że jeśli ostatnio używałeś uwierzytelniania dwuskładnikowego z tego adresu IP, zaakceptuje uwierzytelnianie tylko hasłem.

W przeciwnym razie możesz mieć więcej szczęścia na forum pomocy technicznej Google lub po prostu czekać na naprawę (nie możesz być jedyną osobą, która ma ten problem).


1
Wygląda na to, że Google okresowo odrzuca hasło aplikacji, ale dzieje się to co kilka dni, a nie raz w miesiącu. Zresetowałem to hasło i wielokrotnie konfigurowałem ustawienia SMTP, a to rozwiązuje problem. Bardzo, bardzo tymczasowo.
Dan J

Jednak hasła aplikacji nie działają w ten sposób. Zasadniczo są one jak zwykłe hasła jednoskładnikowe, aczkolwiek złożone i generowane automatycznie. Nie wygasają, chyba że wyraźnie zabijesz je na ekranie Ustawienia konta. Jest więc mało prawdopodobne, aby była to przyczyna tego problemu.
Andrew Ferrier

1

Wątpię, że to jest twój problem, ale pamiętaj, że hasło do serwera SMTP jest konfigurowane niezależnie od serwera poczty przychodzącej (IMAP). Dokładnie sprawdź, czy oba mają ustawione prawidłowe hasło aplikacji w ustawieniach Mail.app.


Dobra uwaga, ale tak, ustawiam zarówno IMAP konta, jak i powiązane hasła SMTP na wygenerowane hasło specyficzne dla aplikacji.
Dan J

Tylko dla innych, którzy patrzą tutaj ... Znalazłem to pytanie za pośrednictwem Google i kiedy ta odpowiedź skłoniła mnie do dwukrotnego sprawdzenia hasła do serwera smtp, zdałem sobie sprawę, że było puste. Nie jestem do końca pewien, jak to się stało (nie używam uwierzytelniania dwuskładnikowego lub czegokolwiek dziwnego, a wcześniej działało). Ale kiedy podałem hasło, wszystko było w porządku z kosmosem :)
Joel Martinez,

1

FWIW Mam ten problem z moim kontem od czasu skonfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego. Musiałem kilkakrotnie zresetować hasło aplikacji do konta GMail na moim profilu Mac. Jednak ostatnio potrzebowałem zrestartować Mail.app.-1

Mam ten sam problem jak dziś rano (30.09.2015) po aktualizacji do Yosemite na moim Macbooku Pro. Przez jeden dzień działało dobrze. Może otrzymywać, ale nie wysyłać, ponieważ konto jest offline. Wypróbowałem każdą wskazówkę, o której czytałem i nic nie działa. Mogę wysyłać wiadomości e-mail z komputera Mac, jeśli przejdę do Internetu na mail.google.com. Problem dotyczy MacMaila.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.